mima24
20.09.10,13:06
Pls, pod aku zivnost / zivnosti by sa dalo zahrnut kupa a nasledny predaj nehnutelnosti?
JAJA11
20.09.10,11:19
Pls, pod aku zivnost / zivnosti by sa dalo zahrnut kupa a nasledny predaj nehnutelnosti? resp. da sa to vobec?
vopred dakujem za kazdu radu

Na túto činnosť treba mať príslušné vzdelanie. Požaduje sa tuším VŠ právneho, stavebného alebo aj ekonomického zamerania :o
Zita5
20.09.10,11:26
1.
Sprostredkovanie predaja, prenájmu a kúpy nehnuteľností (realitná činnosť)
- vysokoškolské vzdelanie ekonomického alebo právnického alebo stavebného alebo architektonického smeru alebo
- úplné stredné vzdelanie s maturitnou skúškou a 5 rokov praxe v odbore

Patrí to pod viazané živnosti .
akina
20.09.10,13:09
Pod realitnú činnosť nespadá nákup a predaj nehnuteľností, ale len sprostredkovanie predaja, sprostredkovanie prenájmu a sprostredkovanie kúpy nehnuteľností.
akina
21.09.10,05:16
Ak kúpiš a predáš nehnuteľnosť ako súkromná osoba, neide o podnikanie, predávaš súkromný majetok ( vysporiadaš cez daňové priznanie ). Ak kupuješ a predávaš nehnuteľnosť ako podnikateľský subjekt, nakladáš s obchodným majetkov firmy
( účtuješ o ňom a premietaš do daňového priznania ).
Zita5
21.09.10,14:42
trochu som este hladala info, nasla som, ze niektore spolocnosti vo vypise z ORSR maju zapisane tieto predmety podnikania:
- nadobudanie nehnutelnosti vratane prislusenstva, a
- predaj nehnutelnosti
zaroven ale tieto predmety podnikania nie su zapisane v zivnostenskom registri, tz bude to ine, osobitne opravnenie... ake ale neviem...

Uveďte prosím čo vlastne chcete robiť ? Chcete sprostredkovať kúpu nehnuteľností t.j. pre klienta nájsť kupcu ? Alebo čo ?

To čo sa tu v hádankách dorozumievame, už ste mohli absolvovať návštevu Jednotného kontaktného miesta na ŽU;) a tam na mieste by Vám jasne všetko povedali, akú živnosť k tomu Vášmu zámeru potrebujete .Lebo ako vidím , žiadna možnosť Vám nevyhovuje .Tak preto treba uviesť všetko a konkrétne .;)
jessica
15.02.11,10:02
Dobrý deň prajem všetkým. Prosím o radu. S.r.o. chce kúpiť pozemky, niečo na nich postaviť alebo aj nepostaviť a potom predať. Na ŽU mi pani povedala, že ide o činnosť nákup a predaj nehnuteľností, ktorá nie je živnosťou, ale sa zapisuje do OR ako činnosť v zmysle zákona o katastri.
Nevedela mi však povedať viac, či je ešte niečo k tomu potrebné, alebo to stačí len vypísať do kolónky predmet podnikania v návrhu na zápis do OR?
Ďakujem vopred za akúkoľvek radu:)
jessica
15.02.11,14:02
Dobrý deň prajem všetkým. Prosím o radu. S.r.o. chce kúpiť pozemky, niečo na nich postaviť alebo aj nepostaviť a potom predať. Na ŽU mi pani povedala, že ide o činnosť nákup a predaj nehnuteľností, ktorá nie je živnosťou, ale sa zapisuje do OR ako činnosť v zmysle zákona o katastri.
Nevedela mi však povedať viac, či je ešte niečo k tomu potrebné, alebo to stačí len vypísať do kolónky predmet podnikania v návrhu na zápis do OR?
Ďakujem vopred za akúkoľvek radu.
jessica
17.02.11,08:36
Dobrý deň prajem všetkým. Prosím o radu. S.r.o. chce kúpiť pozemky, niečo na nich postaviť alebo aj nepostaviť a potom predať. Na ŽU mi pani povedala, že ide o činnosť nákup a predaj nehnuteľností, ktorá nie je živnosťou, ale sa zapisuje do OR ako činnosť v zmysle zákona o katastri.
Nevedela mi však povedať viac, či je ešte niečo k tomu potrebné, alebo to stačí len vypísať do kolónky predmet podnikania v návrhu na zápis do OR?
Ďakujem vopred za akúkoľvek radu.

prosim nevie niekto? dakujem
JAJA11
18.02.11,10:45
prosim nevie niekto? dakujem


A akú činnosť vykonáva táto s.r.o.? Chce tie nákupy pozemkov opakovať? Ak nie myslím, že firma môže mať zámer vybudovať si svoje vlastné sídlo a potom to predať. (Napr. finančne to nebude zvládať, alebo zmení svoj zámer.) V tom prípade nepotrebuje doplňovať činnosť :o
Ak sa to má opakovať, potom sa mi zdá, že musí mať niekoho, kto splňa vzdelanostné podmienky. Tuším tam je podmienka VŠ právo, ekonomika alebo stavebníctvo.
jessica
21.02.11,12:17
A akú činnosť vykonáva táto s.r.o.? Chce tie nákupy pozemkov opakovať? Ak nie myslím, že firma môže mať zámer vybudovať si svoje vlastné sídlo a potom to predať. (Napr. finančne to nebude zvládať, alebo zmení svoj zámer.) V tom prípade nepotrebuje doplňovať činnosť :o
Ak sa to má opakovať, potom sa mi zdá, že musí mať niekoho, kto splňa vzdelanostné podmienky. Tuším tam je podmienka VŠ právo, ekonomika alebo stavebníctvo.

Ďakujem jaja11 za odpoveď :). Myslím, že zatiaľ kúpi len 1 pozemok a predá, ale možno v budúcnosti bude opakovane nakupovať a predávať. Podmienka VŠ právo, ekon., arch., staveb. je len pri realitnej činnosti (viazaná živnosť)t.j. sprostredkovanie nákupu a predaja cudzích nehnuteľností. No niektoré spoločnosti napr. developerské majú v predmete podnikania "kúpa a predaj nehnuteľností" a pritom to nie je živnosť. Len nikoho nepoznám žeby som sa ich opýtala:). Právnik mi povedal, že sa to nemusí zapisovať do predmetu, ale mne sa to stále nezdá :rolleyes:.
majkaaa
14.02.13,11:18
teraz som volala na zivnostensky urad, potvrdili mi, ze musim mat vysokoskolske alebo stredoskolske a 5rokov praxe. Nic v zlom, ale chcela by som vidiet vsetkych tych maklerov, ktory toto splnaju.