dancul16
21.09.10,07:50
Exekútor mi zablokoval účet.Môj príjem je 519 eur,to je môj dôchodok.Ako mám postupovať ak z tejto sumy platím energie a na účet sa nedostanem?Potrebujem vedieť ,na čo všetko má exekútor právo v tomto mojom prípade.
Chobot
21.09.10,06:26
Exekútor mi zablokoval účet.Môj príjem je 519 eur,to je môj dôchodok.Ako mám postupovať ak z tejto sumy platím energie a na účet sa nedostanem?Potrebujem vedieť ,na čo všetko má exekútor právo v tomto mojom prípade.

Treba zaplatiť dlžnú sumu a potom ti exekútor uvoľní blokáciu účtu. Už keď si to nechal dôjsť tak ďaleko, že ti zablokovali účet, tak nič neurobíš. Exekútor ťa nepustí, kým nedostane celú dlžnú sumu.

Zostáva ti jedine požiadať soc. poisťovňu, aby ti dôchodok neposielali na účet, ale ti ho vyplácali v hotovosti cez poštu. Ak ale prestaneš splácať exekútorovi dlh, nečuduj sa, keď ti za pol roka vydraží byt...
profesional
21.09.10,06:32
Aj ked prejdes na uhradu dochodku cez postup, tak sa k peniazom nedostanes. Lebo socialna poistovna je povinna takuto zmenu oznamit exekutorovi a aj to oznami a ten necha potom posielat rovno peniaze na svoj ucet.
Banka je povinna ti vydat mesacne z uctu 100 Eur. Ostatne ostava zablokovane pre exekutora. Ak nechces aby tvoje dlhy narastali, tak bud najsi sposob ako rychlo splatit exekucny narok, alebo si zozen dalsi prijem, inak zo 100 Eur nemas sancu vyzit a platit aj za vsetky energie..