amblin
21.09.10,14:31
Dobry den,
potrebovala by som poradit v pripade ak chce spoločnost dovazat z EU (Spanielsko) olivovy olej a umiestnit ho na trh v SR, ake nalezitosti musi mat vybavene (co sa povoleni tyka).

moja dalsia otazka suvisi s ozancenim vyrobku (olivovy olej).
Co vsetko musi byt uvedene na etikete v slovencine???
Dakujem za odpovede
profesional
21.09.10,13:28
Netreba ziadne nalezitosti na dovod, nakolko Spanielsko je clenom Europskej unie a Schengeskeho priestoru a preto ide o jednotny trh. Jedine co musis urobit je, ze nalekpa obsahujuca zlozenie produktu a kaliricke hodnoty musi byt v slovenskom jazyku.

To co musi byt na etikete - na to je viacero predpisov. Ale principialne staci toto:

Nazov produktu (nemusi byt v uradnom jazyku)
Zlozenie (musi byt v uradnom jazyku)
Kaloricke a vyzivove hodnoty (musi byt v uradnom jazyku)
Doba vyroby resp. naplnenia a minimalna doba trvanlivosti (musi byt v uradnom jazyku)
Navod na pouzitie / otvorenie / spotrebovanie ak to povaha tovaru vyzaduje (musi byt v uradnom jazyku).
Oznacenie dovozcu resp. vyrobcu, resp. zodpovednej osoby (musi byt v uradnom jazyku, ale obosa nemusi byt na uzemi SR)
Excise Duty
21.09.10,13:38
Netreba ziadne nalezitosti na dovod, nakolko Spanielsko je clenom Europskej unie a Schengeskeho priestoru...
Prepáč, ale ako súvisí Schengenský priestor so spoločným trhom?
lujza.j
21.09.10,14:01
Dobry den,
potrebovala by som poradit v pripade ak chce spoločnost dovazat z EU (Spanielsko) olivovy olej a umiestnit ho na trh v SR, ake nalezitosti musi mat vybavene (co sa povoleni tyka).

moja dalsia otazka suvisi s ozancenim vyrobku (olivovy olej).
Co vsetko musi byt uvedene na etikete v slovencine???
Dakujem za odpovede
mimotemypre boha:eek: zas tu bude na trhu ďalší akože extra panensky olej?:mad::mad::mad:ktorý pre istotu nemá uvedené percento voľných mastných kyselín:( pretože nespĺňajú povolené percento a sú to obyčajné olivové oleje.
korela
21.09.10,15:47
Aký odporúčaš? Bertolini spľňa kritériá...? Ďak.
lujza.j
21.09.10,17:36
nekupujem v SR už pár rokov,nosím z HR, naša domáca má olivový sad a v dedine majú aj lisovňu. tento rok som nebola tak mi priniesol brat síce z obchodu ale výrobok HR, je výborný a kritéria spĺňa.škoda že olivový olej z HR sa sem nedováža.