Alina Alina Ioana
20.09.10,20:34
:)Dobry vecer mily poradaci,potrebovala by som od vas jednu dobru radu,ja mam taky problem:

Som cudzinka (rumunka) a vydata na Slovensku uz vyse 8 rokov so slovakom,vydala som sa za neho v roku 2001 a o rok neskor,sa nam narodila dcera,obaja mame do dnes trvaly pobyt v dome jeho rodicom,kedze sa nedokazal usamostatnit a byt plnozodpovedny clovek,otec a manzel.Do nedavna sa doslo k zmenu nazorov a manzel ma vychodil z domu,ked ze som odmietla zavolal svokru a ta ma ubezpecila ze zavola policiu ak neodidem,nechala som si tam malu uplakanu a odisla,este v ten vecer som sa zastavila na policiu a tam ma informovali ze policia nemoze zasahnut,ze ak dom patri rodicom,oni nemozu iba tak im zazvonit na dvere abi ma pustili dnu.Na otazku ze co bude s dietatom tak odpovedali ze sa pozeraju do databazy ci je to naozaj tak ze mam dieta.Velmi prekvapeny bol aj sam policajt ze ma v databaze nasiel evidovanu bez dietata iba manzel bol evidovany s dietatom! na moju otazku ako je to mozne ze sa nieco take stalo odpovedal,ze on nevie nic ale ze sa mam spytat na cuzdinecku policu.Na cudzinesku policiu mi povedali tak isto ze nevedia riesit ale ze trvaly pobyt iste na tu adresu mam do roku 2018!
Tak sa teda spytam vas : Co mam urobit v takomto priprade? na kokho sa mam obratit? co mozem urobit abi som ziskala pravo byt pri dcere? Na Slovensku som sama a nemam sajnu kde hladat a na jake dvere zaklopat,aj ked zijem tu s trvalym pobytom 8 rokov.
Dakujem
doktor23
21.09.10,09:11
Bezplatné centrum právnej pomoci, ktoré ja na každom krajskom súde
Prípadne na odbore soc. vecí a rodiny na obvodnom úrade v okresnom meste
Alina Alina Ioana
21.09.10,11:51
Dakujem pekne za odpoved a informaciu
danushka
21.09.10,12:10
No určite by som zabehla ešte raz na cudzineckú políciu.
Keďže nemáš naše občianstvo, ale štatút občana SR, niekto sa za Teba predsa musel zaručiť, aby Ti bol umožnený pobyt na území SR.
A ten kto sa za Teba zaručil, nesie za Teba aj zodpovednosť ak sa nemýlim a na cudzineckej polícii tento doklad musí byť.

Nie je možné, aby Tvoj manžel neniesol za Teba a Tvoje dieťa zodpovednosť, obzvlášť, ak tu nemáš nikoho !
ErinErin
21.09.10,12:35
Centrum pre medzinárodno-právnu ochranu detí a mládeže, Bratislava
Poradenstvo v oblasti výživného, práva styku, osvojenia, únosov detí a pod.
Adresa: Župné námestie č. 6, P. O. BOX 57, 814 99 Bratislava
Kontakt: 02/597 523 15
korela
21.09.10,16:21
Prezri si stránku http://www.alianciazien.sk/, je tam tel. č. , myslím že je nonstop, mala by si skôr dospieť k cieľu, alebo ťa aspoň kvalifikovane nanavigujú. Veľa šťastia.
Alina Alina Ioana
22.09.10,12:37
Kazdemu poradakovi Dakujem za pomoc:)
korela
22.09.10,12:40
Kazdemu poradakovi Dakujem za pomoc:)
Radi a šetri sa. :)
Vlastas
22.09.10,13:24
Alina držím palce aby to dobre dopadlo.