jasmin151077
19.09.10,18:15
Dobrý deň poraďáci,
chcem sa opýtať ako postupovať ked podnikateľ spláca auto cez Home credit, mám príjmový doklad o prvej splátke a ešte jednu uhradu cez banku ale potom mu zablokovali učet z daňového kvoli Dph a tak sa mu tie trvalé príkazy nevykonávajú. Platby dával z iného účtu nejakej kamarátky. Aký doklad môžem použiť ako doklad o úhrade, myslíte že mi Home credit môže poslať nejaký list že im tie splátky prišli a ak áno zaúčtuje sa to len ako výdavok z pokladne ??? neviem čo s tým mám robiť, komunikácia je tažká a koniec roka sa blíži a ja nemám k tým splátkam nič.

ďakujem
Zita5
19.09.10,16:29
Home kredit by namietať nemal, nakoľko platbu párujú podľa variabilného symbolu .Horšie to vidím , že platba prebehla z bežného účtu priateľky .

Tu by som snáď asi postupovala asi tak (pri predpoklade , že sa jedná o SZČO) , že by som som spravila určite nejakú zmluvu s popisom situácie , k tejto zmluve priložila bankové výpisy(z ktorých musí byť jasné , že platby odišli podľa zmluvy Homekredit) a účtovala by som cez nepeňažné uzávierkové operácie .Samozrejme na zmluve by musel figurovať podpis oboch .

Zmluva by sa zrejme týkala výpôžičky, alebo pôžičky peňazí , ktoré by mala majiteľka účtu zaplatiť za dotyčného z dôvodu zablokovania účtu a nedostatku finančných prostriedkov na splátku Home kredit .Samozrejme použiť všetky dostupné údaje aj zo zmluvy s Homekreditom , číslo bežného účtu,VS, výška splátky , dátum splatnosti , forma vrátenia finančných prostredkov zo strany SZČO .....a podobne .

Asi toľko ma vo Vašom prípade napadá ako si pomôcť .
Zita5
19.09.10,16:35
Komunikácia by nemala v žiadnom prípade zlyhať , v opačnom prípade Vás to nemá čo zaujímať , že nemá doklad o úhrade a nech si to rieši ako chce .Predsa malo by byť prvoradé svoje problémy riešiť zo strany podnikateľa a chcieť ich riešiť .Nikto to nebude predsa riešiť za neho .
jasmin151077
19.09.10,16:37
ďakujem, takéto niečo by ma nenapadlo. ešte raz dakujem.