comodo
21.09.10,10:49
Sledujem dnesne diane sa v Prahe. Odborari st. zamestnancov vytiahli nmoztvo ludi na protest - pozri napr. aktaulne cz. Nejde mi o to o co im ide ( i ked ja poznam zenu , ktora zije sama a vydavky na byvanie su a budu a hrozi jaj znizenie platu z 15 na 11.000 ) Ale obdivujem ako sa im dari sa zgrupovat, ked sa jedna o spolocnu vec. V SK toto stale akosi pokulhava )
Mária27
21.09.10,09:11
Porada nie je pokec!
Stanislav 1975
21.09.10,09:11
Táto vláda na slovensku tu dlho nebude, ja aj keď je Radičová mimo mojho zmýšlania, ale tak jej paradoxne fandím- vidím,že je fakt seriozna , má toho v hlave veľa a snaží sa- ale pozri koho ma okolo seba- jedna normálna osoba vládu nezachráni a navyše už aj Béla sa nejako spustil a to je už čo povedať...
Stanislav 1975
21.09.10,09:12
Porada nie je pokec!

Ale noooooooo Maji, šak nebuď taká prísna...:cool:
comodo
21.09.10,09:26
Porada nie je pokec!

tak nam Majka porad , ako tento narod prebrat k inteligentnej opozicnosti :)
Stanislav 1975
21.09.10,09:32
tak nam Majka porad , ako tento narod prebrat k inteligentnej opozicnosti :)

Asi tak ako to urobil svojho času Max Robespierre..., len tu nemáme Bastilu...
comodo
21.09.10,09:44
[QUOTE=Stanislav 1975;1512107]Asi tak ako to urobil svojho času Max Robespierre..., len tu nemáme Bastilu...[/QUOTE..

..ale vsak v Rusku ich za Jelcina tiez vykurili :D
gypsynka
21.09.10,10:01
O čo im ide? Nemám v práci internet, nemám prehľad.
korela
21.09.10,16:49
Porada nie je pokec!

Novú tému zaradil zadávateľ do Rodinné, občianske, spotrebiteľské právo (http://www.porada.sk/f139-rodinne-obcianske-spotrebitelske-pravo.html).
Nie do kaviarne.

Železná opona je za nami, nemôžeme sa uzatvárať pred svetom. Ide nakoniec o ekonomiku, je vhodné sledovať dianie aj v iných štátoch, najmä okolitých. Aj tak sme zosieťovaní.
Ja pokladám niektoré hodnotné príspevky za osvetu. Pri dnešnom povrchnom informovaní médií ak už nie vďaka neerudovanosti, tak z nedostatku priestoru.
vratnik
21.09.10,18:19
U nás je to celé choré. Keď štrajkovali železničiari, tak sa všetci novinári šli potrhať ako ich karikatúrmi zosmiešniť, zmarginalizovať, rozdrobiť a štrajkujúcich ukázat ako krajne nezodpovedných hazardérov, ktorí spôsobujú milónové škody. Keď štrajkovali kamionisti - za to že ničia cesty tak mali platiť mýto, tak to už boli hrdinovi bojujúci za správnu vec, do TV dali len ľudí, ktorí im fandili, atď. Keď p. Čarnogurský organizoval petíciu za referendum o vstupe do Nato, tak opäť novinári ich zosmiešnili, v komentároch riadne opľuli, nechutne kádrovali organizačný výbor, skrátka ich rozleptali. Keď Sulík organizoval predvolebnú referendovu kampaň s nepodstatnými populistickými otázkami a svojich zberačov podpisov platil, tak to bolo najlepšie referendum za správnu vec. Na referendum nás volali - prídte všetci a rozhodnite, nepozerajte na to kdo to organizuje! Po referendovom fiasku - obrovský úspech a veľká dôvere pre Sulíka od ľudí. Podobných príkladov je x.
Problém, je v pravicových, jednofarebných a tendenčných médiách. Môžete organizovať sebelepšiu vec, môžete byť Matka Tereza, ale v Sme, .týždni vás ohovoria, naplujú na vás, nájdu že priateľ vašej dcéry je blízky strane X, vhodne podopĺňajú slovíčka vraj, údajne, zaklincujú manipulujúcim nadpisom a už ste odpísaní. V Čechách majú v médicáh o čosi väčší výber, u nás je to včetko na jedno kopyto, ako za socializmu. Jednoducho, ak máte len nepriateľské médiá, tak môžete zorganizovat demonštráciu o ktorej nebude žiadna správička a vlastne ako keby ani nebola. Jedna taká už bola 17. nov. v BA, žiadna správa o nej, hlásili to len na CZ, pretože našim médiam sa nehodila do obrazu,
No ak predsa len napriek mediálnej presilovke dokážete zorganizovať mohutnú demonštráciu, dokážete spísať jasné požiadavky s ktorými drvivá väčšina ľudí súhlasí a v hojnom počte sa zídete, tak na vás pošlú im blízke sklupinky, ktoré začnú rozbíjat výklady, podpalovať autá, atď. Špec. jednotky budú čakať, kym si to s pasiou TV štáby nenatočia a potom vás bez milosti zmasakrujú a k nikomu sa nedostane jasný odkaz o čo vám vlastne šlo, ľudia na gauči ešte povedia - dobre im dali, chuligánom!
Je to nechutný systém, nedávno som videl výplatné pásky, robotníkov držia na uzde s minimom a top manažment (nie akcionári) má 10000 euro mesačné platy. Nedávno tu jedna pani riešila ako bývať v záhradnej chatke, naozaj otras táto doba.