fifek
21.09.10,10:58
Zdravím,

Veľmi rád by som poprosil nejakú múdru dušu o pomoc pri nasledujúcom probléme s s.r.o.:
Máme spolu so známym (fyzická osoba A) "s.r.o. A" so základným imaním 5000€ v pomere 50:50. Ja som v nej však prostredníctvom 50% podielu "s.r.o. B", ktorej som konateľom (fyzická osoba B) s ďalším známym (fyzická osoba C). "s.r.o. A" sa teda skladá z rovnakých podielov "fyzickej osoby A" a "s.r.o. B".

Náš plán je vymazať "s.r.o. B" a vstúpiť do "s.r.o. A" ako fyzické osoby. "s.r.o. A" by tak mala spoločníkov fyzické osoby A, B a C. Ibaže už nechceme podiely v pomere 50-25-25, ktoré by vznikli rozdelením podielu "s.r.o. B" ale chceme podiely rovnomerné, teda 33-33-33.

AKÝ TU JE NAJLEPŠÍ POSTUP?

Určite viem, že budem musieť navýšiť imanie napr. na 6000€. Ale čo potom? Ako to vyriešiť cez valné zhromaždenie a prevody OP čo najednoduchšie?:)

Ďakujem, ďakujem, ďakujem
zalobaba
21.09.10,09:26
Mne to vychádza tak, že stačí navýšiť ZI na 5001,- €.
fifek
26.09.10,07:44
no len potom by tam bol problém so zaokruhlovaním a podobne. tych 6000 myslim ze nie je problem. skor ide ten postup ako spravit z 50/50 33/33/33
KEJKA
26.09.10,10:53
5001 je deliteľné tromi.
sroservis
26.09.10,13:13
Dobrý deň,

ja by som to vôbec nekomplikovala zvyšovaním základného imania (zbytočná administratíva). Môžete si prerozdeliť podiely na ZI 1666 + 1667 + 1667, s tým, že v spoločenskej zmluve poviete, že obchodné podiely všetkých spoločníkov sú rovnaké, každý ma 1/3 podiel na spoločnosti.


Takže urobíte zápisnicu z VZ, kde rozhodnete, že:
- B predáva, časť svojho podielu (1667) na fyzickú osobu (Váš známy) a časť 833 na Vás
- doterajší spoločník - fyzická osoba predáva, časť svojho OP (833) na Vás.

Následne je potrebné uzatvoriť celkom tri zmluvy o prevode časti obchodného podielu a schváliť nové úplné znenie spoločenskej zmluvy (s dohodou o rovnakých obchodných podieloch).
Nie je to nič komplikované, len si treba dať pozor na počty a súlad so spoločenskou zmluvou.
S riešením celého problému Vám viem pomôcť, mám elektronický podpis a právnické vzdelanie.