pepa229
19.09.10,14:43
Chcela by som sa opýtať či mi vie niekto poradiť čo všetko na to potrebujem?
Začínam podnikať prvý krát a vzhľadom na to že na našich úradoch je neskutočná "ochota" tak zháňam info ako viem. Ďakujem
KEJKA
19.09.10,12:52
začínaš plánovať podnikanie, alebo začínaš podnikať?
Otázky treba zadať konkrétne.
pepa229
19.09.10,13:01
začínam podnikať už mám vybavenú živnosť, daňový ale nviem či sa posiela nejaké oznámenie aj na hygienu alebo fakt neviem čo všetko mám ešte vybaviť
KEJKA
19.09.10,13:15
musíš sa prihlásiť - zaregistrovať na DU pre daň z príjmu
ak máš auto na dovoz tovaru, tak aj na DMV,
zamestnancov nemáš, že?
Hygiena a iné - závisí, kde a ako podnikáš, aké priestorY, predajňa, nič neuvádzaš.
pepa229
19.09.10,13:43
Priestor mám v nájme, zamestnancov nemám, a čo znamená kde a ako podnikám
Zita5
19.09.10,13:48
Priestor mám v nájme, zamestnancov nemám, a čo znamená kde a ako podnikám

Ešte pred tým a ako prvé treba osloviť hygienu , že idete podnikať v tom a tom smere a potrebujete od hygieny povolenie k Vašej predajni .To je treba skutočne skôr , ako zariadenie predajne. Na to treba myslieť .Treba ich navštíviť osobne, informovať sa o postup a všetko Vám povedia , čo bude hygiena požadovať .
pepa229
19.09.10,14:08
ďakujem toto som chcela vedieť lebo som si myslela že na obchod s odevami nepotrebujem povolenie hygieny len dnes som si to na nejakom blogu náhodou prečítala
michaela&leila
30.09.10,10:04
dobry den,
je treba vybavit este nieco ine okrem hygieny? ja mam prenajaty maly stanok na mestskej trznici
seda
30.09.10,16:56
Dobrý večer, náhodou som našla túto tému a napadlo ma, že by bolo možno zaujímavé predávať second hand tovar na kg každú sobotu v kultúrnom dome nejakej inej dediny. Pred nedávnom sme absolvovali otvorenie bufetu, takže máme papierovačky v čerstvej pamäti. Je treba zvlášť živnosť na textil? MOO a VOO v rozsahu voľných živností asi nebude stačiť. Predpokladám, že RP, ktorú mám prihlásenú v bufete nebudem môcť používať v kulturáku, asi budem musieť mať ďalšiu a prihlásiť ju na DU ako nejakú prenosnú bez presnej adresy prevádzky? Hygienu /prevádzkový poriadok/, BOZP asi ani netreba riešiť, či myslíte, že áno, keď nebude stála prevádzka? Reklamačný poriadok by asi mal byť? Poradíte?
Danielle369
01.10.10,03:16
No ako myslíš na kilá??? ..Prečítaj si trošku zákon o second hande..veci majú byť vypraté vyhladené..
.................................................. ...........................

v súlade s platnou legislatívou v súčasnosti nie sú špeciálne obmedzenia na predaj second hand oblečenia. Použité textilné výrobky boli už raz uvedené na trh, prešli procesom posúdenia zhody, a preto z pohľadu zákona č. 264/1999 Z. z. o technických požadavkách na výrobky a o posudzovaní zhody v znení neskorších predpisov môžu byť ďalej uvádzané na trh.

Z hľadiska prevencie proti prenosným ochoreniam pri predaji použitého oblečenia musíte zdravotnú bezchybnosť zabezpečiť tak, že textílie budú vyprané alebo vyčistené a vyhladené podľa technológie predpísanej pre ošetrovanie daného materiálu.
seda
01.10.10,08:19
Ďakujem za radu, určite si pozriem zákon. Na kg som myslela tak, ako napr. v sekáči nemenujem v PO prídete a vyberáte si tovar z veľkých nádob. Dáte si to na váhu a zaplatíte napr. 4 eurá za kg. Je pravda, že moc vyžehlené dané veci nie sú. Tovar by som brala z VOO, ktorý dávajú doklad o termickej hygienickej dezinfekcií tovaru. Ale to asi nestačí, podľa toho čo píšete v PO porušujú zákon. Akurát som ho hľadala na www.zbierka.sk (http://www.zbierka.sk) ale nič som nenašla len colné nariadenia. Nepomôžete mi s číslom zákona? Je to tento č. 264/1999 Z. z. z Vášho príspevku? Ďakujem.