Dandy 2
20.09.10,13:31
Prevádzkujeme novootvorené fitness. Idem prvýraz samostatne zaraďovať majetok.Chcela by som Vás poprosiť, či by ste mi to niekto pozreli, či mám správne odpisové skupiny, lebo podľa tých kódov CPA sa mi to zdá veľmi všeobecné.
- kamerový systém 1 odp.sk /OS/
- ozvučenie 1OS
- TV/SAT 1OS
- trenežery, činky so stojanom, trainery 2OS
- barový pult, zrkadlová stena 2OS
Ďakujem
marjankaj
20.09.10,11:40
Podľa zákona o dani z príjmov sa odpisuje majetok, ktorého obstarávacia cena je nad 1700 € a doba použitia je viac ako jeden rok.
Dandy 2
20.09.10,11:55
Všetky tie položky sú nad 1700 EUR
lusia1372
21.09.10,08:10
Chcela by som sa spýtať či je digitálna kopírka s faxom a zálohovacia mechanika periférne zariadenie.
Pretože v prílohe č. 1 zákona o dani z príjmov sú pre kancelárske stroje 2 kódy :
1 kód je 26.2 - počítače a periférne zariadenia
2 kód je28.23 Kancelárske stroje a zariadenia okrem počítačov a periférnych zariadení

Tak sa Vás chcem spýtať kam by ste zaradili digitálnu kopírku s faxom a zálohavaciu mechaniku?
Ďakujem za odpoveď
marjankaj
21.09.10,08:27
Chcela by som sa spýtať či je digitálna kopírka s faxom a zálohovacia mechanika periférne zariadenie.
Pretože v prílohe č. 1 zákona o dani z príjmov sú pre kancelárske stroje 2 kódy :
1 kód je 26.2 - počítače a periférne zariadenia
2 kód je28.23 Kancelárske stroje a zariadenia okrem počítačov a periférnych zariadení

Tak sa Vás chcem spýtať kam by ste zaradili digitálnu kopírku s faxom a zálohavaciu mechaniku?
Ďakujem za odpoveď

Veď to záleží od toho ako to používaš ty. Či je tá kopíraka samostatná, alebo prepojená s počítačom.
A aj tak je to odpisová skupina č.1. Tak o čo ti ide?