neviem.ako
20.09.10,10:57
Dobry den. Vymakli ma policajti, ze som nepozbierala exkrementy mojho psa. Nebudem sa rozpisovat, ze vzdy zbieram, mam vzdy vsetky doklady so sebou, 3 vrecka minimalne a dnes hold... nahoda je blbec, vybehla som len zniest manzelovi zabudnuty obed do auta a pes so mnou a stalo sa.
Hanbim sa velmi. Pokutu som uhradila na mieste, chybu si priznala. Zaujima ma vsak, ci moze mestska policia poskytnut zabery (natacali mna, psa aj exkrementy) mestskej televizii? Ci ma na to pravo bez mojho suhlasu. Ja by som zomrela od hanby, najma preto, ze zbieram aj po inych psoch...
Dakujem za rady a nazory.
bobino38
20.09.10,09:11
nie, nemôžu bez tvojho súhlasu.
profesional
20.09.10,09:26
Nemozu. Nakolko by to odporovalo zakonu o ochrane osobnych udajov.
neviem.ako
20.09.10,09:37
dakujem...
Chobot
20.09.10,10:00
Dobry den. Vymakli ma policajti, ze som nepozbierala exkrementy mojho psa. Nebudem sa rozpisovat, ze vzdy zbieram, mam vzdy vsetky doklady so sebou, 3 vrecka minimalne a dnes hold... nahoda je blbec, vybehla som len zniest manzelovi zabudnuty obed do auta a pes so mnou a stalo sa.
Hanbim sa velmi. Pokutu som uhradila na mieste, chybu si priznala. Zaujima ma vsak, ci moze mestska policia poskytnut zabery (natacali mna, psa aj exkrementy) mestskej televizii? Ci ma na to pravo bez mojho suhlasu. Ja by som zomrela od hanby, najma preto, ze zbieram aj po inych psoch...
Dakujem za rady a nazory.



Nemozu. Nakolko by to odporovalo zakonu o ochrane osobnych udajov.

Ani nie tak zákonu o ochrane osobných údajov, ako Obč. zákonníku časti ochrana osobnosti. Už o tom bola na porade neraz diskusia.

Ale ak by išlo o zábery pre televízne spravodajstvo, tak v tom prípade je zábery možné použiť, ale stále treba brať ohľad na ochranu osobnosti. Takže môže sa stať, že ten filmový materiál použijú do nejakého príspevku o psíčkaroch, kde sa objavíš na 2-3 sekundy so psom, ale nemôžu v príspevku uviesť, že táto pani (s detailami tváre), nepozbierala psie exkrementy.

Viac si pozri tu - je to síce o fotografovaní, ale to isté platí aj pre video:

http://www.ephoto.sk/uzivatelska-sekcia/pravna-poradna/fotografovanie-v-sulade-so-zakonom/
neviem.ako
20.09.10,10:10
vdaka Chobot... ja by som sa prepadla od hanby. idem pozriet ten link.