toju
20.09.10,12:33
Ahojte.
prosím o radu, lebo fakt neviem ako a čo. ako sa zbaviť čo najjednoduchšie skladových zásob keď si niekto zruší živnosť?
dakujem vopred
KEJKA
20.09.10,15:28
predať
Dáša_
20.09.10,16:07
možno urobíť nejakú akciu, kde dokážeš zásoby predať iba hlboko pod cenu. Lebo ich napríklad máš už veľmi dlho na sklade, sú len ťažko použiteľné pre druhého, sú nierne poškodené......
veronikasad
20.09.10,16:11
Ahojte.
prosím o radu, lebo fakt neviem ako a čo. ako sa zbaviť čo najjednoduchšie skladových zásob keď si niekto zruší živnosť?
dakujem vopred
fyzicky, alebo účtovne ?
toju
21.09.10,13:56
účtovne:)...
KEJKA
21.09.10,14:16
účtovne:)...
tak ďalej ani nepokračuj, etiketa porady..............
to máš fiktívne zásoby - podvod?
toju
21.09.10,16:47
aké fiktívne? na sprostu otazku sprosta odpoved:D....jasne že fyzicky aj učtovne logicky. na výpredaj potrebujem nejakú internú smernicu?
Zita5
21.09.10,16:56
Ahojte.
prosím o radu, lebo fakt neviem ako a čo. ako sa zbaviť čo najjednoduchšie skladových zásob keď si niekto zruší živnosť?
dakujem vopred
§ 17
Všeobecné ustanovenia o zisťovaní základu dane
Na začiatok

(8) Základ dane v zdaňovacom období, v ktorom dochádza k zrušeniu daňovníka s likvidáciou (§ 41 ods. 3) alebo v ktorom bol na daňovníka vyhlásený konkurz (§ 41 ods. 5), alebo v ktorom dochádza k skončeniupodnikania daňovníka (§ 6) alebo k skončeniu inej samostatnej zárobkovej činnosti, alebo prenájmu (§ 6), upraví daňovník, ktorý

a) účtuje v sústave jednoduchého účtovníctva alebo ktorý vedie evidenciu podľa § 6 ods. 11 alebo 14, o cenu nespotrebovaných zásob, zostatky vytvorených rezerv podľa § 20 ods. 9 písm. b), d) a e) a opravných položiek k nadobudnutému majetku, výšku záväzkov, ktorých úhrada sa považuje za daňový výdavok podľa § 19, a výšku pohľadávok, ktorých inkaso sa považuje za zdaniteľný príjem, okrem pohľadávok uvedených v § 19 ods. 2 písm. h) prvom až piatom bode a písm. i) a o pomernú výšku nájomného, ktorá pripadá na príslušné zdaňovacie obdobie alebo jeho časť; pri ďalšom predaji nespotrebovaných zásob sa zahrnie do základu dane iba rozdiel, o ktorý prevyšuje cena, za ktorú boli nespotrebované zásoby predané, cenu nespotrebovaných zásob už zahrnutých do základu dane,
b) účtuje v sústave podvojného účtovníctva, o zostatky vytvorených rezerv a opravných položiek, príjmov budúcich období, výnosov budúcich období, výdavkov budúcich období a nákladov budúcich období s výnimkou tých, ktoré preukázateľne súvisia s obdobím likvidácie alebo konkurzu,
c) uplatňuje výdavky podľa § 6 ods. 10, o cenu nespotrebovaných zásob a o výšku pohľadávok s výnimkou pohľadávok uvedených v § 19 ods. 2 písm. h) a i).

Toto by mala byť pre Vás odpoveď a nie tu špekulovať ako sa zbaviť zásob.Ak ste vedeli , že budete končiť živnosť , tak ste mali spraviť výpredaj tovaru .Vedenie tejto témy v takom znení v akom sa vedie považujem za porušovanie Etikety Porady .
KEJKA
21.09.10,17:07
aké fiktívne? na sprostu otazku sprosta odpoved:D....jasne že fyzicky aj učtovne logicky. na výpredaj potrebujem nejakú internú smernicu?
áno, otázka sprostá nebola, nečuduj sa, stretávame sa s neuveriteľnými kombináciami tiežpodnikateľov. Akurát by som ju takto verejne nepoložila, tiež to považujem za porušenie Etikety, no a ty si prikývol...... otázky beriem vážne.
Verejný výpredaj /t.j. nie blízkym osobám/ nemusíš riešiť internou smernicou. Pokiaľ iba končíš, alebo uvažuješ skončiť so živnosťou, tak logicky budeš predávať aj pod obvyklú cenu, resp. aj pod obst.cenu. Je to lepšie, ako ked počkáš a potom budeš musieť upravovať základ dane o skutočné obst. ceny.
Odpoveď je logická, na nič ťa nenahováram, neporušujem teda Etiketu.
toju
21.09.10,17:07
ja nešpekulujem.....robim toto v ju prvy krat a nemam absolutne sajnu ako sa to robi, či vypredat pod cenu, či treba smernicu na vypredaj. tak dakujem za rady.............vidim ze si treba davat pozor na kazde slovo.......".zbavit sa".........hned to zoberie niekto doslova.
toju
21.09.10,17:09
pre te a to mozno logicke je ked robis ucto kazdy. den. ja ho robim len od minuleho roku. takze nemam so vsetkym skusenost. ked nieco neviem tak sa tu spytam.
Paula
21.09.10,17:17
ja nešpekulujem.....robim toto v ju prvy krat a nemam absolutne sajnu ako sa to robi, či vypredat pod cenu, či treba smernicu na vypredaj. tak dakujem za rady.............vidim ze si treba davat pozor na kazde slovo.......".zbavit sa".........hned to zoberie niekto doslova.


Áno, dobre vidíš. Ak žiadaš serióznu radu, potom aj z Tvojej strany by sa tak žiadalo. Nie sme v téme "srandičky". :)
toju
21.09.10,17:19
nevedela som ze slovo zbavit si niekto takto vylozi. takze tak. aj tak dakujem . doteraz som mala s poradou dobru skusenost...