Eugénia Domináková
20.09.10,15:57
Pri realizácii ROEP v katastrálnom území Malý Krtíš došlo podľa môjho názoru k chybnému zápisu do LV na katastri VK.Poručiteľ mal dvoch synov ,jedným z nich bol môj zosnulý otec ,ktorého krstné meno nie je zhodné s udajom na LV .Prosím poradiť ako postupovať, na koho sa obrátiť a aké doklady treba predložiť ,kedže sa jedná o znovuobjavené dedičstvo,ktoré nebolo predmetom dedičského konania po otcovi.Nadobúdatelia po ujovi požiadali o obnovu dedičského konania,ale ja tak nemôžem urobiť,nakoľko nie je zhoda v krstnom mene. Ďakujem.
doktor01
20.09.10,15:08
V prvom rade požiadaj kataster o opravu údajov v katastrálnom operáte (ja som riešil primitívnu opravu 6 mesiacov, kde bolo úplne zjavné pochybenie katastra pri zápise- ich tvrdenie bolo, že po 5 rokoch sa už stým nedá nič robiť, nakoniec mi pomohlo stanovisko rozsudku Najvyššieho súdu SR ). Ak nemáš žiaden doklad o nadobudnutí majetku synmi bude stačiť aj odkaz na doklad podľa ktorého bola vykonaná chybná zmena v katastri. Názov dokladu a číslo zistíš na stránke https://www.katasterportal.sk/kapor/vyhladavanieVlastnikFormInit.do
Po oprave bude nutné znovu otvoriť dedičské konanie.