Oldi
12.08.04,08:53
Milí poradcovia!

Zrejme sa táto téma už preberala, ale predsa Vás chcem poprosiť o radu,
mám zahr. došlú fa z MR, dodávateľ vyčíslil DPH (ide o službu-províziu za predaje v MR). Keďže ide o maďarskú DPH, ja túto fa zaevidujem akoby bola mimo EÚ, t.j. nič o DPH, nikde sa v priznaní neuvedie, nemám povinnosť to zdaniť, keďže to už je zdanené v MR. Keby som chcel vrátiť, musím sa registrovať v MR. Je to takto správne, alebo som sa niekde pomýlil ? Vopred vďaka za odpovede.
Luckasari
12.08.04,07:15
Oldi, a ty si platitel DPH, a objednal si si tuto sluzbu pod svojim IC DPH? lebo ak ano, tak ti to nemali fakturovat s DPH
Oldi
12.08.04,07:40
Áno som platiteľ, tiež sa mi to nejako nezdá, ale podľa ktorého § by to bolo? Ja neviem, či toto pasuje na § 15 ods. 7 a 8. Ide o takúto službu: My vyvezieme do MR tovar, resp. predávame ho obchodným reťazcom, ale toto zabezpečuje firma z MR. Všetko sa deje v našom mene, oni nám potom vyfaktúrujú určité dohodnuté % z predaja ako províziu. Kde je teda miesto dodania ? , oni tvrdia že u nich, preto to fakturujú s DPH.
alexaneta
12.08.04,07:46
na §7 a 8 to nevyzerá - to máte zrejme ako sprostredkovanie predaja tovaru skôr § 15 ods.1???alebo § 16 ods.6????
Oldi
12.08.04,07:52
na §7 a 8 to nevyzerá - to máte zrejme ako sprostredkovanie predaja tovaru skôr § 15 ods.1???
Zrejme si myslela, že ods. 7 a 8 to nie je. Takže ods. 1 ? Luckasari, čo myslíš ?
alexaneta
12.08.04,07:56
mne to najviac pasuje na § 16 ods.6 .neviem čo majú v zmluve, ale z tohoto zas to vychádza žeby to mali fakturovať bez dane
Oldi
12.08.04,08:22
Mňa z tohto porazí, teraz tu mám ďalšiu fa, tentokrát z PL, prenájom výst.plochy, tiež mi to fakturujú s DPH. Čo s tým ?
alexaneta
12.08.04,08:52
oldi to by asi patrilo k tomu §15 ods.1 - kde má dodávateľ služby sídlo, dať to celé do nákladov a potom zistiť či nie je možné v ich štáte žiadať o vrátenie DPH -môj názor
Beata
12.08.04,09:15
Ja by som MR dala prerobiť faktúru. Aj ja si totiž myslím, že DPH z tejto služby patrí Slovensku, podľa §16 odst. 6. Treba to ale dobre zvážiť, či máte v zmluve - sprostredkovanie tovaru, či to ozaj sedí na to sprostredkovanie tovaru.
Luckasari
12.08.04,09:32
Beatka, ja som tiez rozmyslala nad §16 ods. 6 ale tam je pisane, ze sprostredkovatel kona v mene a na ucet inej osoby - a neviem, ci je toto prave Oldiho pripad
rosemary
12.08.04,10:20
Ja si myslím, že Maďari, Poliaci aj Češi majú zo zákona taký istý guláš, ako my, ja som mala taký prípad, že chodíme opravovať autá do Čiech, nakoľko sme na hraniciach a výjde nás to lacnejšie a mali sme problém v čechách vysvetliť, prečo nám to majú účtovať baz DPH, až som im citovala ich zákon, pani sa ospravedlnila a poďakovala sa že som ich na to upozornila.