kajuska3
20.09.10,18:13
Viete mi niekto poradiť ako na tmavú špárovku v kúpeľni? Po pol roku mi začala zachádzať akoby sa na ňu chytal vodný kameň. Je (teda bola) tmavohnedá. Teraz je na nej biely povlak. skúšala som na to naliať ocot, ale po vydrhnutí a vyschnutí to bolo stále s bielym povlakom. Už som z toho zúfalá.Ďakujem
220870
20.09.10,16:56
Ťažko radiť kvalitné špároacie hmoty takéto veci nevystrájajú.Ak viete akú značku obkladačiek a špárovacej hmoty máte?
kajuska3
20.09.10,17:07
obklad je Pilch FILA taky bledo hnedy s tmavym, ta bezova sparovka je bez problemov, len ta tmava hneda je nanic, ale neviem aka je to znacka.
Valcake
20.09.10,17:15
...možno nejaká plieseň. Skús na to SAVO v spreji:confused: Možno pomôže.
220870
20.09.10,17:23
ten obklad poznám v ňom asi problém nebude aj keď u Poliakov nieje nič isté.Je to problém po celých špárach alebo len na pár kúskoch.
kajuska3
20.09.10,17:36
problem je hlavne podlaha- ta sa umyva najcastejsie, ale zacina sa to objavovat aj na stenach, mame take dva zvisle hnede pasy a v niektorych miestach sa to zacina beliet, preto z toho trochu panikarim. na tej podlahe by som to este prezila. este musim povedat, ze mame velmi tvrdu vodu, ale nejako to predsa musi ist dolu:confused:
zdenka131
20.09.10,17:37
Fuga Fresca
Polymérový náter pre obnovu pôvodnej farby cementových špárovacích hmôt na dlažbách a obkladoch.
Vlastnosti:
- Potlačuje nerovnomerné zafarbenie spár
- Potlačuje špinavé škvrny
- Znižuje nasiakavosť vody
- Ľahko sa čistí
220870
20.09.10,17:50
Celý čas čo sa vami debatujem špekulujem o tom že sú to soli z vody,alebo obkladačiek ,ale čo s tým neviem poradiť.
kajuska3
20.09.10,18:10
to ma vobec nenapadlo..skusim este presurfovat po webe tuto moznost.. mozno nieco najdem.. dakujem za tip..
Simuška
21.09.10,14:45
Ja mám taký istý problém, skúšala som to už všeličím a skôr si myslím, že to je vyblednuté od všelijakých agresívnych čistiacich prostriedkov. /Nakoľko majú bieliace účinky/ My máme špárovku tmavomodrú a okolo vane a umývadla je akási šedivá.
Simuška
21.09.10,14:56
Teraz som kdesi vyčítala, že to treba natrieť Diavou... Nemáte s tým niekto skúsenosť?
linko1
21.09.10,15:00
Teraz som kdesi vyčítala, že to treba natrieť Diavou... Nemáte s tým niekto skúsenosť?


ja to raz za čas pretriem tou diavou a farba stmavne....
ale najskôr v tej kúpelni by som skúsila - ak je to od vodného kameňa použiť fixinelu na vodný kameň a až potom natrieť diavou... pekne oživí tú špárovku...
kajuska3
22.09.10,04:31
no ja som tu podlahu umyvala len čistou vodou,alebo s jarou a teraz naposledy vodou s octom a jarou takže som žiadne bieliace prostriedky nepouzivala a aj tak sa mi to tam objavilo - dokonca aj na stenach, ktore bezne nedrhnem, len obcas pretriem vlhkou handrickou s clinom alebo okenou.
kajuska3
22.09.10,04:34
ja to raz za čas pretriem tou diavou a farba stmavne....
ale najskôr v tej kúpelni by som skúsila - ak je to od vodného kameňa použiť fixinelu na vodný kameň a až potom natrieť diavou... pekne oživí tú špárovku...
uz som sa pohravala s myslienkou, ze by som to naolejovala, diava ma nenapadla, len som sa bala ci to nebude pustat mastnotu, ked po tom clovek prejde
linko1
22.09.10,04:49
uz som sa pohravala s myslienkou, ze by som to naolejovala, diava ma nenapadla, len som sa bala ci to nebude pustat mastnotu, ked po tom clovek prejde


nám to poradil s tou diavou murár,
pretriem len tie špáry, špongiou namočenou v diave
nechám trošku vsiaknuť a potom to treba poriaden dosucha vyšúchať handrou, aby tam ten olej neostal, iba ten čo vsiakne,
a mám to pekné tmavo hnedé ako za nova