kisko@inmail.sk
20.09.10,15:21
Dobrý deň,poprosím o radu.Nebývam vo svojom dome od novembra minulého roku.Manželka tam však býva a spálila niekoľko násobne viac plynu ako smew spálili spolu predchádzajúci rok.Prišiel mi nedoplatok za 871 eur a taktiež mi dvihli mesačné zálohy z 26 na 95 eur!Manželka najprv tvrdila že si to zaplatí,ja som jej z toho zaplatil-prispel 150 eur.Manželka však neplatí a chodia mi upomienky.
Ako sa dá docieliť aby zvyšok zaplatila?Manželka je na materskej.
Ďakujem.
Tweety
20.09.10,13:23
Dobrý deň,poprosím o radu.Nebývam vo svojom dome od novembra minulého roku.Manželka tam však býva a spálila niekoľko násobne viac plynu ako smew spálili spolu predchádzajúci rok.Prišiel mi nedoplatok za 871 eur a taktiež mi dvihli mesačné zálohy z 26 na 95 eur!Manželka najprv tvrdila že si to zaplatí,ja som jej z toho zaplatil-prispel 150 eur.Manželka však neplatí a chodia mi upomienky.
Ako sa dá docieliť aby zvyšok zaplatila?Manželka je na materskej.
Ďakujem.
Kedže je na MD, zrejme jej príjmy sú limitované, a nemá toho veľa nazvyš. Skús jej vypomôcť, veď máte do rozpočtu prispievať obaja.
Chobot
20.09.10,13:39
Dobrý deň,poprosím o radu.Nebývam vo svojom dome od novembra minulého roku.Manželka tam však býva a spálila niekoľko násobne viac plynu ako smew spálili spolu predchádzajúci rok.Prišiel mi nedoplatok za 871 eur a taktiež mi dvihli mesačné zálohy z 26 na 95 eur!Manželka najprv tvrdila že si to zaplatí,ja som jej z toho zaplatil-prispel 150 eur.Manželka však neplatí a chodia mi upomienky.
Ako sa dá docieliť aby zvyšok zaplatila?Manželka je na materskej.
Ďakujem.

No, existuje radikálne riešenie, že odpojiť plyn, nech si ho prihlási na svoje meno (to ale rieši budúcnosť).

Ale minca má 2 strany - manželka je na materskej - teda je bez príjmu. Asi nemá z čoho zaplatiť ten nedoplatok. Prečo sa minulo viac plynu ako pre rokom? To vieš len ty a manželka, ale nemôže to mať súvis s tým, že kým si tam býval, tak ste mali nižší teplotný komfort (chodili ste v teplákoch) a teraz, keď má dieťa, potrebuje v dome vyššiu teplotu?
Kazu
20.09.10,14:37
Neviem aký veľký je ten dom. Keď som to hodila do kalkulačky tak mi vyšlo, že tvoja manželka nijak neprekurovala. Bol to obyčajný teplotný štandard. Ja teda veľa znesiem, ale za 26,- Eur mesačne by bolo chladno aj mne. My máme trojizbový dom, kúrenie plynom nás vyjde tak na 1100-1300,- eur ročne a to nemáme doma žiadnu horúčavu. A ako docieliš aby si manželka zaplatila sama? No neviem, veľa možností nemáš. Jedine sa s ňou dohodnúť, aby si prihlásila plynomer na svoje meno. Ale nedoplatok na tvoje meno si asi budeš musieť uhradiť sám a od manželky pýtať súdne. Keďže ona je na materskej a vy ste manželia netrúfam si ani odhadnúť ako pochodíš.
kisko@inmail.sk
21.09.10,16:49
Pre chobot-nie,spálila to úmyselne.Predchádzajúce vykur. obdobie sme mali tíež malé dieťa.Takže podmienky rovnaké a spotreba niekoľkonásobne väčšia.
kisko@inmail.sk
21.09.10,16:55
Pre Kazu-ďakujem za odpoveď.Prečítaj predchádzajúci môj komentár pre chobota+ona prekuruje+nekúri sa len plynom,čiže 871+12x26 je 1183 eur za dvojizbový malý dom za plyn + druhé kúrenie.Podľa mňa to je veľa.
Kazu
21.09.10,18:25
Ak by kúrila len plynom to by bolo v norme, ak používala ešte aj druhé kúrenie máš pravdu, to už je dosť.
Zita5
21.09.10,18:39
Dobrý deň,poprosím o radu.Nebývam vo svojom dome od novembra minulého roku.Manželka tam však býva a spálila niekoľko násobne viac plynu ako smew spálili spolu predchádzajúci rok.Prišiel mi nedoplatok za 871 eur a taktiež mi dvihli mesačné zálohy z 26 na 95 eur!Manželka najprv tvrdila že si to zaplatí,ja som jej z toho zaplatil-prispel 150 eur.Manželka však neplatí a chodia mi upomienky.
Ako sa dá docieliť aby zvyšok zaplatila?Manželka je na materskej.
Ďakujem.

Ja si nemyslím, že týmto spôsobom zháňania informácii na nete sa Vašim povinnostiam vyhnete .
Treba sa zamyslieť i keď nebývate spolu a podľa toho , že z Vášho príspevku je jasné , že ešte Vašou manželkou je ......treba prispieť.Manželka je na materskej , treba prispievať aj jej, aj dieťaťu a v neposlednom rade aj na rodinný dom .

A že Vám zdvihli zálohy na 95 euro ? Čo ste čakali pri tak nízkej zálohovej platbe 26 euro ?

Ja bývam tiež v RD a mesačné zálohové platby sú 134 Eur s tým že ešte niečo okolo 200 Eur doplácame .Nechcem byť zlá , ale tých 26 euro bola smiešna suma, pri ktorej ste si mohli byť vedomý toho, že doplácať
budete. .Jedno je však isté , dieťa v chladnom dome nemôže byť a to dieťa je aj Vaše, to si treba uvedomiť .
buchač
21.09.10,18:41
No, existuje radikálne riešenie, že odpojiť plyn, nech si ho prihlási na svoje meno (to ale rieši budúcnosť).


...he ...poznám aj iné , radikálnejšie metódy ...

SOLO Sušice ...http://www.porada.sk/images/smilies/wink.gif
pepsikova
21.09.10,18:55
...a ak chodia upomienky, môže to byť aj drahšie o penále..prípadne odpojenie a znovuzapojenie...
day
21.09.10,19:02
kisko bud chlap, zaplat fakturu, vyries to so zenou, ked sa da, ked nie, prispievaj riadne na dieta, potom mozes prepisat plyn na zenu a dom na dieta
ErinErin
22.09.10,08:29
Pre Kazu-ďakujem za odpoveď.Prečítaj predchádzajúci môj komentár pre chobota+ona prekuruje+nekúri sa len plynom,čiže 871+12x26 je 1183 eur za dvojizbový malý dom za plyn + druhé kúrenie.Podľa mňa to je veľa.

Kisko, ak manželka kúri viac plynom, asi menej tým druhým spôsobom. Elektrina by bola drahšia na kúrenie - v tom prípade vlastne ušetrí v konečnom dôsledku. Ak je to na tuhé palivo - drevo či uhlie, zrejme to ako žena neovláda, možno potrebuje narúbať... ???
kisko@inmail.sk
22.09.10,09:01
Žiadal som o radu ako si pomôcť,nepotrebujem rady napr.narúb drevo,pomôž s platením.......
Niekedy je to komplikovanejšie ako sú ľudia zvyknutý a mužovi-otcovi je bránené v tom čo mu zákon deklaruje!Navyše ak chytí ženu,ktorá naneho podáva krivé obvinenia bez dôkazov a napriek vlastnenia dôkazov muža-otca že opak je pravdou sa tieto do úvahy neberú.......
Je toho veľa.Takže píšte prosím vás len ak viete poradiť.Možno s časti vás uvedú do reality-je to naozaj len malá časť toho čo robí, PRÍSPEVKY ktoré som tu už písal.Ďakujem
day
22.09.10,09:14
nedonutis ju
za tie peniaze by mi ten stres nestal
je tam Tvoje dieta, mysli na to

postup
vyplat fakturu za plyn
prepis odber na (byvalu) manzelku
danushka
22.09.10,09:26
Žiadal som o radu ako si pomôcť,nepotrebujem rady napr.narúb drevo,pomôž s platením.......
Niekedy je to komplikovanejšie ako sú ľudia zvyknutý a mužovi-otcovi je bránené v tom čo mu zákon deklaruje!Navyše ak chytí ženu,ktorá naneho podáva krivé obvinenia bez dôkazov a napriek vlastnenia dôkazov muža-otca že opak je pravdou sa tieto do úvahy neberú.......
Je toho veľa.Takže píšte prosím vás len ak viete poradiť.Možno s časti vás uvedú do reality-je to naozaj len malá časť toho čo robí, PRÍSPEVKY ktoré som tu už písal.Ďakujem
Tak ak chceš radikálnu radu, potom vedz, že Tvojou povinnosťou je postarať sa o svoje dieťa a manželku na materskej dovolenke.
Byť manželom a otcom je životným poslaním.

Už tu písali vyššie, že je normálnym štandardom záloha na plyn v rodinnom dome 100-120 € / mes.
Takže Tvoja žena nič neprekúrila.
Ak potrebuješ poľutovať a pomastiť bruško, tu medzi toľkými realistami ťažko nájdeš podporu.
Ajuška
22.09.10,09:40
...Niekedy je to komplikovanejšie ako sú ľudia zvyknutý...Je toho veľa...
...s niektorými sa bohužiaľ nedá ani anjelským hlasom... :cool: ...často až kým nenastúpi povestné "ako sa do hory volá... tak sa z hory ozýva"... nezaplať faktúry až kým neodpoja plyn... v noci už začína prituhovať... komu bude zima, bude hľadať radikálne riešenie... jedným z nich moožno bude i cesta k vyplateniu dlžôb a žiadosti o znovupripojenie na nového odberateľa... ;) ...písomne by som asi upozornila dodávateľa plynu nech upomienky a výzvy zasielajú rovnako súčasnému užívateľovi... nakoľko si sa odsťahoval a vy dvaja komunikovať o tejto veci neviete... :rolleyes: ... život naozaj prináša aj zmenu zásadného postoja...
Zita5
22.09.10,10:02
Žiadal som o radu ako si pomôcť,nepotrebujem rady napr.narúb drevo,pomôž s platením.......
Niekedy je to komplikovanejšie ako sú ľudia zvyknutý a mužovi-otcovi je bránené v tom čo mu zákon deklaruje!Navyše ak chytí ženu,ktorá naneho podáva krivé obvinenia bez dôkazov a napriek vlastnenia dôkazov muža-otca že opak je pravdou sa tieto do úvahy neberú.......
Je toho veľa.Takže píšte prosím vás len ak viete poradiť.Možno s časti vás uvedú do reality-je to naozaj len malá časť toho čo robí, PRÍSPEVKY ktoré som tu už písal.Ďakujem

Na všetko zlo v manželstve sú dvaja dospelí ľudia .Ne je celkom normálne, aby si to odnášalo nevinné dieťa , lebo rodičia sa nevedia dohodnúť.Nedá sa takto všetko zosobňovať len manželke, to by sa musela vyjadriť aj ona .
Rada tu už odznela, aby ste sa snažili dlh zaplatiť .Ja osobne nevidím dôvod , aby ste boli zákonným spôsobom chránený , čo by Vám dávalo právo sa vyhnúť Vašej povinnosti ako vlastníka nehnuteľnosti .Ak sa mýlim, tak ma kolegovia opravia .
kisko@inmail.sk
22.09.10,10:47
Vlastník nehnuteľnosti som iba ja-dom som kúpil Ďaleko pred manželstvom.Odpojiť som nedal,prišli ma už raz odpojiť za neplatenie-vyplakala si aby ju neodpojili.Bol som riešený kôli odpojeniu-píšem že odpojený dom nebol-a dostal som pokutu+ niečo ako trovy zaplatiť.Len za plyn som písal že bol ten nedoplatok+mesačné splátky.Treba do toho zarátať ešte druhé kúrenie.Niektorý nechcú pochopiť že keď porovnáme 2 vykurovacie obdobia za rovnakých podmienok kúrenia,je nedoplatok za Plyn 871 eur nepochopiteľné.Nezaujatým Ďakujem za info,rady.Platiť nemám z čoho,lebo nieje to jedna vec čo ma zadlžila.Je toho viac.Lenže podľa niektorých ona je na materskej a môže všetko.Ja len aby som platil a práva žiadne.
Ajuška
22.09.10,10:57
...Platiť nemám z čoho,lebo nieje to jedna vec čo ma zadlžila.Je toho viac.Lenže podľa niektorých ona je na materskej a môže všetko.Ja len aby som platil a práva žiadne.
...tak si nedaj šliapať do svedomia... ;) ... aby si zabránil narastaniu dlžôb, zájdi si za dodávateľom plynu a požiadaj o ukončenie odberu... na vyrovnanie svojho záväzku si dohodni s nimi splátkový kalendár (kým si pohľadávku navýšia o ďalšie trovy spojené s vymáhaním)... :rolleyes: ...
BXLmiami
22.09.10,11:00
Pre chobot-nie,spálila to úmyselne.Predchádzajúce vykur. obdobie sme mali tíež malé dieťa.Takže podmienky rovnaké a spotreba niekoľkonásobne väčšia.
Minulá zima bola zlá,väčšia ako tá predchádzajuca.Takže zhrnme si to.
Manželka je na MD,máte dieťa,dom je Tvoj a odsťahoval si sa,manželstvo trvá a nie je vysporiadané bezpodielové spoluvlastníctvo.Nepostrehla som,či je určené výživné na manželku a dieťa.
Je to chaos a ak nechceš prísť o dom,začni to seriozne riešiť.Seriozne znamená,že budeš musieť nájsť manželke náhradné bývanie a vysporiadať s nou všetok majetok získaný počas manželstva a taktiež všetky dlhy.Taktiež bude musieť súd určiť,čo a koľko máš ty platiť za manželku a dieťa.Myslím,že ak to neurobíš,si na najlepšej ceste prísť o ten dom.
A z našich odpovedí ukrivdený nebud.Každý jeden psycholog Ti povie,že na to aby sa vzťah rozpadol je treba dvoch.Jeden nestačí.
kisko@inmail.sk
22.09.10,11:26
ukončiť zmluvu nemôžem,lebo hneď mám na krku políciu,úrady.
Z domu som sa neodsťahoval-vyhodila ma.A neriešte že prečo som sa nechal a že mala dôvod.Presvedčil a dokázal by som vám že to tak nieje.Bývanie jej nemám dôvod hľadať,prišla do môjho,vrátane zariadenia.Deti chcem,no ako sa k nim dostať?Neberte to ako otázku na vás.
A na rozvod treba dvoch?V tomto prípade to na 1000% nieje pravda.
Takže opakujem napíšte len ,ktorý máte záujem poradiť,nie vŕtať do toho.Nemám chuť tu písať čo všetko robí.Ak sa mi podarí dostať dokázať pravdu napíšem sem ako som postupoval pre pomoc podobným prípadom.
BXLmiami
22.09.10,11:32
Prepáč,ale myslím že si prečítal len poslednú vetu môjho príspevku.Poradila som Ti kompletný postup.Je tam presne napísané,čo máš spraviť.
Ajuška
22.09.10,11:34
ukončiť zmluvu nemôžem,lebo hneď mám na krku políciu,úrady...
...viem že to nie je nič príjemného chodiť na políciu ako na klavír... za každé ňou podané trestné oznámenie... ale je treba vedieť aj svoje práva... domnievam sa, že Tvoje rozhodnutie o ukončení odberu plynu nie je napadnuteľné z hľadiska trestnoprávneho... si vlastníkom domu... je to Tvoja voľba... (ostatné súvislosti neriešim) ...nedaj so sebou manipulovať zastrašovaním...
kisko@inmail.sk
22.09.10,11:37
Heslo tohoto štátu: Muž,otec, plať.Nezaujíma nás že pokiaľ ty si drel aby si zabezpečil bývanie pre budúcu rodinu počas veku keď druhý si peniaze užívajú na zábavach.... ,je jedno že nikdy v dedine,rodine v zamestnaní si nemal problém,je jedno že manželka si vymýšľa,krivo obviňuje,začala fajčiť a robí si vodičák keď vyhlasuje že neplatíš a ona nemá s čoho žiť,je jedno že máš dôkazy na každé obvinenie-si predsa chlap.Je jedno že máš rád svoje deti a chceš byť s nimi-môžeš,ale iba 1xza 2 týždne v tvojom dome a samozrejme v prítomnosti tvojej manželky,ktorá ťa pri prvej príležitosti obviní že ju týraš keď si vodíš na dom kupcov,aby si zabránil zadlžovaniu.Je jedno že platíš na deti o 100% viac ako určil súd v predbežnom opatrení-na základe nepodložených obvinení zo strany manželky-pravda nás nezaujíma,plať a drž hubu.AA plať spätne to že si sa riadne staral nás tiež nezaujíma.Kde na to zoberieš?Si predsa muž-otec-staraj sa.A takto by som mohol kľudne pokračovať ďalej-rozpredávanie nie spoločného majetku.......prieťahy polície,úradov....
kisko@inmail.sk
22.09.10,12:03
Nieje problém dať odpojiť plyn,elektriku.Problém je že hneď to použije proti mne ,úrady ma zase budú pokutovať.Najväčší problém je v tom že aj keď to na Slovensku nerobia,nevzdávam sa a robím všetko pre to aby som deti dostal na rozvode ja.Preto nič čo mi uškodí robiť nechcem.Mám veľa práv,lenže bohužiaľ otcove-mužoveš sa prehliadajú.Naozaj.Pokúšam sa ísť do médii.čuduje sa aj moja právnička čo sa deje a to nemám len jednu.
kisko@inmail.sk
22.09.10,12:09
Predala môj majetok-opakujem môj.Viem deň a že to bolo večer.Doložil som kupnopredajnú zmluvu-kedy a od koho som vec nadobudol.Manželka povedala že ona nič nepredala a nič nevie.
Policajt šetril len mňa,mojich svedkov,pána čo mi vec predal...
Navrhoval som zabezpečiť výpis jej prijatých hovorov v deň krádeže.Policajt ma odbil nepríjemnými slovami.Nezabezpečil žiadny dôkaz,k nazretiu do spisu som sa neľahko dostal asi po 4 mesiacoch.Policajt nato vyšetrovanie uzavrel pre nedostatok dôkazov.Krádež 23.3.2010,dodnes nič.Riešim to cez právnika,ale všetko trvá. A tak je to u nás na SVK.Hovorím že je toho veľa,nechcem tu stále písať a vyplakávať ako to niektorý tu už podotkli
day
22.09.10,14:41
Heslo tohoto štátu: Muž,otec, plať.Nezaujíma nás že pokiaľ ty si drel aby si zabezpečil bývanie pre budúcu rodinu počas veku keď druhý si peniaze užívajú na zábavach.... ,je jedno že nikdy v dedine,rodine v zamestnaní si nemal problém,je jedno že manželka si vymýšľa,krivo obviňuje,začala fajčiť a robí si vodičák keď vyhlasuje že neplatíš a ona nemá s čoho žiť,je jedno že máš dôkazy na každé obvinenie-si predsa chlap.Je jedno že máš rád svoje deti a chceš byť s nimi-môžeš,ale iba 1xza 2 týždne v tvojom dome a samozrejme v prítomnosti tvojej manželky,ktorá ťa pri prvej príležitosti obviní že ju týraš keď si vodíš na dom kupcov,aby si zabránil zadlžovaniu.Je jedno že platíš na deti o 100% viac ako určil súd v predbežnom opatrení-na základe nepodložených obvinení zo strany manželky-pravda nás nezaujíma,plať a drž hubu.AA plať spätne to že si sa riadne staral nás tiež nezaujíma.Kde na to zoberieš?Si predsa muž-otec-staraj sa.A takto by som mohol kľudne pokračovať ďalej-rozpredávanie nie spoločného majetku.......prieťahy polície,úradov....

kisko hlavne klud, napisal si v priebehu 30min 3prispevky bez odpovedi.

sformuluj to presne:
si vlastnikom nehnutelnosti?
ste este manzelia?
ked nie ako rozhodol sud?
buchač
22.09.10,14:58
Dobrý deň,poprosím o radu.Nebývam vo svojom dome od novembra minulého roku.Manželka tam však býva a spálila niekoľko násobne viac plynu ako smew spálili spolu predchádzajúci rok.Prišiel mi nedoplatok za 871 eur a taktiež mi dvihli mesačné zálohy z 26 na 95 eur!Manželka najprv tvrdila že si to zaplatí,ja som jej z toho zaplatil-prispel 150 eur.Manželka však neplatí a chodia mi upomienky.
Ako sa dá docieliť aby zvyšok zaplatila?Manželka je na materskej.
Ďakujem.


Žiadal som o radu ako si pomôcť,nepotrebujem rady napr.narúb drevo,pomôž s platením.......
Niekedy je to komplikovanejšie ako sú ľudia zvyknutý a mužovi-otcovi je bránené v tom čo mu zákon deklaruje!Navyše ak chytí ženu,ktorá naneho podáva krivé obvinenia bez dôkazov a napriek vlastnenia dôkazov muža-otca že opak je pravdou sa tieto do úvahy neberú.......
Je toho veľa.Takže píšte prosím vás len ak viete poradiť.Možno s časti vás uvedú do reality-je to naozaj len malá časť toho čo robí, PRÍSPEVKY ktoré som tu už písal.Ďakujem


Vlastník nehnuteľnosti som iba ja-dom som kúpil Ďaleko pred manželstvom.Odpojiť som nedal,prišli ma už raz odpojiť za neplatenie-vyplakala si aby ju neodpojili.Bol som riešený kôli odpojeniu-píšem že odpojený dom nebol-a dostal som pokutu+ niečo ako trovy zaplatiť.Len za plyn som písal že bol ten nedoplatok+mesačné splátky.Treba do toho zarátať ešte druhé kúrenie.Niektorý nechcú pochopiť že keď porovnáme 2 vykurovacie obdobia za rovnakých podmienok kúrenia,je nedoplatok za Plyn 871 eur nepochopiteľné.Nezaujatým Ďakujem za info,rady.Platiť nemám z čoho,lebo nieje to jedna vec čo ma zadlžila.Je toho viac.Lenže podľa niektorých ona je na materskej a môže všetko.Ja len aby som platil a práva žiadne.


ukončiť zmluvu nemôžem,lebo hneď mám na krku políciu,úrady.
Z domu som sa neodsťahoval-vyhodila ma.A neriešte že prečo som sa nechal a že mala dôvod.Presvedčil a dokázal by som vám že to tak nieje.Bývanie jej nemám dôvod hľadať,prišla do môjho,vrátane zariadenia.Deti chcem,no ako sa k nim dostať?Neberte to ako otázku na vás.
A na rozvod treba dvoch?V tomto prípade to na 1000% nieje pravda.
Takže opakujem napíšte len ,ktorý máte záujem poradiť,nie vŕtať do toho.Nemám chuť tu písať čo všetko robí.Ak sa mi podarí dostať dokázať pravdu napíšem sem ako som postupoval pre pomoc podobným prípadom.


Heslo tohoto štátu: Muž,otec, plať.Nezaujíma nás že pokiaľ ty si drel aby si zabezpečil bývanie pre budúcu rodinu počas veku keď druhý si peniaze užívajú na zábavach.... ,je jedno že nikdy v dedine,rodine v zamestnaní si nemal problém,je jedno že manželka si vymýšľa,krivo obviňuje,začala fajčiť a robí si vodičák keď vyhlasuje že neplatíš a ona nemá s čoho žiť,je jedno že máš dôkazy na každé obvinenie-si predsa chlap.Je jedno že máš rád svoje deti a chceš byť s nimi-môžeš,ale iba 1xza 2 týždne v tvojom dome a samozrejme v prítomnosti tvojej manželky,ktorá ťa pri prvej príležitosti obviní že ju týraš keď si vodíš na dom kupcov,aby si zabránil zadlžovaniu.Je jedno že platíš na deti o 100% viac ako určil súd v predbežnom opatrení-na základe nepodložených obvinení zo strany manželky-pravda nás nezaujíma,plať a drž hubu.AA plať spätne to že si sa riadne staral nás tiež nezaujíma.Kde na to zoberieš?Si predsa muž-otec-staraj sa.A takto by som mohol kľudne pokračovať ďalej-rozpredávanie nie spoločného majetku.......prieťahy polície,úradov....


Predala môj majetok-opakujem môj.Viem deň a že to bolo večer.Doložil som kupnopredajnú zmluvu-kedy a od koho som vec nadobudol.Manželka povedala že ona nič nepredala a nič nevie.
Policajt šetril len mňa,mojich svedkov,pána čo mi vec predal...
Navrhoval som zabezpečiť výpis jej prijatých hovorov v deň krádeže.Policajt ma odbil nepríjemnými slovami.Nezabezpečil žiadny dôkaz,k nazretiu do spisu som sa neľahko dostal asi po 4 mesiacoch.Policajt nato vyšetrovanie uzavrel pre nedostatok dôkazov.Krádež 23.3.2010,dodnes nič.Riešim to cez právnika,ale všetko trvá. A tak je to u nás na SVK.Hovorím že je toho veľa,nechcem tu stále písať a vyplakávať ako to niektorý tu už podotkli
To sú všetky príspevky k danej téme ...

To , čo je zvýraznené snáď nemyslíš vážne ...alebo snáď aj hej ????

Ak áno ...
Ak nie ....

Do vybodkovaného si daj odpovede sám ...ja nemienim , ale len tak na okraj poviem ...trochu kecáš ...iný výraz radšej nepoužijem , bol by som asi expresívny ...

K ďalším , ja nazvem blbostiam sa ani nevyjadrujem , také sú to ...opakujem , no fakt , blbosti ...
Realita je dosť krutá , to je fakt ...ale aj tak málo si dal ...ktožhovie , ako je to naozaj ...
kisko@inmail.sk
22.09.10,15:04
Vlastnikom som iba ja,sme ešte manželia,súd rozhodol ohľadom syna že môžem ho vidieť 1x za 2 týždne,musím platiť všetky energie a náklady
kisko@inmail.sk
22.09.10,15:05
Buchač nereagujem na tvoj príspevok,navyše kecám?Asi vieš niečo čo ja nie.
buchač
22.09.10,15:20
Buchač nereagujem na tvoj príspevok,navyše kecám?Asi vieš niečo čo ja nie.

Nie asi , ale ...si píš...že rozhodne , určite , na 1000 % ...
Viem , rozumiem , som presvedčený ...

Nereaguj ...ale aspoň sa zamysli nad svojimi slovami , vetami , skutočnosťami ...zrob mi tú láskavosť ...

Len k jednému sa vyjadrím ...len k jednému :

Ako je možné , že Ťa vyhodila z Tvojho vlastného domu , ktorý si kúpil dávno pred tým , ako ste spolu začali fungovať ...???????????

Odpoveď sa mi zdá , radšej ani nechcem vedieť ...radšej nie , tie argumenty počúvať , čítať ...
Ajuška
22.09.10,16:09
Nie asi , ale ...si píš...že rozhodne , určite , na 1000 % ...
Viem , rozumiem , som presvedčený ...

Nereaguj ...ale aspoň sa zamysli nad svojimi slovami , vetami , skutočnosťami ...zrob mi tú láskavosť ...

Len k jednému sa vyjadrím ...len k jednému :

Ako je možné , že Ťa vyhodila z Tvojho vlastného domu , ktorý si kúpil dávno pred tým , ako ste spolu začali fungovať ...???????????

Odpoveď sa mi zdá , radšej ani nechcem vedieť ...radšej nie , tie argumenty počúvať , čítať ...
...buchy... buď rád... že ani z počutia okolo Teba obdobné praktiky neleteli... radšej nerýp... keď ani netušíš... čo všetko sa udeje...;)...
kisko@inmail.sk
22.09.10,16:12
ani nepočúvaj,ani nečítaj.Pochopí ten kto zažije.Ako je možné že v nemenovanej firme -štátnej,sa kúpi svietidlo v počte 200 ks za 150 eur a v obchode stojí 50?Radšej ani nečítaj.Ako je možné že sa čuduješ nepochopiteľným veciam dejúcich sa na Slovensku?Ako je možné sa tomu čudovať?
Chyba bude v myslení
kisko@inmail.sk
22.09.10,16:13
Ajuška dík.
buchač
22.09.10,16:28
...buchy... buď rád... že ani z počutia okolo Teba obdobné praktiky neleteli... radšej nerýp... keď ani netušíš... čo všetko sa udeje...;)...
...nerýpem ...pýtam sa , argumentujem ...

ani nepočúvaj,ani nečítaj.Pochopí ten kto zažije.Ako je možné že v nemenovanej firme -štátnej,sa kúpi svietidlo v počte 200 ks za 150 eur a v obchode stojí 50?Radšej ani nečítaj.Ako je možné že sa čuduješ nepochopiteľným veciam dejúcich sa na Slovensku?Ako je možné sa tomu čudovať?
Chyba bude v myslení
...zažil som dosť ...aj na koňa veľa ...

Na Slovensku a čudovať sa ???...
He , ja sa nie pomerom čudujem ...Tebe sa čudujem ...
Tebe ...
Ajuška
22.09.10,16:34
...nerýpem ...pýtam sa , argumentujem ...

...zažil som dosť ...aj na koňa veľa ...

...všetko je relatívne... haaadam aj buď rád, že ten Tvoj "kôň" taký malý bol... ;)...

...He , ja sa nie pomerom čudujem ...Tebe sa čudujem ...Tebe ...
...že má charakter??? ... Juriii...
ErinErin
22.09.10,18:00
Nevieme o Kiskovi veľa a ako to presne bolo s manželkou. Keby to bol nejaký chytrák, čo si našiel inú a manželku využíva, asi by nebol v situácii, že sa pýta ako na doplatok za plyn.

Ten doplatok asi treba chápať tak, že je to len jedna z viacerých záležitostí, čo je potrebné s manželkou vyriešiť: zachraňovať vzťah alebo rozvod, styk s deťmi, alimenty, delenie majetku, dlhov a NEDOPLATKOV... Nezostáva iné ako zaplatiť a potom to dokladovať pri rozvode. ???
kisko@inmail.sk
23.09.10,06:01
problém je že zaplatiť niet z čoho a teraz som už v debete na účte.Ak by som aj nejakým spôsobom zaplatil,peniaze už nevysúdim.
Flinstone
23.09.10,07:24
problém je že zaplatiť niet z čoho a teraz som už v debete na účte.Ak by som aj nejakým spôsobom zaplatil,peniaze už nevysúdim.
tak choď na plynárne a elektrárne a požiadaj aby ťa nekompromisne z dôvodu nezaplatenia vyúčtovacej faktúry odpojili... a nebude môcť vykrikovať, že si to dal odpojiť ty. Len si už jednoducho prestal zvládať privysoké platby. Ona keďže nieje vlastník nehnuteľnosti, nemá šancu na zapojenie plynu ani keby chcela.
Elektrinu musíš súbežne dať odpojiť tiež, lebo vzápäťí budeš riešiť nedoplatok za elektrinu.
Ajuška
23.09.10,07:42
sto bodová rada...
Zita5
23.09.10,08:07
tak choď na plynárne a elektrárne a požiadaj aby ťa nekompromisne z dôvodu nezaplatenia vyúčtovacej faktúry odpojili... a nebude môcť vykrikovať, že si to dal odpojiť ty. Len si už jednoducho prestal zvládať privysoké platby. Ona keďže nieje vlastník nehnuteľnosti, nemá šancu na zapojenie plynu ani keby chcela.
Elektrinu musíš súbežne dať odpojiť tiež, lebo vzápäťí budeš riešiť nedoplatok za elektrinu.

Takéto neľudské správanie , keď je v hre okrem iného aj dieťa , nemá obdobu .

Som matkou , som babkou, ale keby sa týkalo o otca (môjho syna), že by sa ocitol v tejto sitácii, nikdy v živote by som takéto niečo neradila, len z toho dôvodu , že pod strechou sa nachádza môj vnuk a aj synovo dieťa.
Tiež má za sebou rozvod(prežili sme si všeličo, aj som nadobudla chvíľami pocit , že muži sú v týchto momentoch života diskriminovaní) a viem o čom hovorím, ale s niečim takýmto ,takouto chladnou radou a ľadovým srdcom , som sa teda nestretla .Bravooo !
BXLmiami
23.09.10,08:27
Takže skúsim ešte raz a teraz to už aj čítaj.
1-Pokiaľ je dom Tvojím majetkom,nikto ťa z neho nemôže vyhnať.Takže sa máš tam za doprovodu polície nasťahovať naspäť.
2-Podaj návrh na rozvod a na zrušenie bezpodielového spoluvlastníctva manželov.
3-Nájdi manželke náhradné bývanie a vysťahuj ju aj s dieťaťom zo svojho bytu.
day
23.09.10,08:35
kisko musis sa dat do poriadku, aku radu cakas?
z Tvojho prispevku, je to inak cele zrochu popletene, buchac ma v nieco pravdu, nie je vela jasneho

1. chod do plynarni, dohodni splatky, to sa da (mas tam dieta, nemozes nechat odpojit plyn)
2. chod za zenou a dohodni sa ako dalej
(kto co bude platit, ako dalej s domom, ...)

dom, ked je Tvoj ako Ta mohli vyhodit?

mam taky pocit, ze neaka informacia nebola povedana, nie vzdy je len biela a cierna strana, ale mozno sa mylim :cool:

(hlasovanie za vyriesene to som bol ja)
Oliwa
23.09.10,08:39
problém je že zaplatiť niet z čoho a teraz som už v debete na účte.Ak by som aj nejakým spôsobom zaplatil,peniaze už nevysúdim.
Ako napokon vysvitlo /a v podstate to vždy skôr-neskôr vypláva na povrch/ - tých problémov, ktoré treba vyriešiť, je oveľa viac... a nezaplatená faktúra za plyn je len takou špičkou ľadovca... alebo inak povedané "čerešničkou na torte" - na ktorú však nikto nemá chuť...
Určite by bolo zaujímavé, ako celú situáciu hodnotí Tvoja manželka a potom sa k veci vyjadriť... Nakoľko to však nie je možné, skúsim byť vecná, aj keď predpokladám, že sa s mojím názorom nestotožníš...
1. ísť to plynární a pokúsiť sa s nimi dohodnúť na splátkovom kalendári - pred zaplatením tej faktúry totiž neujdeš, keďže si vlastníkom nehnuteľnosti a je vystavená na Tvoje meno /vždy lepšie ako to neriešiť a raz skončiť kvôli nezaplatenej pohľadávke u exekútora/
2. ako Ti to už niekto písal, ani ja nepoznám vo svojom široko-ďalekom okolí nikoho, kto by platil tak nízke zálohové faktúry na plyn /26 €?:eek:/ v rodinnom domčeku (akokoľvek miniatúrnom), aj keď by sa okrem toho vykurovalo pevným palivom...
3. najprv si spomínal jedno dieťa, potom tuším dve... prepánajána... však sú snáď Tvoje deti, tak predsa nechceš, aby v zime poprechládali či nebodaj pomrzli...
4. dom je Tvoj - prečo si z neho vlastne odišiel? ... a kam? resp. ku komu?
ono to nie je celkom od veci, možno to spolu súvisí viac, ako môžeme tušiť...
Nepoznám silu, ktorá by ma vyhnala z môjho vlastného domu, ktorý mám na liste vlastníctva... Nemôžeš sa jednoducho vrátiť a postarať sa nielen o kúrenie, ale aj o deti?...
5. rozhovoru s manželkou sa nevyhneš - tých neriešených problémov je akosi priveľa a s prichádzajúcou zimou sa môžu ešte nabaľovať - ako snehová guľa... ten gordický uzol raz preťať niekto z Vás musí... takže sa postav k problémom čelom a rieš ich - podľa možnosti ľudsky - a nezabudni na to, že deti za svojich rodičov nemôžu - tak prečo by mali kvôli nim trpieť - trebárs i odpojením plynu či elektriny...
Flinstone
23.09.10,08:47
Takéto neľudské správanie , keď je v hre okrem iného aj dieťa , nemá obdobu .

Som matkou , som babkou, ale keby sa týkalo o otca (môjho syna), že by sa ocitol v tejto sitácii, nikdy v živote by som takéto niečo neradila, len z toho dôvodu , že pod strechou sa nachádza môj vnuk a aj synovo dieťa.
Tiež má za sebou rozvod(prežili sme si všeličo, aj som nadobudla chvíľami pocit , že muži sú v týchto momentoch života diskriminovaní) a viem o čom hovorím, ale s niečim takýmto ,takouto chladnou radou a ľadovým srdcom , som sa teda nestretla .Bravooo !
Darmo sa ťa to dotklo... viem, že to čo som napísal, nebude populárna rada, ale je to riešenie. Keď žena zneužíva postavenie, že má dieťa... inak by som ju na jeho mieste bez milosti vyhodil zo svojej nehnuteľnosti... správa sa k nemu ako k niekomu kto je hoden iba jediného... platiť jej účty. Navyše sa podľa všetkého správa tak, aby mu urobila čo najviac škody. V takom čase sa odvolávať na súcit s dieťaťom je tiež trochu nemiestne. Nakoniec sa tým docieli, že dlhy na energiách nadobudnú rozmer, že príde exekútor a predá dom... Tej žene to bude jedno... veď to nieje jej dom.
Riešenie, ktoré som spomenul pohne veci dopredu a nebude to stagnovať na jednom mieste v slepej uličke. Najhoršie čo sa v danej situácii dá urobiť, je neurobiť nič. Tak takúto radu zrejme tiež nikto nečaká...
A teraz by som mal asi aj ja použiť prevolanie na slávu...:mad:
evuš
23.09.10,08:52
Sledujem túto tému, ale nemienila som sa dať do nej zatiahnuť, no nedá mi...
Kisko, nepíšeš kvôli čomu Ťa vyhodila z domu a Ty si sa dal:eek:, prečo sa rozpadlo manželstvo, máš jedného syna alebo už dvoch..... ?! Na tieto otázky si musíš odpovedať sám....
Nakoľko si majiteľ domu Ty, dohodni si splátkový kalendár na úhradu nedoplatku za plyn. Nemôžu Ti finančne pomôcť tiež rodičia alebo súrodenci ?! A samozrejme sa treba dohodnúť s manželkou, aj keď to možno nebude ľahké... Ale dať odpojiť plyn či elektriku sa mi zdá naozaj neľudské ! Alebo, keď je ona mrcha /ako píšeš/ musíš byť taký i Ty ?!
Nechápem ľudí, ktorí chcú silou mocou oko za oko, zub za zub.... dvaja ľudia, ktorí sa ľúbili, majú spolu deti a potom si nevedia prísť ani na meno...
ALE naozaj sa musíte dohodnúť, pretože v konečnom dôsledku vy dvaja sa budete cítiť ukrivdení, ale najviac na vaše potýčky doplatia bezbranné deti....:mee:
Flinstone
23.09.10,09:02
je v podstate jedno prečo ho vyhodila... ale vyhodila ho z vlastného domu! Ale rada typu:"trp ďalej stav v akom sa nachádzaš" nieje riešenie.
Tento rok bol nedoplatok vyše 800 eur... koľko bude nabudúce?
Ona si ani neváži to, že má bývanie zdarma. Ak by sa odsťahovala do podnájmu platila by stovky eur mesačne... neváži si to čo má, nezaslúži si to.
evuš
23.09.10,09:07
Flinstone, Ty ju poznáš osobne, keď vieš čo je zač ?!:eek:
Flinstone
23.09.10,09:17
Vlastnikom som iba ja,sme ešte manželia,súd rozhodol ohľadom syna že môžem ho vidieť 1x za 2 týždne,musím platiť všetky energie a náklady
Súd síce rozhodol, že ho môžeš vidieť raz za dva týždne... lepšie povedané, že ti to musí umožniť, ale si vlastníkom nehnuteľnosti a teda máš právo tam prísť v ktorúkoľvek dennú, alebo nočnú hodinu. Takže využívaj svoje právo, a ak sa jej nebude páčiť takýto stav, odsťahuje sa aj sama. Ak nie budeš deti vidieť trebárs aj každý deň. A žiadne také, že ti zakáže vstup do niektorých miestností... si vlastník celej nehnuteľnosti. Ak by si aj vykopol dvere, vykopol si svoje. S tým ani polícia nemôže nič spraviť.
Ajuška
23.09.10,09:20
ale teraz už riskuješ lynč naozaj...:)
Flinstone
23.09.10,09:22
Evuš... nikto normálny, kto si ctí svojho partnera, ani v prípade, že by sa dopustil janeviemčoho, nevyhodí ho z vlastného domu...
postavila sa do pozície jeho nepriateľa. A nepriateľa porazíš najlepšie jeho vlastnými zbraňami. Takže keď je ona mrcha (ako píšeš) tak má šancu len ak bude rovnaký, alebo horší.
Aj to kresťanské miluj svojho blížneho je len na papieri. (Križiacke výpravy a pod.)
Ajuška
23.09.10,09:25
...Ak by si aj vykopol dvere, vykopol si svoje. S tým ani polícia nemôže nič spraviť.
...zase to blbé uhlie pohľadu... kde herectvo prevláda nad charakterom... sa deti zneužívajú na likvidáciu proťajšku jedna baaseň... ;) ...tu opatrnosti nikdy nie je za dosť... ale o tom už kisko svoje isto vie...
evuš
23.09.10,09:40
Flinstone, lenže Kisko sa nepochválil kvôli čomu ho manželka vyhodila...
Začínam mať pocit, že sa hrá na "útrpníčka" ale svoje chyby si nepripustí...
Na manželstvo treba dvoch, na pokašlanie manželstva tiež dvoch...
Flinstone
23.09.10,09:43
...zase to blbé uhlie pohľadu... kde herectvo prevláda nad charakterom... sa deti zneužívajú na likvidáciu proťajšku jedna baaseň... ;) ...tu opatrnosti nikdy nie je za dosť... ale o tom už kisko svoje isto vie...
záleží na ňom, kam až je ochotný zájsť... to ja len tak na okraj aby sa nedal zastrašiť tým, že zavolá políciu. ON JE TAM DOMA!



Ústava Slovenskej republiky (http://www.vyvlastnenie.sk/predpisy/ustava-slovenskej-republiky/) garantuje vlastnícke právo v druhej hlave v časti nazvanej Základné práva a slobody v čl. 20 nasledovne:
(1) Každý má právo vlastniť majetok. Vlastnícke právo všetkých vlastníkov má rovnaký zákonný obsah a ochranu. Dedenie sa zaručuje.
(2) Zákon ustanoví, ktorý ďalší majetok okrem majetku uvedeného v čl. 4 tejto ústavy, nevyhnutný na zabezpečovanie potrieb spoločnosti, rozvoja národného hospodárstva a verejného záujmu, môže byť iba vo vlastníctve štátu, obce alebo určených právnických osôb. Zákon tiež môže ustanoviť, že určité veci môžu byť iba vo vlastníctve občanov alebo právnických osôb so sídlom v Slovenskej republike.
(3) Vlastníctvo zaväzuje. Nemožno ho zneužiť na ujmu práv iných alebo v rozpore so všeobecnými záujmami chránenými zákonom. Výkon vlastníckeho práva nesmie poškodzovať ľudské zdravie, prírodu, kultúrne pamiatky a životné prostredie nad mieru ustanovenú zákonom.
(4) Vyvlastnenie alebo nútené obmedzenie vlastníckeho práva je možné iba v nevyhnutnej miere a vo verejnom záujme, a to na základe zákona a za primeranú náhradu
Ajuška
23.09.10,09:43
Flinstone, lenže Kisko sa nepochválil kvôli čomu ho manželka vyhodila...
Začínam mať pocit, že sa hrá na "útrpníčka" ale svoje chyby si nepripustí...
Na manželstvo treba dvoch, na pokašlanie manželstva tiež dvoch...
Na chválenie tu nie je zrejme nič... ani žiadna povinnosť... požiadal o radu a ak chceš byť v obraze, nič Ti nebráni pozrieť si v jeho profile témy, ktoré tu zadal... súdny človek si prečíta aj medzi riadkami...:cool:...
Ajuška
23.09.10,09:45
záleží na ňom, kam až je ochotný zájsť... to ja len tak na okraj aby sa nedal zastrašiť tým, že zavolá políciu. ON JE TAM DOMA!...
...súhlasím že je to vždy o tom... na "čo" sa človek v danom okamihu cíti... obávam sa však (iba letmo som k nemu nakukla)... že ho druhá strana škaredo predbehla... vo všetkom... preto verím, že sakra opatrne zvažuje svoje kroky... (okrem toho, že mu deti nie sú luft)....
Flinstone
23.09.10,09:49
Flinstone, lenže Kisko sa nepochválil kvôli čomu ho manželka vyhodila...
Začínam mať pocit, že sa hrá na "útrpníčka" ale svoje chyby si nepripustí...
Na manželstvo treba dvoch, na pokašlanie manželstva tiež dvoch...
lenže nejak zabúdaš že dom je jeho výhradné vlastníctvo. Takže nech sa stalo čokoľvek, ak nechcela s ním zostať pod jednou strechou, mala odísť!
evuš
23.09.10,09:52
....možno nemala kam a začo, s 2 deťmi sa dosť ťažko pretĺka, najmä keď je človek na MD...
Flinstone
23.09.10,09:53
preto, že nemala kam, pošliapala jeho práva a mal by som ju ľutovať?
Oliwa
23.09.10,09:55
ukončiť zmluvu nemôžem,lebo hneď mám na krku políciu,úrady.Z domu som sa neodsťahoval-vyhodila ma.A neriešte že prečo som sa nechal a že mala dôvod.Presvedčil a dokázal by som vám že to tak nieje.Bývanie jej nemám dôvod hľadať,prišla do môjho,vrátane zariadenia.Deti chcem,no ako sa k nim dostať?Neberte to ako otázku na vás.
A na rozvod treba dvoch?V tomto prípade to na 1000% nieje pravda.
Takže opakujem napíšte len ,ktorý máte záujem poradiť,nie vŕtať do toho.Nemám chuť tu písať čo všetko robí.Ak sa mi podarí dostať dokázať pravdu napíšem sem ako som postupoval pre pomoc podobným prípadom.
Z uvedeného je jasné, že sa akémukoľvek stretu s políciou či úradmi snažíš vyhnúť... Prečo asi? Môžeme sa len domnievať, lebo to neuvádzaš... - to len na doplnenie pre tých, ktorí Ti radia, že všetky práva sú na Tvojej strane a ani polícia Ti nič nemôže... také jednoznačné to zrejme nebude...
Mimochodom, akú zmluvu si mal na mysli - zmluvu o dodávke plynu alebo nebodaj nejakú nájomnú zmluvu medzi Tebou a manželkou? - zasa málo informácií... Lebo v prvom prípade si nedokážem predstaviť, prečo by mala polícia riešiť, ak si nechám odpojiť vlastný dom od plynu... Mám predsa list vlastníctva, som prihlásený k trvalému pobytu a legálne som vypovedal zmluvu s plynárňami... lebo som sa napr. rozhodol kúriť drevom, event. elektrinou... Čo mi môžu? Evidentne sa črtajú naakumulované problémy iného druhu...
Flinstone
23.09.10,10:00
nájomnú zmluvu medzi ním a manželkou? Ešte som nepočul aby si manželia vystavovali nájomné zmluvy...
zk24
23.09.10,10:03
mimotemy

No, čítaním tejto témy som si myslela všelico... o tom kde je asi tak pravda.... Precitala som si vsak vacsinu kiskovi prispevkov, a ak je co i len polovica pravdy na tom co vsetko pise, tak dufam ze to dotiahne do vitazneho konca.

Kedze neviem overit druhu stranu, tak sa budem opierat o to co vsetko tvoja manzelka navystrajala - falsovanie tvojich podpisov, predaj tvojho osobneho majetku (traktor), vystahovanie z tvojho vlastneho domu, ohovaranie a podobne....

A preto dufam ze sa jej co najskor "zbavis".... Bohuzial su tam velmi potazujucou okolnostou tvoje deticky, a prave preto to nie je take jednoduche.

Ak je vsetko take jednoznacne ako tvrdis, tak "obycajny" pravnik s tym nebude mat problem.

Musim povedat ze ma z citania tejto temy a celej situacie boli brucho, a to to citam asi tak 5 minut. Ty tu takeho prispevky pridavas uz pol roka... takze drzim palce, aby si to vyriesil...
evuš
23.09.10,10:10
Och joj, Flinstone, pošliapala jeho práva ?!??? A čo keď pošliapal jej práva on predtým ? Nie, ja nikoho neobhajujem a už vôbec nie, že by som niekomu nadŕžala, pretože o celom prípade vieme všetci veľké p....d :confused:
A PODĽA MŇA je to celé akési divné.... a čo na to kisko ?:cool:
Flinstone
23.09.10,10:14
takýmto zľahčovaním by sa pomaly dala slovami: "ale on ma urazil" ospravedlniť vražda
buchač
23.09.10,10:18
...celé doobedie som tu nebol , teda skoro ...
Aspoň som si auto dal dokopy ...

Ale ako vidím , nie som sám , komu to začalo , povedzme , že vŕtať v hlave ...

Ale vŕtať sa v téme už nemienim ...;)
evuš
23.09.10,10:19
takýmto zľahčovaním by sa pomaly dala slovami: "ale on ma urazil" ospravedlniť vražda

Flinstone, to som nenapísala..... a ani ja /presne ako Juraj - Buchač/ už nemienim sa vŕtať v téme
Flinstone
23.09.10,10:22
ale snažíš sa ospravedlniť jej protiprávne konanie... nejaká podobnosť by tam bola...
evuš
23.09.10,10:42
a už vôbec nie ospravedlniť...
arizona
23.09.10,15:44
Téma znovu otvorená na žiadosť zadávateľa .
ErinErin
23.09.10,17:27
Kisko, neuvažoval si o alternatíve, že budeš bývať v dome s deťmi TY a manželku pošleš preč?

Mám dojem (po prečítaní viacerých tém, čo si zadal - niečo mi to pripomína), že pri rozvode by si mal žiadať jej psychiatrické vyšetrenie.
ErinErin
23.09.10,17:51
Kisko, ak je to tak, ako si myslím, niečo podobné je moja kamarátka. Potom viem prečo manželka robí dlhy. Skús sa poradiť s psychológom alebo psychiatrom - spoznáš správny kľúč k manželke. Logika to nie je! Možno by ti tí odborníci poradili práve aj ten zatracovaný radikálny krok odpojiť plyn a elektrinu!

Po lopate z tohto zdroja:
http://psychologie.doktorka.cz/hranicni-porucha-osobnosti/

Diagnóza hraniční poruchy osobnosti
Hraniční porucha se postupně stala obecně akceptovanou nemocí, oddělitelnou od ostatních poruch osobnosti. Existuje dalekosáhlá jed nota v tom, jaké rysy chování pozorujeme v souvislosti s hraniční poruchou. Kritéria jsou shrnuta v tzv. DSM - III - R.

Obecný vzorec nestability v oblasti nálady, mezilidských vztahů a obrazu sebe samého. Počátek leží v rané dospělosti a porucha se projevuje v nejrůznějších oblastech života. Musí být splněno nejméně pět z následujících kritérií:

1. Vzorec nestabilních, ale intenzivních mezilidských vztahů, který se vyznačuje střídáním obou extrémů, přehnané idealizace a devalvace;

2. impulzivita u nejméně dvou potenciálně sebepoškozujících aktivit, např. utrácení peněz, sexuality, zneužívání omamných látek, krádeží v obchodech, bezohledné jízdy a záchvatů žravosti (kromě sebevraždy nebo sebemrzačení, viz k tomu bod 5.);

3. nestabilita v oblasti emocí, např. výrazné změny nálady od základního pocitu k depresi, podrážděnosti nebo úzkosti, přičemž tyto stavy obvykle trvají několik hodin, nebo v řídkých případech déle než několik dní;

4. nepřiměřená, silná zlost nebo neschopnost ovládat zlost, např. časté záchvaty zlosti, přetrvávající zlost nebo rvačky;

5. opakované vyhrožování sebevraždou, náznaky sebevraždy nebo sebevražedné pokusy nebo jiné sebemrzačící chování;

6. výrazná a trvalá porucha identity, která se projevuje ve formě nejistoty v nejméně dvou z následujících oblastí života: obrazu sebe samého, sexuální orientaci, dlouhodobých cílech nebo přáních ohledně povolání, v druhu přátel nebo partnerů nebo v osobních hodnotových představách;

7. chronický pocit prázdnoty nebo nudy;

8. zoufalá snaha zabránit reálnému nebo imaginárnímu osamění (kromě sebevraždy nebo sebemrzačení, viz k tomu bod 5.).

Odborne z tohto:
http://www.tigis.cz/PSYCHIAT/PSYCH102/10.htm
kisko@inmail.sk
24.09.10,09:05
Pre flinstone:Súhlasím s tebou-aj keď niektorí majú stále klapky na očiach.Ak ma vypnú od energií hneď volá na mňa políciu,úrady.... Nakoľko sú všade zaujetý ako aj tu veľa ľudí,viem že nedokážem obhájiť pravdu-dôkazy su nepodstatné pre nich-ver,alebo never.Navyše opakujem,nič čo mi môže uškodiť vo vysúdení detí,robiť nechcem.Keby som ja urobil 20% s toho čo ona ja už deti v živote neuvidím.Naopak ja budem rád ak dosiahnem aspoň Styk bez jej prítomnosti.To že ostatná rodina z mojej strany nemôže byť s vnúčatami,sud vôbec netrápi.Včera mi prišlo zo súdu.Mal som určené 1 hodinu každý druhý týždeň na styk zo synom v mojom dome,za prítomnosti jeho matky.To mám cca 2-2,5 hodiny jednú cestu autobusom.Odvolal som sa a teraz mi to predĺžili "až" na 3 hodiny za tých istých podmienok.A to bolo dokázané že mi bráni v styku s nimi!Takže spravodlivosť nadovšetko
kisko@inmail.sk
24.09.10,09:06
Pre Zita 5:nikdy nehovor nikdy!
Zita5
24.09.10,09:18
Pre Zita 5:nikdy nehovor nikdy!

kisko, mňa ostatné dôvody tu v téme uvedené nezaujímajú , ale stále tvrdím a budem tvrdiť ,že je nemorálne trestať deti nejakým tvrdým rozhodnutím (ktoré sa na svet nepýtali ) z dôvodu vojny dospelých .
To je všetko čo k Tvojmu citovanému príspevku povedať .

Ja nie som na strane rodičov , ale som na strane dieťaťa alebo detí .
kisko@inmail.sk
24.09.10,09:23
Pre flinstone:Súhlasím s tebou-aj keď niektorí majú stále klapky na očiach.Ak ma vypnú od energií hneď volá na mňa políciu,úrady.... Nakoľko sú všade zaujetý ako aj tu veľa ľudí,viem že nedokážem obhájiť pravdu-dôkazy su nepodstatné pre nich-ver,alebo never.Navyše opakujem,nič čo mi môže uškodiť vo vysúdení detí,robiť nechcem.Keby som ja urobil 20% s toho čo ona ja už deti v živote neuvidím.Naopak ja budem rád ak dosiahnem aspoň Styk bez jej prítomnosti.To že ostatná rodina z mojej strany nemôže byť s vnúčatami,sud vôbec netrápi.Včera mi prišlo zo súdu.Mal som určené 1 hodinu každý druhý týždeň na styk zo synom v mojom dome,za prítomnosti jeho matky.To mám cca 2-2,5 hodiny jednú cestu autobusom.Odvolal som sa a teraz mi to predĺžili "až" na 3 hodiny za tých istých podmienok.A to bolo dokázané že mi bráni v styku s nimi!Takže spravodlivosť nadovšetko
Flinstone
24.09.10,09:23
PAk ma vypnú od energií hneď volá na mňa políciu,úrady....
Ale stále nevidím súvislosť... veď ak si nemôžem dovoliť platiť také sumy za energie, tak ma odpoja. To je normálne. Tiež som si istý, že plynárom by bolo jedno, kto vyplatí faktúru, podobne aj energetikom...
A polícia? Nuž trestný čin odpojenia od energií nieje. Skôr by bolo trestné, keby si ako zmluvný partner energie odobral a neuhradil.
Preto mi nieje jasné, čo s tým polícia. Musíš si platiť ubytovanie, napriek tomu, že tam máš dom... tak nezvládaš finančne platiť všetko. Neviem čo by s tým chceli robiť... Nariadia ti, že máš to vyplatiť a dať znovu pripojiť energie? Na základe čoho? Dajú ti peniaze na úhradu faktúry? Budú dávať každý mesiac?
Nevedel som, že je zákonná povinnosť byť pripojený na plyn a elektrinu. A ak im bude zima, spomínal si, že je aj iná možnosť kúrenia... tak nech si kúria inak ako plynom.
A úrady? aké? Ak UPSVaR... budu energie platit oni?
kisko@inmail.sk
24.09.10,09:24
Pre Zita 5:nikdy nehovor nikdy!
kisko@inmail.sk
24.09.10,09:30
Pre BxL miami:Nebýval by si ani ty vo svojom dome,keby manželka na teba volala políciu že ju týraš,si alkoholik,vyhrážaš sa.... pravdaže to pravda nieje.A polícia ťa predvoláva,úrady ťa buzerujú,pokutujú za to čo sa nestalo.Navyše opakujem-bola v tom čase ke&ď ma vyhodila z domu tehotná,mala psychostavi-vrieskala a určite by si urobil čokoľvek čo by znížilo šancu že na synčekovi a ešte nenarodenému bábu to zanechalo následky.
Návrh na rozvod je podaný od januára,nedávno mi prišiel termín na 11ty mesiac.
Z domu nechce odísť,jej rodina ju doma nechce.Neviem jej zrušiť ani trv. pobyt pokiaľ sme manželia-aj keď prišla s dvoma igelitkami do hotového domu.
kisko@inmail.sk
24.09.10,09:32
Pre day:Splátkový kalendár si dohodla bez môjho vedomia-pritom ja mám zmluvu s plynármi.Povedala že platiť chce.Avšak po schválení splátk. kalendáru mi napísala že platiť nič nebude.Tak rozhodol teraz aj súd-ja mám platiť všetko
So ženou sa nedá komunikovať-mojou
kisko@inmail.sk
24.09.10,09:38
Pre oliwa:26 eur vôbec nieje málo.Robil som komplet nové kúrenie.Preto aj na plyn aj drevo,lebo som vedel že keď si v dedine nachystám drevo a plynom budem kúriť iba keby som šiel na dovolenku tak uštrím ročne min. 1000 eur čo nieje zanedbaťeľné.Kotol mám taký že naložíš raz za 10-11 hodín.Drevo predtým prikladala aj keď bola tehotná.Drevo som jej nachystal oveľa ľahšie ako je váha môjho syna-toho aj v čase tehotenstva bezproblémov nosila na rukách.Takže keď mi niekto povie že ale veď bola tehotná nemohla prikladať je čudné,lebo veľa ľudí kúri len s drevom,dokonca aj mamičky ktoré sú bez muža.!!!
Deti spomínam podľa časového obdobia o ktorom píšem.Niekedy jedno,niekedy obe.Určite som neni ten čo sa k niektorému dieťaťu nehlási
Flinstone
24.09.10,09:41
asi najlepšia cesta je urýchliť rozvod, nájsť jej nejaké ubytovanie (postačuje aj nájomná zmluva na dobu neurčitú) a vykopnúť ju z domu.
A nezabudni na všetky súdy s advokátom... DOBRÝM. Aj keď dobrý je drahší ako ostatný... ale určite sa takáto investícia vráti...
Akosi všetci automaticky na súde rátajú, že žena je chuderka a muž agressor... aj keď to je úplne inak... a dobrý advokát môže zabezpečiť rovnováhu a spravodlivosť.
kisko@inmail.sk
24.09.10,09:42
Ešte pre oliwu:nechcem,aby pomrzli,chcem však bývať dôstojne,dom som nadobudol,opravil...mám ho dať žene ktorá si peniaze užívala počas slobody a nezabezpečovala si budúcnosť?Mám začínať od znova keď ona si neváži do čoho prišla a ako k tomu prišla?To by bolo podľa teba ok?Urobila by si to naozaj aj ty?
Ja jej nemám prečo hľadať náhr. bývanie.A chcem zabrániť tomu ,aby čo som ja nadobudol mi zobral exekútor.Veď jedná sa aj o majetok ktorý dostanú moje deti.
kisko@inmail.sk
24.09.10,09:43
Domov ísť nemôžem bez svedka nakoľko hneď by si urobila modrinu a udala ma za ublíženie.
kisko@inmail.sk
24.09.10,09:50
Pre flinstone:súd určil čas,môžem tam byť aj inokedy keď som majiteľ domu-pravdu máš.Lenže:keď tam už nejaký ten kilometer idem,nedá mi deti mimo domu,pred malím mi hovorí ujo,mne ho nedá susedom na návštevu,ale vzápätí syna suseda prinesie syna-jej ho dá.Keby som bol chrapúň ma to nijako nebolí.Ibaže idem vždy odtiaľ psychicky vyčerpaný.Jednoducho tam už nevládzem chodiť.Navyše robím prácu pri ktorej musím byť psych. fit a teraz to zanecháva aj následky v mojom výkone.
kisko@inmail.sk
24.09.10,09:54
Pre evuš:nepotrebujem ti tu dokazovať či hovorím pravdu.Chcel a chcem len radu-nie rozpisovať všetko.Sú tu ale aj ľudia s ktorými nemám problém hovoriť celý obsah.
Petra Nová
24.09.10,09:55
Domov ísť nemôžem bez svedka nakoľko hneď by si urobila modrinu a udala ma za ublíženie.

Čo tento príspevok má spoločné s pôvodne zadanou témou....hmmm? Odpovede si dostal kvalifikované, čo máš alebo nemáš robiť, aby manželka zaplatila faktúry. Tak čo tu pretriasaš všetky ostatné hriechy manželstva!:mad: Ak potrebuješ odpovede na iné otázky, založ ďalšiu tému, ak sa potrebuješ len vyhovoriť, tak založ tiež tému, s adekvátnym názvom. Len už nemiešaj hrušky s kalerábom.
kisko@inmail.sk
24.09.10,10:01
Och joj, Flinstone, pošliapala jeho práva ?!??? A čo keď pošliapal jej práva on predtým ? Nie, ja nikoho neobhajujem a už vôbec nie, že by som niekomu nadŕžala, pretože o celom prípade vieme všetci veľké p....d :confused:
A PODĽA MŇA je to celé akési divné.... a čo na to kisko ?:cool:

Kiško na toto nič.Nikdy som ju neudrel,nikdy nezvýšil hlas.Mala všetko.Nikdy som ju nepodviedol pokiaľ ma nevyhodila.Ja som tiež len človek a určite nechcem žiť sám.A pochop si to ako chceš.Jedn dôvod nemala,aby to rozhádzala
Flinstone
24.09.10,10:02
Pre flinstone:súd určil čas,môžem tam byť aj inokedy keď som majiteľ domu-pravdu máš.Lenže:keď tam už nejaký ten kilometer idem,nedá mi deti mimo domu,pred malím mi hovorí ujo,mne ho nedá susedom na návštevu,ale vzápätí syna suseda prinesie syna-jej ho dá.Keby som bol chrapúň ma to nijako nebolí.Ibaže idem vždy odtiaľ psychicky vyčerpaný.Jednoducho tam už nevládzem chodiť.Navyše robím prácu pri ktorej musím byť psych. fit a teraz to zanecháva aj následky v mojom výkone.
a priprav sa na ďalšiu vojnu po rozvode... ak jej prisúdia deti, nebude chcieť odísť z domu, a maloleté deti nemudeš môcť a asi ani chcieť vyložiť na ulicu...
Možno čaká, že sa necháš vyprovokovať a keď ťa zavrú na pár rokov, má o ubytovanie na ten čas vystarané... ak by si sa zniesol zo sveta bude dokonca počestná vdova...
Dobrý advokát je nevyhnutný...
Danila
24.09.10,10:03
Pre evuš:nepotrebujem ti tu dokazovať či hovorím pravdu.Chcel a chcem len radu-nie rozpisovať všetko.Sú tu ale aj ľudia s ktorými nemám problém hovoriť celý obsah.
Ja som si tému teraz podrobne prečítala, a veľmi dobre Ti rozumiem. My ženy sme občas náchylné ofukovať všetko ženské, ale jedna semetrika je za desať podgurážených chlapov...;)Keby bola nehnuteľnosť moja, tak by som veľmi rýchlo tento vzťah ukončila a vysporiadala BSM. Samozrejme, nehnuteľnosť je Tvoja, a ona možno cielene urobí všetko preto, aby...neprezradím. Nechceš ho predať? Je predsa Tvoj. Ak si neváži, že má kde bývať....Keď radikálne, tak radikálne. Studenú sprchu jej naordinuj.
kisko@inmail.sk
24.09.10,10:11
Kisko, neuvažoval si o alternatíve, že budeš bývať v dome s deťmi TY a manželku pošleš preč?

Mám dojem (po prečítaní viacerých tém, čo si zadal - niečo mi to pripomína), že pri rozvode by si mal žiadať jej psychiatrické vyšetrenie.


Psycho vyšetrenie som navrhol už v žiadosti o rozvod,dodnes však žiadna výzva neprišla.
Manželku neviem dostať odtiaľ,malá pravdepodobnosť že mi súd deti dá.Ak nedá šupnú mi min.150 eur alimenty+ 250 si žiada moja manželka na seba spätne od Apríla.Len úver platím 250 eur z mojej výplaty 700 eur.Takže niej ani nádej že by som mohol vlastniť ten dom.Navyše ak jej priklepnú polovicu zaplatených splátok počas manželstva tak to si rovno môžem kupovať lano
kisko@inmail.sk
24.09.10,10:15
Pre erin erin:mám už dohodnuté aj sedenie s psychologičkou.Píšem že robím všetko čo mi pomôže deti dostať.Toto navrhla kolízna po vypočutí si ma.Śom zvedaví či tam pôjde aj žena.
Flinstone
24.09.10,10:18
Psycho vyšetrenie som navrhol už v žiadosti o rozvod,dodnes však žiadna výzva neprišla.
Manželku neviem dostať odtiaľ,malá pravdepodobnosť že mi súd deti dá.Ak nedá šupnú mi min.150 eur alimenty+ 250 si žiada moja manželka na seba spätne od Apríla.Len úver platím 250 eur z mojej výplaty 700 eur.Takže niej ani nádej že by som mohol vlastniť ten dom.Navyše ak jej priklepnú polovicu zaplatených splátok počas manželstva tak to si rovno môžem kupovať lano
žiadať môže čo chce... neznamená to automaticky, že to dostane... Práve preto musíš mať dobrého advokáta, aby zabezpečil spravodlivosť... Nie, že tvoja manželka pred súdom zahrá nejaké divadlo, a v snahe utíšiť ju, ti priklepnú horybilné výživné. Spätne zvyknú výživné určiť len vo výnimočných prípadnoch. Inak je výživné zvyčajne dňom právoplatnosti rozsudku, ktorý určuje vyživovaciu povinnosť.
kisko@inmail.sk
24.09.10,10:22
Predala mi traktor,policajt nezabezpečil dôkazy-uzavrel prípad,podal som na neho sťažnosť,žiadal o výmenu vyšetrovateľa a zabezpečenie dôkazov.Teraz si ženička podala znova trest. oznámenie za týranie a ktorému policajtovi mám ísť na výsluch?Odpove´d zvládnete.
Takže nejde tu o zaujatosť že?
A každý týždeň mám nejaké predvolanie,problém s úradmi,políciou.Preto sa snažím o čo najmenšie možnosti dávať žene možnosť na krivé obvinenia-preto nedôvera tomuto štátu.
Petra Nová
24.09.10,10:28
Predala mi traktor,policajt nezabezpečil dôkazy-uzavrel prípad,podal som na neho sťažnosť,žiadal o výmenu vyšetrovateľa a zabezpečenie dôkazov.Teraz si ženička podala znova trest. oznámenie za týranie a ktorému policajtovi mám ísť na výsluch?Odpove´d zvládnete.
Takže nejde tu o zaujatosť že?
A každý týždeň mám nejaké predvolanie,problém s úradmi,políciou.Preto sa snažím o čo najmenšie možnosti dávať žene možnosť na krivé obvinenia-preto nedôvera tomuto štátu.
A myslíš, že ti to Porada vyrieši? Ktovie, čo by sme čítali, keby tu začala prispievať tvoja manželka?!
Danila
24.09.10,10:38
Predala mi traktor,policajt nezabezpečil dôkazy-uzavrel prípad,podal som na neho sťažnosť,žiadal o výmenu vyšetrovateľa a zabezpečenie dôkazov.Teraz si ženička podala znova trest. oznámenie za týranie a ktorému policajtovi mám ísť na výsluch?Odpove´d zvládnete.
Takže nejde tu o zaujatosť že?
A každý týždeň mám nejaké predvolanie,problém s úradmi,políciou.Preto sa snažím o čo najmenšie možnosti dávať žene možnosť na krivé obvinenia-preto nedôvera tomuto štátu.Trošku tému odľahčím, lebo je tu dusno. A ja som presvedčená, že nekecáš. Poviem vám jeden príbeh, čo sa stal mne osobne. Venujem ho všetkým chlapom.;)
Na parkovisku som mala vedľa môjho auta mladých chalanov v ich aute. Na plné pecky mali pustené prenádherné skladby. Nechápem, ako to mohlo prejsť akýmkoľvek " vydavateľstvom ", ale prešlo. A asi aj v úctyhodnom náklade. Slovník poslednej inteligenčnej spodiny, a to nie som žiadna netýkavka, čo nevie tiež pritvrdiť, melódia celkom fajn. Keď som sa nad slovníkom prestala pohoršovať, a prinútila som sa vnímať obsah textu, až vtedy som pochopila vcelku hlbokú, pravdivú, korenisto a presoleno popísanú pravdu. Nepoznám skupinu, ani speváka. Chalani mi prezradili, že skladba sa volá - Zlatokopky. Na chlapoch majú najradšej ohlodanú kosť. Ale každé mňam niečo stojí....:)
Flinstone
24.09.10,10:39
Predala mi traktor,policajt nezabezpečil dôkazy-uzavrel prípad,podal som na neho sťažnosť,žiadal o výmenu vyšetrovateľa a zabezpečenie dôkazov.Teraz si ženička podala znova trest. oznámenie za týranie a ktorému policajtovi mám ísť na výsluch?Odpove´d zvládnete.
Takže nejde tu o zaujatosť že?
A každý týždeň mám nejaké predvolanie,problém s úradmi,políciou.Preto sa snažím o čo najmenšie možnosti dávať žene možnosť na krivé obvinenia-preto nedôvera tomuto štátu.
začni chodiť aj na políciu s advokátom...
inak nezabezpečíš spravodlivosť... mať vedľa seba niekoho, kto nieje do veci osobne zainteresovaný a vyzná sa v zákonoch je užitočné. Zároveň ťa nebude môcť policajt vystrašiť nejakým nezmyslom len preto, že sa v zákonoch nevyznáš.
ErinErin
24.09.10,10:43
Pre flinstone:Súhlasím s tebou-aj keď niektorí majú stále klapky na očiach.Ak ma vypnú od energií hneď volá na mňa políciu,úrady.... Nakoľko sú všade zaujetý ako aj tu veľa ľudí,viem že nedokážem obhájiť pravdu-dôkazy su nepodstatné pre nich-ver,alebo never.Navyše opakujem,nič čo mi môže uškodiť vo vysúdení detí,robiť nechcem.Keby som ja urobil 20% s toho čo ona ja už deti v živote neuvidím.Naopak ja budem rád ak dosiahnem aspoň Styk bez jej prítomnosti.To že ostatná rodina z mojej strany nemôže byť s vnúčatami,sud vôbec netrápi.Včera mi prišlo zo súdu.Mal som určené 1 hodinu každý druhý týždeň na styk zo synom v mojom dome,za prítomnosti jeho matky.To mám cca 2-2,5 hodiny jednú cestu autobusom.Odvolal som sa a teraz mi to predĺžili "až" na 3 hodiny za tých istých podmienok.A to bolo dokázané že mi bráni v styku s nimi!Takže spravodlivosť nadovšetko

Kisko, ako píšem vyššie a vraj neužitočne, moja kamarátka je žiaľ tiež taká. Prišla za mnou rozvedená, že udala nového priateľa, že jej ubližoval. S manželom a neskôr aj s priateľom sa neskutočne hádala. Pri tejto poruche sú ženy (tých sa to častejšie týka) veľmi presvedčivé, dôležitej osobe - policajt, úradník dokážu vsugerovať svoj vnútorný svet. Nemajú problém manipulovať okolie. Život s takou osobou je psychicky veľmi namáhavý, dokonca školený terapeut nezvládne viac takýchto pacientov. Dokonca rodičia kamarátky jej už mali dosť a nezvládali to. (Aká analógia s rodinou tvojej ženy - náhoda?)

O manželovi tiež zle hovorila - ale poznám ho a aj po tom, čo ho opustila, sa k nej správal slušne. Z manželstva mu po nej zostali dlhy - nakoniec rozpredávala zariadenie bytu. Syn našťastie skončil u ex-manžela - nikdy nerobil problém, aby ho videla.

Konala impulzívne - nerozmýšľala. Zdá sa mi, Kisko, že ani tvoja žena nerozmýšľa: Veď v prírode je každému parazitovi či vírusu jasné, že svojho hostiteľa nesmie zabiť - veď kde by potom žil. Ale ak si, Kisko, vo finančnej agónii a hrozí ti, že prídeš o dom, nebude mať z teba veľa úžitku...

Keďze kamarátku poznám dlho, je mi ľúto ako žije, ale niet pomoci. Som rada, že aspoň dieťa je u ex v normálnych pomeroch.
buchač
24.09.10,10:49
Chalani mi prezradili, že skladba sa volá - Zlatokopky. Na chlapoch majú najradšej ohlodanú kosť. Ale každé mňam niečo stojí....:)
mimotemy
Ale podotýkam , že je to fakt tvrdý rap ...ale pravdivý v niektorých prípadoch ...

RYTMUS ....

http://www.youtube.com/watch?v=QprK7kYo0dM&translated=1
ErinErin
24.09.10,11:00
Predala mi traktor,policajt nezabezpečil dôkazy-uzavrel prípad,podal som na neho sťažnosť,žiadal o výmenu vyšetrovateľa a zabezpečenie dôkazov.Teraz si ženička podala znova trest. oznámenie za týranie a ktorému policajtovi mám ísť na výsluch?Odpove´d zvládnete.
Takže nejde tu o zaujatosť že?
A každý týždeň mám nejaké predvolanie,problém s úradmi,políciou.Preto sa snažím o čo najmenšie možnosti dávať žene možnosť na krivé obvinenia-preto nedôvera tomuto štátu.

U mojej kamarátky to jej priateľ vyriešil tak, že keď bola v ráži, zavolal záchranku. Na psychiatriu musia človeka okamžite zobrať, keď ohrozuje seba (pokus o samovraždu) alebo okolie: Kamarátka sa zaháňala nožom. Priateľ získal vyjadrenie o druhu jej psych. problému - v popise je, že takýto človek si vymýšľa. Ale nie je nesvojprávny
kisko@inmail.sk
24.09.10,11:31
pe Flinstone:rozmýšľal som už nad tým,lenže zase je to o peniazoch.Som rád keď naškriabem niečo keď je treb akútne.A vidíš predvolal ma ešte aj v sobotu-ak niekto celý týždeň chodí do práce chce mať pokoj cez víkend.Takže je mi blbé volať právnika cez výkend.Ale dík
Flinstone
24.09.10,11:38
nezabudni, že v tvojom prípade sa právnik javí ako návratná investícia... Tak aby sa ti nestalo, že pre pár éčiek ušetrených teraz, budeš platiť desiatky, možno stovky mesačne navyše plus nejaké jednorazové výdavky... Tvoja zlatokopka v tom má jasno... tak to nevzdaj. Teda, ak nechceš byť majstrom v hádzaní flinty do žita.
A ak nechceš ťahať advokáta cez víkend, tak sa telefonicky ospravedlň, že tvoj advokát cez víkend nemôže a požiadaj o nový termín
P.S. Možno by ti aj rodina finančne pomohla, ak by vedeli že to je na právnika a nie na účty za manželku...
evuš
24.09.10,12:32
Pre evuš:nepotrebujem ti tu dokazovať či hovorím pravdu.Chcel a chcem len radu-nie rozpisovať všetko.Sú tu ale aj ľudia s ktorými nemám problém hovoriť celý obsah.


Kiško, ja som nechcela aby si niečo mne dokazoval ?!!!:D MNE???:D:D:D Len som z Tvojich príspevkov usúdila, že sa cítiš totálne ako štvaná zver, že nikto Ti nedá za pravdu, bojuješ na celom Slovensku sám a neúspešne...
A radu som Ti dala... Skús poprosiť rodičov, súrodencov alebo známych o finančnú pomoc, dokým sa všetko nevyrieši...
Dokáž na súde, že nie si pijan ani násilník /zavolaj si svedkov - rodičov, spolupracovníkov, susedov...../, dokáž, že manželka nie je psychicky v poriadku, dokáž, že je psychicky nespôsobilá sa starať o deti......
Chcel si radu, ale keď Ti niekto niečo poradí, čo možno nechceš počuť, tak hneď začneš útočiť i na nich..... Možno si vážne už psychicky na dne, ale vyvršuješ sa na tých nepravých... :o
kisko@inmail.sk
24.09.10,12:47
Flinstone, lenže Kisko sa nepochválil kvôli čomu ho manželka vyhodila...
Začínam mať pocit, že sa hrá na "útrpníčka" ale svoje chyby si nepripustí...
Na manželstvo treba dvoch, na pokašlanie manželstva tiež dvoch...


Evuš,reagoval som na toto.Nevyvršujem sa na nikom.
buchač
24.09.10,14:42
Kiško, ja som nechcela aby si niečo mne dokazoval ?!!!:D MNE???:D:D:D Len som z Tvojich príspevkov usúdila, že sa cítiš totálne ako štvaná zver, že nikto Ti nedá za pravdu, bojuješ na celom Slovensku sám a neúspešne...
A radu som Ti dala... Skús poprosiť rodičov, súrodencov alebo známych o finančnú pomoc, dokým sa všetko nevyrieši...
Dokáž na súde, že nie si pijan ani násilník /zavolaj si svedkov - rodičov, spolupracovníkov, susedov...../, dokáž, že manželka nie je psychicky v poriadku, dokáž, že je psychicky nespôsobilá sa starať o deti......
Chcel si radu, ale keď Ti niekto niečo poradí, čo možno nechceš počuť, tak hneď začneš útočiť i na nich..... Možno si vážne už psychicky na dne, ale vyvršuješ sa na tých nepravých... :o
.......no comment ....http://t1.gstatic.com/images?q=tbn:iM-5Ketq4HA7_M:http://image.shutterstock.com/display_pic_with_logo/212932/212932,1249026376,1/stock-photo--illustration-of-human-head-and-hand-gesture-ok-jpg-34565488.jpg
ErinErin
24.09.10,18:37
Pre flinstone:Súhlasím s tebou-aj keď niektorí majú stále klapky na očiach.Ak ma vypnú od energií hneď volá na mňa políciu,úrady.... Nakoľko sú všade zaujetý ako aj tu veľa ľudí,viem že nedokážem obhájiť pravdu-dôkazy su nepodstatné pre nich-ver,alebo never.Navyše opakujem,nič čo mi môže uškodiť vo vysúdení detí,robiť nechcem.Keby som ja urobil 20% s toho čo ona ja už deti v živote neuvidím.Naopak ja budem rád ak dosiahnem aspoň Styk bez jej prítomnosti.To že ostatná rodina z mojej strany nemôže byť s vnúčatami,sud vôbec netrápi.Včera mi prišlo zo súdu.Mal som určené 1 hodinu každý druhý týždeň na styk zo synom v mojom dome,za prítomnosti jeho matky.To mám cca 2-2,5 hodiny jednú cestu autobusom.Odvolal som sa a teraz mi to predĺžili "až" na 3 hodiny za tých istých podmienok.A to bolo dokázané že mi bráni v styku s nimi!Takže spravodlivosť nadovšetko

Nedoplatok podľa všetkého budeš musieť uhradiť TY, keďže je na tvoje meno.

Neskúšal si energie - plyn a elektrinu prepísať na manželku? Dôležité je odčítanie stavu meračov - preberací protokol. Oficiálnou cestou (hoci aj s pomocou toho doporučovaného právnika) manželke oznámiť, že končíš zmluvu s plynármi a elektrárňami, a keď má záujem, nech si to dá na svoje meno (a platí), že to u dodávateľov dohodneš - umožníš. Ak neuzavrie zmluvy - bude to jej problém - jej zodpovednosť za deti. Alebo je v tejto špekulácii nejaký právny háčik?
Flinstone
24.09.10,18:41
Nedoplatok podľa všetkého budeš musieť uhradiť TY, keďže je na tvoje meno.

Neskúšal si energie - plyn a elektrinu prepísať na manželku? Dôležité je odčítanie stavu meračov - preberací protokol. Oficiálnou cestou (hoci aj s pomocou toho doporučovaného právnika) manželke oznámiť, že končíš zmluvu s plynármi a elektrárňami, a keď má záujem, nech si to dá na svoje meno (a platí), že to u dodávateľov dohodneš - umožníš. Ak neuzavrie zmluvy - bude to jej problém - jej zodpovednosť za deti. Alebo je v tejto špekulácii nejaký právny háčik?
no neviem či by u plynárov pochodila... keď som sa prihlasoval na odber plynu, musel som predložiť LV, ktorý preukazoval že som vlastník domu. Bez toho sa to nedalo.
ErinErin
24.09.10,18:47
no neviem či by u plynárov pochodila... keď som sa prihlasoval na odber plynu, musel som predložiť LV, ktorý preukazoval že som vlastník domu. Bez toho sa to nedalo.

Asi máte doma štandardné pomery, Fredovi predsa Vilma nerobí problémy... :)

Práveže ma to napadlo, lebo tu bola takáto téma:
http://www.porada.sk/t147473-je-mozne-prehlasit-platby-energii-v-byte-na-nemajitela.html

Ale čo sa týka toho, či z toho nevyplývajú nejaké právne háčiky, neviem... :confused:
Flinstone
24.09.10,18:53
áno... štandardné pomery... som doma neobmedzeným pánom... lebo ma žiadna nemá napísaného na zdrape papiera :D
ErinErin
24.09.10,19:02
Ale nejakú Vilmu dúfam aspoň na porady máš! Dáva to životu nové dimenzie a uhly pohľadu... Napr. keď sleduje rubriku Domácnosť ... :)
willma
24.09.10,19:11
hej nejakú willmu na porade má :D
ErinErin
25.09.10,05:35
Super - dobrý tím! ;)
kisko@inmail.sk
26.09.10,14:26
Pre erin erin-ona si nechce na seba zobrať nič+neprepíšu pokiaľ nebude nedoplatok uhradený.Právnik mi povedal,že zatiaľ nezaplatiť a malá šanca je že po rozvode niečo od nej vybojujeme-dokážeme že to minula účelovo.Odhlásiť nemôžem tiež pokiaľ nebude vyrovnaný nedoplatok.Ale ďakujem
kisko@inmail.sk
26.09.10,14:41
K výsluchu na polícii:bol som príjemne prekvapený s postupu a komunikácie policajta.Pochopil že manželka ma krivo obviňuje,keď som mu doložil dôkazy,ktoré vyvrátili obvinenie od mojej manželky-zanedbanie povinnej výživy.
Moja manželka za dokonca zamotala v obvineniach písaných na súd a výsluchu na polícii.Založím postupne vždy tému,napíšem problém a ako som ho vyhral/prehral.Zajtra napíšem podrobnosti ohľadom tohoto prípadu,pre info pre ľudí s podobnými partnermi.
fefe30
29.09.10,06:47
Držím palce......
kisko@inmail.sk
27.10.10,16:02
rozviazal som zmluvu s elektrárňami-povedali mi že bez môjho súhlasu si nemôže nikto zmluvu uzastvoriť-nakoľko som jediný vlastník.Manželka si zmluvu uzatvorila a dlh ktorý urobí patrí ešte aj do BSM!Teraz mi povedala pracovníčka ZSE že je to ok.