Adrianka
20.09.10,12:55
Dobrý deň,
máme od 01.07.2010 na dohodu o vykonaní práce pani, ktorá ešte do konca augusta bola zamestnaná na pracovnú zmluvu u iného zamestnávateľa.
Od 02.09.2010 je nezamestnaná, evidovaná na úrade práce. Mám však problém, nakoľko jej ešte nebola vyplatená odmena z DoVP za august 410,00 EUR.
Chcem sa opýtať, ak jej bude vyplatená odmena za august 410,00 EUR teraz v septembri, bude aj tak vyradená z evidencie aj keď sa bude jednať o odmenu za august??? Odmena je vlastne za obdobie, keď ešte nebola nezamestnaná a nemusela sledovať max. výšku príjmu zo zárobkovej činnosti.
veronikasad
20.09.10,10:58
Dobrý deň,
máme od 01.07.2010 na dohodu o vykonaní práce pani, ktorá ešte do konca augusta bola zamestnaná na pracovnú zmluvu u iného zamestnávateľa.
Od 02.09.2010 je nezamestnaná, evidovaná na úrade práce. Mám však problém, nakoľko jej ešte nebola vyplatená odmena z DoVP za august 410,00 EUR.
Chcem sa opýtať, ak jej bude vyplatená odmena za august 410,00 EUR teraz v septembri, bude aj tak vyradená z evidencie aj keď sa bude jednať o odmenu za august??? Odmena je vlastne za obdobie, keď ešte nebola nezamestnaná a nemusela sledovať max. výšku príjmu zo zárobkovej činnosti.
Odmenu za august, vyplatenú v sept, na UP nenahlasuje.
Nahlásila novú dohodu pred začiatkom výkonu práce ?
Lianka
20.09.10,10:59
A aku inu odmenu by ste jej chceli vyplatit? Pokial ste sa v Dohode dohodli na vyske odmeny 410 EUR, podla mojho nazoru ina vyska odmeny neprichadza do uvahy.

Otazka je, preco jej vyplatu vyplacate az teraz - ale to nie je predmetom vasho zadania.

Ohladom evidencie na UP odpovedia zrejme skusenejsie Poradacky. (Ja s nezamestnanymi neprichadzam do styku :).)
Adrianka
20.09.10,17:53
áno, tá je v hrubom 130,00 EUR