Peter Skippie Šebesta
20.09.10,13:04
Priateĺ robý v v školstve a má pridelený školský byt.V nájomnej zmluve má zakotvené,dobu nájmu na dobu výkonu práce.Má po skončení pracovného pomer nárok na náhradu bývania.Prosím o pomoc.
JAJA11
20.09.10,11:20
Priateĺ robý v v školstve a má pridelený školský byt.V nájomnej zmluve má zakotvené,dobu nájmu na dobu výkonu práce.Má po skončení pracovného pomer nárok na náhradu bývania.Prosím o pomoc.

Asi nie, ak je takto postavená zmluva. Školstvo nie je povinné sa o neho postarať. :o
Peter Skippie Šebesta
21.09.10,05:14
A ako ma po ukončeni pracovného pomeru postupovat pre získanie bytu?Má nárok na pridelenie mestkého bytu,alebo čo má robit.
JAJA11
22.09.10,04:25
A ako ma po ukončeni pracovného pomeru postupovat pre získanie bytu?Má nárok na pridelenie mestkého bytu,alebo čo má robit.

No v dnešnej dobe asi môže požiadať o nájomný byt v mieste bydliska a pod. Ale to je už otázka, či ho aj dostane. Začal pracovať v školstve a zato mu bol poskytnutý byt. Mal výhodu, ktorú v dnešnej dobe má už málokto. Väčšina sa musíme o bývanie postarať sami. A teraz je aj on, keďže odchádza zo školstva v rovnakej situácii ako ostatní. To že mal byt, nezaručuje, že teraz musí niekde dostať náhradný. :o
Takže zostať v školstve a nemá problém s bývaním, alebo odísť a bytovú otázku riešiť sám. :o Držím palce aby sa to podarilo. :o
jaros5
22.09.10,04:47
A ako ma po ukončeni pracovného pomeru postupovat pre získanie bytu?Má nárok na pridelenie mestkého bytu,alebo čo má robit.
Nemá nárok, ale požiadať o pridelenie bytu môže, otázne je, či mesto disponuje s nejakými voľnými bytmi.
Ak nemá kde bývať, môže požiadať riaditeľa školy, resp. zriaďovateľa o predĺženie nájomnej zmluvy.
Poznám podobný prípad, keď so zamestnancom, ktorý mal pridelený školský byt, bola rozviazaná PZ. Mal ale šťastie. Priestory kde sa byt nachádzal, mali byť po rekonštrukcii využívané na iné účely. Na tú dobu, pokiaľ sa malo začať s prestavbou, mu predĺžili nájomnú zmluvu.