lucka1309
21.09.10,10:45
Ahojte, mate niekto skusenost so zmenou dodavatela plynu a elektrickej energie do vasej domacnosti?
Dostalo sa mi info, ze sa da na tom cosi usetrit. Je rozdiel ci platime nasim "monopolom" (SPP a ZSE, kde su zahranicni dodavatelia) alebo prejdeme do "mensej" nasej slovenskej spolocnosti.
vdaka za kazde info :)

pekny den :)

lucka1309
mati111
28.09.10,13:47
jedine na co by som upozornil je, ze tie spolocnosti vyzeraju lacnejsie ale su tam este ine poplatky ako napr. poplatok za vystavenie faktury, ci ien skryte poplatky na to pozor.
patrixo
29.09.10,22:43
precitaj si zmluvu, popremyslaj popocitaj, zanalyzuj a uvidis... elektrarne.su taka cudna, velmi cudna organizacia od ktorej clovek a hlavne FIRMA nevie co ma ocakavat... alebo potrebuje 10 pravnikov aby vedela co ma ocakavat :D :D :D
arizona
30.09.10,05:28
Ančika
30.09.10,09:56
Určite sa dá usporiť na rôznych skrytých fintách dodavateľov všetkého, či je to plyn, elektina, telefóny atď, atď. My sme napr. zbytočne platili ZSE za el. prúd rôzne príplatky a poplatky len preto, že sme si nepožiadali o výmenu dvjpoložkového elektromeru za jednopoložkový. Ten dvoj.. nám zostal ešte z čias, keď bol nočný prúd lacnejší a pri ohreve vody v el. boilery sa dalo niečo na tom ušetriť. No teraz, len preto, že sme ten elektomer stále ešte mali, boli sme zaradení do inej tarify, bez ohľadu na výšku spotreby a platili zbytočne naviac cca 66 € (2000,00 Sk) ročne!!!!!!
Zistila som to pracným prepočítavaním celej faktúry. No poviem vám, "obyčajný človek", čo nemá ani šajn o spôsobe fakturácie a počítaní DPH nemá šancu sa niečoho dopočítať. No ale dopočítala som sa a ihneď po dopočítaní som zavolala na zákaznícku linku a požiadala o výmenu elektromeru a zníženie preddavkov. Ešteže im to netrvalo dlho. Asi do 5 dní sme mali elektromer vymenený a teším sa na tie óóóbrovské úspory :D:D:D
dad111
30.09.10,11:56
Určite sa dá usporiť na rôznych skrytých fintách dodavateľov všetkého, či je to plyn, elektina, telefóny atď, atď.
A to je práve to najdôležitejšie. Najskôr si každý musí urobiť poriadok sám u seba a potom hľadať, čo je výhodnejšie. Tí alternatívni dodávatelia práve na tomto stavajú svoj úspech. Najskôr teba pohľadať, čo sa dá zlepšiť u svojho dodávateľa, potom nájsť reálnu úsporu spotreby u seba a zistíte, že zmenenéňím dodávateľa možno aj prerobíte. Možno stačí zhasíňať jednu zbytočne svietiacu žiarovku a ste na tom lepšie.
trisestri
30.09.10,17:23
V mediach už bolo pár informacii o pochybných praktikách alternativných dodavatelov energii,aj o dodatkoch v zmluvách samozrejme minipismom,ktoré v konečnom dôsledku spôsobovali predraženie voči monopolom,nuž a boli tam aj problemy a nezrovnalosti vo fakturaciach atd-odporučam si vždy velmi dôsledne preverit a prepočitat všetky podmienky zmlúv a skôr hladat rezervy v šetrení,pokial nepríde na trh seriozná a skutočne lacnejšia konkurencia monopolom