lusia1372
21.09.10,10:12
Mala by som otázky ohľadom novej klasifikácie produkcie, ktorú treba povinne používať od r. 2010 :
Treba u všetkých majetkov zmeniť starý kód na nový kód a potom ak sa zmený odpisová skupina zmeniť počet rokov odpisovania. Na pomoc mám tzv. prevodový mostík.
1.Čo mám robiť v prípade ak v danom prevodovom mostíky nemôžem nájsť starý kód? napríklad mám takéto kódy ktoré nemôžem v prevodovom mostíku najsť 31.62.16 alebo 28.21.12. Nájdem tam síce kód 28.21. ale má úplný iný názov ako ten starý kód. Tiež nájdem kód 31.62. v 2 odpisovej skupine, ale po starom kód 31.62.16 mám v 3 odpisovej skupine, čo si myslím, že pravdepodobne je spôsobené tým, že ide o starý majetok z r.98 a medzitým sa to už niekedy menilo len som to nepostrehla. Ale neviem čo s tým teraz mám robiť????
alebo kód 29.43.11 vôbec neviem nájsť???
2. Čo mám robiť v prípade ak mám v prevodovom mostíku pri starom kóde uvedené - nezaradené od 1.3.2009, čo mám v tomto prípade urobiť s daným majetkom?
3. ešte by som sa chcela spýtať ohľadom komponentného odpisovania ak mám majetok zaradený pred r. 2009 spolu s budovou napr. klímu musím tam teraz uplatniť komponentné odpisovanie alebo sa to týka až majetkov zaradených po r. 2009 až keď sa zaviedlo komponentné odpisovanie?
4. ešte by som Vás chcela poprosiť o pomoc pri hľadaní kódov stavieb a nehmotného majetku??? ktoré sa v prílohe č. 1 zákona o dani z príjmov nenachádzajú???
Ďakujem veľmi pekne za pomoc