alexxandra
12.11.05,15:16
Dobry den,


chcela by som sa opytat ohladne zamestnavania casnikov, ak s tym niekto ma skusenosti,ako to urobit,aby to bolo dobre :-)

Casnici u klienta pracuju na dlhy a kratky tyzden.V dlhom maju dva krat tak,ze koncia o 24.00 a zacinaju na druhy den o 10.00.

Takze:

Ked maju dlhy a kratky tyzden,ale ak dosiahnem rozvrhnutie take,ze budu mat odrobene 80 hodin za dva tyzdne, je to v poriadku? Ako mam napisat do zmluvy? Ze maju 40 hodinovy pracovny tyzden? Nebude sa to posudzovat ako v jednom tyzdni praca nadcas a v druhom cerpanie nahradneho volna???

Dalej zakonnik prace hovori,ze druha smena nesmie v zasade koncit po 22.00. Co to znamena to V ZASADE? pretoze im konci o 24.00. Ako to mam osetrit?

Dalej sa hovori v ZP,ze odpocinok medzi dvoma smenami ma byt 12 hodin.Ak konci o 24.00 a zacina o 10.00, tak to nestiha. Pise sa sice v ZP, ze tento odpocinok mozno skratit na 8 hodin,ale v nepretrzitych prevadzkach. Hm.A teraz co :-) Prosim,vedel by mi niekto poradit,co s tym? Majitel nechce tri smeny,pretoze ma iba dve partie ludi a chce,aby mu to stacilo. Ak sa neda,tak sa neda,ale ak by sa dalo nieco poradit ...

Pripadne ak by vas este v tejto suvislosti nieco napadlo,budem Vam povdacna.

Vdaka.
Jana Motyčková
12.11.05,15:35
Ked maju dlhy a kratky tyzden,ale ak dosiahnem rozvrhnutie take,ze budu mat odrobene 80 hodin za dva tyzdne, je to v poriadku? Ako mam napisat do zmluvy? Ze maju 40 hodinovy pracovny tyzden? Nebude sa to posudzovat ako v jednom tyzdni praca nadcas a v druhom cerpanie nahradneho volna???
Pracujú v dvojzmennej prevádzke, mali by mať pracovný čas maximálne 38,75 hod. týždenne, pri nepravidelnom rozvrhnutí v tomto prípade (2-týždenný cyklus striedania) by mali mať za 2 týźdne stanovený parac. čas 77 hodín. Do zmluvy treba dať, že majú stanovený prac. úväzok 38,75 hod., nerovnomerne rozvrhnutý, v dvojzmennej prevádzke. Neposudzuje sa to ako nadčas a náhradné voľno.


Dalej zakonnik prace hovori,ze druha smena nesmie v zasade koncit po 22.00. Co to znamena to V ZASADE? pretoze im konci o 24.00. Ako to mam osetrit?ZP hovorí, že odpoludňajšia zmena (nie druhá) nesmie v zásade končiť po 22.00. Neviem na čo to tam je, či to nie je pozostatok z bývalého ZP, keď boli príplatky za odpoludňajšiu a nočnú zmenu. V tomto prípade by som sa s tým netrápila, len by mali dostať príplatok za nočnú prácu, prípadne posri §98 a §123.


Dalej sa hovori v ZP,ze odpocinok medzi dvoma smenami ma byt 12 hodin.Ak konci o 24.00 a zacina o 10.00, tak to nestiha. Pise sa sice v ZP, ze tento odpocinok mozno skratit na 8 hodin,ale v nepretrzitych prevadzkach. Hm.A teraz co :-) Prosim,vedel by mi niekto poradit,co s tym? Majitel nechce tri smeny,pretoze ma iba dve partie ludi a chce,aby mu to stacilo. Ak sa neda,tak sa neda,ale ak by sa dalo nieco poradit ... Neporadím, možno niekto iný.
ilona
14.11.05,05:40
Súhlasím s odpoveďou a na poslednú otázku odpoviem otázkou,stalo sa už niekomu,žeby toto niekto kontroloval a ešte k tomu mal za to aj postich?
ucetni_fantozzi
14.11.05,06:14
vyjadrujem suhlas s odpovedami, ktore dal(a) somij a pripajam este jednu: ako tymto zamestnancom ratat cerpanie dovolenky?