Patrio
21.09.10,15:44
Milý poraďáci, neviem či som túto tému správne zaradil, hádam ano.

Naša firma vlastní auto do 3,5t.
Kedže firma nemá v predmete podnikania žiadnu špedíciu, či logistiku zahrnutú, či je možné nejakým spôsobom naplno využívať toto auto, faktúrovať všetky príjmy a výdaje na auto, odvoz či dovoz materiálu s ktorým manipulujeme.
Ktosi mi povedal, že i bez týchto predmetov činnosti podnikania je s.r.o-čke dovolené využívať svoje autá do 5% predmetu činnosti ligistiky či inej špedície....

Neviem, či som sa vyjadril správne, snáď ma pochopíte, čo tým myslím, ak sa s tým už niekto z Vás stretol.

Ďakujem
Chobot
21.09.10,14:04
Milý poraďáci, neviem či som túto tému správne zaradil, hádam ano.

Naša firma vlastní auto do 3,5t.
Kedže firma nemá v predmete podnikania žiadnu špedíciu, či logistiku zahrnutú, či je možné nejakým spôsobom naplno využívať toto auto, faktúrovať všetky príjmy a výdaje na auto, odvoz či dovoz materiálu s ktorým manipulujeme.
Ktosi mi povedal, že i bez týchto predmetov činnosti podnikania je s.r.o-čke dovolené využívať svoje autá do 5% predmetu činnosti ligistiky či inej špedície....

Neviem, či som sa vyjadril správne, snáď ma pochopíte, čo tým myslím, ak sa s tým už niekto z Vás stretol.

Ďakujem

Je to auto v súlade s podnikateľskou činnosťou firmy? Ak áno, tak ho môžete využívať. Ak nie, tak vám to môže DÚ neuznať.

Napr. na čo by bol napr. živnostníčke - kaderníčke v majetku kamión?? Alebo opravár TV prístrojov si kúpi domiešavač betónu??

Chápeš, čo tým chcem povedať? Nenapísal si, čo je predmetom tvojho podnikania, tak ti neviem povedať, či je o oprávnené, alebo nie. Ak by si napr. prevádzkoval distribúciu tlače alebo by si podnikal ako murár žívnostník, tak taká malá dodávka nad 3,5 tony je samozrejmosťou.


Sorry, ja som videl, že auto nad 3,5 tony.

Do 3,5 tony nie je problém, aby firma vlastnila také auto.
hanelie
21.09.10,15:54
tak taká malá dodávka nad 3,5 tony je samozrejmosťou.
dovolím si opraviť - malá dodávka do 3,5t:)
ak však chceš fakturovať nejakému inému subjektu autodopravu, tak na toto je potrebná živnosť - autodoprava do 3,5 t - je to ešte voľná živnosť

ak toto auto používaš v súvislosti so svojím podnikaním, na to, aby si si mohol uplatniť všetky výdavky je potrebné aby auto bolo vložené v obchodnom majetku, ak používaš súkromné auto na služobné účely uplatňuješ len paušálne náhrady
Patrio
22.09.10,13:19
Dakujem Vám, no sme firma(s.r.o.) a predmety podnikanie mame tri, no ziadna logistika, ci autodoprava to nieje, ciste iba predaj, kupa spotrebitelovi.
Je to klasicky VAN do 3,5 tony
Chobot
22.09.10,13:40
Dakujem Vám, no sme firma(s.r.o.) a predmety podnikanie mame tri, no ziadna logistika, ci autodoprava to nieje, ciste iba predaj, kupa spotrebitelovi.
Je to klasicky VAN do 3,5 tony

No ale keď máte maloobchod - nákup a predaj konečnému spotrebiteľovi, tak ten tovar predsa potrebujete nejako zo skladu alebo od distribútora či od dodávateľa do predajne voziť, nie?:rolleyes:

A na to predsa potrebujete nejaké auto, trebárs aj malé nákladné... Dnes aj bársjaký výrobca cukrovej vaty môže mať malú dodávku.

A máš po probléme. ;):cool:
Patrio
23.09.10,11:18
Ano take auto mame na dodavanie konecn. spotrebitelovi, von ci do naseho skladu. To je v poriadku, lebo je evidovane na FIRMU. Druhe auto je vlastnene inou osobou a mame ho zapozicane.
Ci je mozne ho vyuzivat a v uctovnictve fakturovat prijmy a vydaje z neho, ak nieje toto auto majetkom spolocnosti?
Chobot
23.09.10,11:29
Ano take auto mame na dodavanie konecn. spotrebitelovi, von ci do naseho skladu. To je v poriadku, lebo je evidovane na FIRMU. Druhe auto je vlastnene inou osobou a mame ho zapozicane.
Ci je mozne ho vyuzivat a v uctovnictve fakturovat prijmy a vydaje z neho, ak nieje toto auto majetkom spolocnosti?

Ak ho máte požičané na základe nejakej zmluvy o prenájme auta, tak áno.