tebeco
12.11.05,18:58
Mam taku dilemu - da sa uzavriet sprostredkovatelska zmluva v zmysle Obcianskeho zakonnika s fyzickou osobou - nepodnikatelom ktory ma uzatvoreny pracovny pomer inde s tym, ze sa neplatia odvody zo sprostredkovatelskej zmluvy a ani nie je evidovany na zaklade tejto zmluvy ako zamestnanec?
Je to dost súrne - kto vie poradit? :confused:
ajobs
14.11.05,19:33
Mam taku dilemu - da sa uzavriet sprostredkovatelska zmluva v zmysle Obcianskeho zakonnika s fyzickou osobou - nepodnikatelom ktory ma uzatvoreny pracovny pomer inde s tym, ze sa neplatia odvody zo sprostredkovatelskej zmluvy a ani nie je evidovany na zaklade tejto zmluvy ako zamestnanec?
Je to dost súrne - kto vie poradit? :confused:
Sprostredkovateľská zmluva sa dá uzatvoriť aj v zmysle Občianskeho zákonníka, ale sprostredkovateľ sa musí prihlásiť na Daňovom úrade, pridelia mu DIČ, a tým sa vlastne stane podnikateľom (aj keď nemá živnostenský list).
Takže tým pádom evidovaný na základe tejto zmluvy bude, ale nie ako zamestnanec, ale ako SZČO. Daň si potom musí vysporiadať sám.
rrrrr
18.03.10,08:43
Brat mal uzatvorenu zmluvu o sprostredkovani. Nemal ziadny prijem, len vydavok nejakych 30 eur na skolenie. ako toto uviest v danovom priznani za rok 2009. Dakujem. a co zo zdr. poistovnou, je student.
Katy a R
18.03.10,09:59
Brat mal uzatvorenu zmluvu o sprostredkovani. Nemal ziadny prijem, len vydavok nejakych 30 eur na skolenie. ako toto uviest v danovom priznani za rok 2009. Dakujem. a co zo zdr. poistovnou, je student.

.. predpokladám, že sa bol zaregistrovať na DU ... ja by som len poslala oznámenie, že nemal žiadne príjmy (aby ho náhodou nevyzvali;)) a DP by som nepodala.
V ZP tiež nech sa zastaví s tým, že nemal príjem (s tým oznámením pre DU) ... zdr poisťovne robia RZZP (ak bude treba) - a ak je poistencom štátu, tak nebude platiť nič ..
rrrrr
18.03.10,10:47
Mal este dohodu o vykonani prace, tak by zase bola skoda nerobit DP. uvediem nuly pri prijmoch zo sprostredkovania. mozem to tak urobit? dakujem