s.renka
20.09.10,06:09
Zajtra si potrebujem požičať auto z autopožičovne. Ešte nikdy som takúto službu nevyužívala a tak Vás prosím, poraďte mi, na čo všetko si mám dať pozor pri prevzatí auta?
IMIP
20.09.10,04:38
v prvom rade si precitat co podpisujes ale to si treba asi vsade a vacsina ludi to nerobi. a potom ci mas vsetky doklady od auta. atd
misoft
20.09.10,15:15
... a či všetko súhlasí s tým, čo je v zmluve zapísané (stav km, palivo, atď, atď)
samuelovic
23.09.10,17:07
mal som viackrát požičané auto, no dobre si pozri zmluvu.
Raz som mal požičané auto, kde bolo v zmluve že v prípade pokazenie, prío. nehody budem platiť za každý deň kým bude v servise požičné, napriek tomu že bolo poistené. hlavne si pozri poistku nielen zákonnú ale aj havarijnu.
Ice dive
23.09.10,17:12
z akého dôvodu si potrebuješ požičať auto? myslím tým, že ak máš svoje vlastné havarijne poistené (resp. PZP u niektorých poisťovní) bola by možnosť požičať si náhradné auto v prípade, že na tom tvojom sa momentálne rieši poistná udalosť...

alebo ak si SZČO resp. podnikateľ a niekto ťa z PZP poškodil môžeš si požičné za vozidlo uplatniť ako škodu...

v zásade je potrebné prečítať si všetky podmienky autopožičovne, km bývajú neobmedzene avšak auto požičiavajú s plnou nádržou a s plnou ho požadujú späť t.j. na toto asi dať najväčší pozor, aby si im auto nemusela zbytočne tankovať (ak ti ho dajú s prázdnou a budú chcieť auto s plnou...)