vladajakub
20.09.10,16:27
Ahojte, chcela by som Vás poprosiť o radu, poskytli sme ubytovanie jednému Poliakovi tu u nás na Slovensku, a on žiada vystaviť faktúru bez DPH na jeho poľskú firmu,je platcom DPH a aj mi sme platcovia DPH. Po správnosti, nemali by sme mi vystaviť faktúru s DPH, keď bola služba poskytnutá na SLovensku?? Ďakujem.
Mária.K.
20.09.10,16:40
Ahojte, chcela by som Vás poprosiť o radu, poskytli sme ubytovanie jednému Poliakovi tu u nás na Slovensku, a on žiada vystaviť faktúru bez DPH na jeho poľskú firmu,je platcom DPH a aj mi sme platcovia DPH. Po správnosti, nemali by sme mi vystaviť faktúru s DPH, keď bola služba poskytnutá na SLovensku?? Ďakujem.

§ 16

(1) Miestom dodania služby vzťahujúcej sa na nehnuteľnosť vrátane realitnej činnosti a činnosti znalcov, ubytovacích služieb, poskytnutia práva na užívanie nehnuteľnosti, služieb zameraných na prípravu a koordináciu stavebných prác, ako sú služby poskytované architektmi a osobami zabezpečujúcimi stavebný dozor, je miesto, kde sa nehnuteľnosť nachádza.
Miesto dodania je teda v SR, t.j. daň z uvedenej služby patrí SR. Faktúra by mala byť so slovenskou DPH.
vladajakub
20.09.10,16:43
Ďakujem veľmi pekne, myslela som si.