Dana7
20.09.10,12:58
Prosím o radu, keďže sa neviem dovolať na daňové riaditeľstvo, aby mi odobrili môj názor a nie som si istá s touto situáciou.

Tovar nám fyzicky prišiel z USA - je riadne preclený, existuje k nemu JCD, clo a DPH uhradil zahraničný dodávateľ.
Faktúra je z Nemecka s nemeckým číslom IČ DPH. Dodávateľ je platca DPH.
Ide totiž o to, že zvyčajne ide ten tovar z USA do Francúzska, resp. do Nemecka na centrálny sklad a odtiaľ k nám. Vtedy nie je problém.
Ale teraz, keďže meškali s termínom dodania tak to poslali fyzicky rovno k nám, ale fakturačne to ide opäť cez Nemecko.
Neviem, ako správne účtovať, či ako tovar z tretích štátov, podľa toho, ako ten tovar prišiel fyzicky, alebo sa mám riadiť faktúrou, a teda účtovať ako tovar z EÚ.

Ďakujem:confused:
katarina.j
20.09.10,11:14
Podľa mna to musíš riešiť tak, ako ti to fyzicky došlo, teda účtovať ako tovar z tretích štátov-nakoľko máš k tomu aj príslušné doklady o preclení-JCD,CLO.K precleniu máš aj danú faktúru predpokladám z USA (nie z Nemecka)? či tovar došiel z USA a v tom zabalená faktúra z Nemecka, či ako? či fa z Nemecka došla dodatočne? Lebo nám ked dojde tovar na preclenie (tiež USA) tak hned je tam ich faktura-aby sa vystavila správna JCD-čka.