andyd17
19.09.10,11:16
Dobrý deň! Mám takú otázku, že moj stryko, je rozvedený, ma 3deti, ktoré bývaju u jeho exmanželke - iné mesto. Strýko platí výživné okolo 150 eur, a plat ma len okolo 260 eur. Už poslal odvolanie, aby mu znížili výživné, ale odmietli ho. Pýtam sa, ako môže človek žiť s 90 eurmi celý mesiac?! ČO v tomto prípade, prečo mu neznížia výživné, alebo čo by sme ešte mali robiť, ale znížili to výživné? Mate nejakú radu?

Dakujem za odpoved!
arizona
19.09.10,09:34
Súd berie do úvahy hlavne vek a potreby detí. Deti by nemali trpieť preto, že sa ich rodičia rozviedli.
Určite to strýko nemá jednoduché,ale 150€ na tri deti nie je tak veľa.

Jedine čo môže urobiť, tak po čase podať znovu žiadosť o zníženie výživného.Ale či ho znížia,alebo nie o tom rozhodne súd, to vopred nikto nevie.
Alebo nech si nájde lepšie platené zamestnanie...(mať tri deti v dnešnej dobe dá určite zabrať obom rodičom)
veronikasad
19.09.10,09:36
Dobrý deň! Mám takú otázku, že moj stryko, je rozvedený, ma 3deti, ktoré bývaju u jeho exmanželke - iné mesto. Strýko platí výživné okolo 150 eur, a plat ma len okolo 260 eur. Už poslal odvolanie, aby mu znížili výživné, ale odmietli ho. Pýtam sa, ako môže človek žiť s 90 eurmi celý mesiac?! ČO v tomto prípade, prečo mu neznížia výživné, alebo čo by sme ešte mali robiť, ale znížili to výživné? Mate nejakú radu?

Dakujem za odpoved!
strýko je živnostník alebo zamestnanec ?
bubkoch
19.09.10,10:02
Súd berie do úvahy hlavne vek a potreby detí. Deti by nemali trpieť preto, že sa ich rodičia rozviedli.
Určite to strýko nemá jednoduché,ale 150€ na tri deti nie je tak veľa.



vobec nemas pravdu, sud berie do uvahy aj pomery a moznosti rodicov ... ak je povinný rodic nezamestnany, tak bez prijmu by bol aj keby sa manzelstvo nerozpadlo a deti by "trpeli" rovnako, jednoducho ked je niekto nezamestnany, 150€ vyzivne je nezmysel aj keby mal 10 deti ...
veronikasad
19.09.10,10:08
Kde čítaš v prvom príspevku že je nezamestnaný ? A kolko zamestnancov dostáva oficialne minimálnu mzdu ? Ak bývala manželka vie o bočných príjmoch (netvrdím, že je to tento prípad)a súdu ich uviedla, dokazovať opak bude veľmi ťažké ...
arizona
19.09.10,10:16
vobec nemas pravdu, sud berie do uvahy aj pomery a moznosti rodicov ... ak je povinný rodic nezamestnany, tak bez prijmu by bol aj keby sa manzelstvo nerozpadlo a deti by "trpeli" rovnako, jednoducho ked je niekto nezamestnany, 150€ vyzivne je nezmysel aj keby mal 10 deti ...
Zadávateľlka témy píše, že je zamestnaný, tak nerieš výživné u nezamestnaného, to je mimotemy
bubkoch
19.09.10,10:23
Zadávateľlka témy píše, že je zamestnaný, tak nerieš výživné u nezamestnaného, to je mimotemy
nezamestnany bol len trochu extremny priklad na pochopenie pointy ...
plat 260€ je na urovni minimalnej mzdy, takze nebol az tak extremny :-)
okrem toho, sud nezaujima a ani nemoze posudzovat "hypoteticke prijmy", ktore povinný "mozno" zaraba načierno ... sud posudzuje to, co je oficialne na papieri, takze vsetko ostatne su len spekulacie
day
19.09.10,10:40
andy stryko by si mal vstupit do svedomia, zacat makat a poriadne sa starat o deti,
na jedno dieta je 150E malo, nie na tri.

nie minat energiu na pisanie na sudy, advokatov
lujza.j
19.09.10,13:20
nechcem byť "rýpavičná" ale má strýko mobil, fajčí, má auto, ktoré bežne používa, dá si pivko? ak áno, tak nech mákne a neplače a pekne platí výživné na deti:D chlapi sa väčšinou vedia byť do pŕs, akí sú oni tatovia, ale keď príde na platenie výživného tak robia zo seba chúďatká.
iriska
20.09.10,05:15
vobec nemas pravdu, sud berie do uvahy aj pomery a moznosti rodicov ... ak je povinný rodic nezamestnany, tak bez prijmu by bol aj keby sa manzelstvo nerozpadlo a deti by "trpeli" rovnako, jednoducho ked je niekto nezamestnany, 150€ vyzivne je nezmysel aj keby mal 10 deti ...

v prípade, že žijú obaja rodičia spolu a bárs by boli aj obaja nezamestnaní, tak ale reálne vidia, že deti niečo spotrebujú a snažia sa o nejaký príjem, keď jeden z nich žije mimo domácnosti, môže mať tendencie zľahčovať potreby domácnosti s deťmi.
kimart
20.09.10,06:33
mám obdobný problém ex si požiadal o zníženie výživného, platil cca 165 € na dve deti, pritom staršie dieťa ide na VŠ. Jeho čistý príjem je okolo 657€ stým, že narieka koľko sa narobí, robí vraj kvôli tomu nadčasy...a čo ja práca na živnosť nie je len 8hod denne a popritom domácnosť..
ivka70
20.09.10,06:42
mám obdobný problém ex si požiadal o zníženie výživného, platil cca 165 € na dve deti, pritom staršie dieťa ide na VŠ. Jeho čistý príjem je okolo 657€ stým, že narieka koľko sa narobí, robí vraj kvôli tomu nadčasy...a čo ja práca na živnosť nie je len 8hod denne a popritom domácnosť..


Silno pochybujem ,ze mu to prejde.
Dokonca by som uvazovala o sucasnom navrhu na zvysenie od dietata, ktore ide na VS, vzhladom na jeho zvysene vydavky.
kimart
20.09.10,07:03
Silno pochybujem ,ze mu to prejde.
Dokonca by som uvazovala o sucasnom navrhu na zvysenie od dietata, ktore ide na VS, vzhladom na jeho zvysene vydavky.
áno, aj som mala podané o zvýšenie, no stiahla som to. ex otom vie, aj napriek tomu podal návrh na zníženie, súd to odročil, tak neviem, či mu to neprejde,vraj im obmedzili nadčasy, vraj má ísť na operáciu... a ja viem, čo ma ešte čaká????
JAJA11
20.09.10,07:12
Výživné 50 EUR na dieťa je naozaj málo. :o
Neviem aké vzdelanie má strýko a prečo robí za minimálnu mzdu, či naozaj nemal šancu nájsť lepšie platené miesto :o
andyd17
22.09.10,15:34
Dakujem za vsetky odpovede. Nájst si lepsie zamestnanie je tazke, nakolko zial nema dobre zručnosti, znalosti.. Ale hladame, ja sa mu snazim pomahat, posielam jeho životopis vsade,ale zatial sa neozvali. On je zamestnany, ale ako som uz pisala, ma velmi nizky plat-260. Mozno ma nejake bocne prijmy, ale viem, ze velmi malo. Zije s babkou, nema auto, aj telefon ma klasicky, nepouziva ho moc,mozno pivko si da niekedy. Ale ajtak, je mu velmi malo tie peniaze. Je sikovny, pracovity, ale praca zatial nie je. Len som chcela vediet, čo v taktomto pripade, ale asi mu neviem pomoct. Posleme este raz odvolanie, ale mam taky pocit, ze zase zrusia.. Tak radsej si hladam nadalej lepsiu pracu. Najlepsie by bolo v bratislave, aby dostal aj nejake ubytovanie. Uvidime! Dakujem este raz!
JAJA11
23.09.10,04:50
Dakujem za vsetky odpovede. Nájst si lepsie zamestnanie je tazke, nakolko zial nema dobre zručnosti, znalosti.. Ale hladame, ja sa mu snazim pomahat, posielam jeho životopis vsade,ale zatial sa neozvali. On je zamestnany, ale ako som uz pisala, ma velmi nizky plat-260. Mozno ma nejake bocne prijmy, ale viem, ze velmi malo. Zije s babkou, nema auto, aj telefon ma klasicky, nepouziva ho moc,mozno pivko si da niekedy. Ale ajtak, je mu velmi malo tie peniaze. Je sikovny, pracovity, ale praca zatial nie je. Len som chcela vediet, čo v taktomto pripade, ale asi mu neviem pomoct. Posleme este raz odvolanie, ale mam taky pocit, ze zase zrusia.. Tak radsej si hladam nadalej lepsiu pracu. Najlepsie by bolo v bratislave, aby dostal aj nejake ubytovanie. Uvidime! Dakujem este raz!

Držím strýkovi palce, aby sa mu podarilo nájsť lepšie miesto, aby sa mal dobre nielen on, ale aj jeho deti.:)