ALENTO
21.09.10,09:20
Prosím o radu.Dcérka skončila školu,zamestnanie si nenašla,teda nemá žiaden príjem a ešte aj výživné jej prestal otec platiť,pretože už na neho nemá nárok.
Chobot
21.09.10,09:01
Prosím o radu.Dcérka skončila školu,zamestnanie si nenašla,teda nemá žiaden príjem a ešte aj výživné jej prestal otec platiť,pretože už na neho nemá nárok.

Treba intenzívnejšie hľadať prácu. Ak je príjem v rodine príliš nízky, je možné, že má nárok na dávku v hmotnej núdzi.

Raz darmo, je plnoletá, treba niečo začať robiť....
katka50
21.09.10,09:07
Treba intenzívnejšie hľadať prácu. Ak je príjem v rodine príliš nízky, je možné, že má nárok na dávku v hmotnej núdzi.

Raz darmo, je plnoletá, treba niečo začať robiť....
Na dávku v hmotnej núdzi bude mať dcéra nárok až po dovŕšení 25 rokov veku.
sofia1111
21.09.10,09:08
Súhlasím že treba hľadať prácu, ja som zamestnávateľ a aj by som prijala absolventa, len ho neviem nájsť. Myslím si že kto chce robiť prácu si nájde.
Katy a R
21.09.10,09:16
Na dávku v hmotnej núdzi bude mať dcéra nárok až po dovŕšení 25 rokov veku.

... ak je príjem v rodine nízky (cit Tibor).... tak by možno vyšlo. Matka s dcérou (prípadne s ďalšími deťmi) je posudzovaná spoločne .
ivka70
21.09.10,09:25
Rozhodol o ukonceni platenia vyzivneho sud?
Lebo ak nie, tak na vyzivne ma stale narok. Ukoncenie skoly nie je autoaticky spojene s ukoncenim povinnosti platenia vyzivneho.
Llívia
21.09.10,09:27
mimotemy
Na dávku v hmotnej núdzi bude mať dcéra nárok až po dovŕšení 25 rokov veku.
Presne tak, do 25-ky sa majú starať rodičia. Štát sa takto "krásne" zbavil nezamestnaných a vylepšil si štatistiku nezamestnanosti - od veľa ľudí do 25 r. som počula, že sa na úrad práce nepôjdu evidovať, príp. sa nechali vyradiť, lebo sa im tam nechcelo chodiť a aj tak z toho nič (finančne) nemali.
katka50
21.09.10,09:32
mimotemy
Presne tak, do 25-ky sa majú starať rodičia. Štát sa takto "krásne" zbavil nezamestnaných a vylepšil si štatistiku nezamestnanosti - od veľa ľudí do 25 r. som počula, že sa na úrad práce nepôjdu evidovať, príp. sa nechali vyradiť, lebo sa im tam nechcelo chodiť a aj tak z toho nič (finančne) nemali.
Finančne z toho nič nemajú, ale si ešte "z toho nič" musia platiť ZP, keďže nie sú evidovaný na ÚP.
betka631
21.09.10,09:32
mimotemy
Presne tak, do 25-ky sa majú starať rodičia. Štát sa takto "krásne" zbavil nezamestnaných a vylepšil si štatistiku nezamestnanosti - od veľa ľudí do 25 r. som počula, že sa na úrad práce nepôjdu evidovať, príp. sa nechali vyradiť, lebo sa im tam nechcelo chodiť a aj tak z toho nič (finančne) nemali.

Určite z toho majú aspoň to, že za nich štát platí zdr.poistenie.:)
zltalienka
21.09.10,09:44
Prosím o radu.Dcérka skončila školu,zamestnanie si nenašla,teda nemá žiaden príjem a ešte aj výživné jej prestal otec platiť,pretože už na neho nemá nárok.

Čo tak skúsiť aspoň brigádu, keď riadne zamestnanie sa nedarí nájsť.
Alebo skúsiť sa zamestnať cez absolventskú prax.
Viem, že v ani jednom prípade najskôr nedostane veľa, ale "Keď neprší, aspoň kvapká"
Lenka*1
21.09.10,09:56
Čo tak skúsiť aspoň brigádu, keď riadne zamestnanie sa nedarí nájsť.
Alebo skúsiť sa zamestnať cez absolventskú prax.
Viem, že v ani jednom prípade najskôr nedostane veľa, ale "Keď neprší, aspoň kvapká"

...a hlavne bude pre potenc. zamestnavatelov zaujimavejsia z pohladu skusenosti, pracovnych navykov a pod... mne osobne absolventska prax dopomohla k prvemu zamestnaniu.
Llívia
21.09.10,10:22
mimotemy
Finančne z toho nič nemajú, ale si ešte "z toho nič" musia platiť ZP, keďže nie sú evidovaný na ÚP.

Určite z toho majú aspoň to, že za nich štát platí zdr.poistenie.:)
Niektorí aj na to kašlú - ešte nevedia, že sa im to môže neskôr škaredo vypomstiť, napr. exekúciou a súvisiacimi poplatkami, keď už budú zarábať
veronikasad
21.09.10,11:52
Na dávku v hmotnej núdzi bude mať dcéra nárok až po dovŕšení 25 rokov veku.
Nemusí to tak byť vždy. Ak bude mať súdom stanovené výživné od obidvoch rodičov a bude nižšie ako predpísané minimum, má nárok na dávku v hmotnej núdzi, aj keď nedosiahla ešte 25 rokov.