kalinka
12.11.05,19:12
Ešte v mesiaci august, sme vystavili omylom pokladničný blok na sumu 65 000 ,- Sk. Ak dodatočne vystavím faktúru a pošlem ju odberateľovi, bude to OK, z hľadiska o DPH. Vďaka vopred!!!
Paula
12.11.05,18:30
Ešte v mesiaci august, sme vystavili omylom pokladničný blok na sumu 65 000 ,- Sk. Ak dodatočne vystavím faktúru a pošlem ju odberateľovi, bude to OK, z hľadiska o DPH. Vďaka vopred!!!kalinka máš na mysli vystavenie dokladu z ERP: ZD + DPH ? Odberateľ (resp. kupujúci) teraz dodatočne žiada faktúru? Napíš viac.
kalinka
12.11.05,18:54
Áno jedná sa o doklad z ERP: ZD + DPH. Odberateľ nás vyslovene nežiada o vystavenie faktúry, len nás na to upozornil. Ale chcem to dať do poriadku.
belanicka
12.11.05,18:57
aky doklad mas vystaveny na tych 65 tis?
KEJKA
12.11.05,19:10
ten doklad z ERP je v poriadku, nie je to zakázané. Len to nie je faktúra pre odberateľa. Teda nemôže si odpočítať DPH. Ak nie je platiteľom, tak mu to nemôže vadiť. Preto asi nenalieha.
kalinka
12.11.05,19:24
Práve že je.
Daska
12.11.05,19:27
Potom treba urychlene vystavit Fa k tomu blocku s datumom na blocku ak si dph uplatnil
kalinka
12.11.05,19:28
Ďakujem všetkým!
Paula
12.11.05,19:59
Potom treba urychlene vystavit Fa k tomu blocku s datumom na blocku ak si dph uplatnilDáška, duplicitne by figurovali: základ dane aj DPH - raz v tržbe a raz na fa. V prípade, že by bolo treba fa urobiť, vystornovala by som teraz aktuálne doklad z ERP (akože reklamácia), vrátila peniaze a až na základe vystavenej faktúry znova peniaze prijala - ale iným dokladom.
Daska
12.11.05,20:18
Dáška, duplicitne by figurovali: základ dane aj DPH - raz v tržbe a raz na fa. V prípade, že by bolo treba fa urobiť, vystornovala by som teraz aktuálne doklad z ERP (akože reklamácia), vrátila peniaze a až na základe vystavenej faktúry znova peniaze prijala - ale iným dokladom.
Neviem ako to robia, ale mne doniesli niekolko fa a na nich bol pricvaknuty blocek z pokladne ako dokla o uhrade.... tak neviem....
Paula
12.11.05,20:38
V niektorej téme poradcovia uviedli (nedarí sa mi to vyhľadať) , že majú možnosť voľby na ERP pri prijatí peňazí za fa - takú, ktorá nemapuje ZD a DPH, iba príjem.
abel
13.11.05,13:15
Neviem ako to robia, ale mne doniesli niekolko fa a na nich bol pricvaknuty blocek z pokladne ako dokla o uhrade.... tak neviem....
S týmto som sa stretla aj ja a neviem to pochopiť. Ja keď vystavím faktúru, ihneď mi ju zapíše aj do knihy daňových dokladov a keď k tomu priložia ešte doklad z ERP, tak tam je tá DPH tiež. Ale najviac sa mi páči, keď za pekárenské výrobky, ktoré mi faktúrujú po dekádach, sa mi opakuje tento prípad: dátum dodania tovaru: 31. 10. 2005 a k tomu pripnutý doklad z ERP zo dňa 2. 11. 2005. Je to síce mimo tvojej otázky, ale tvoj problém by som asi riešila tak, že ....... vlastne neviem. :mad:
liba2
13.11.05,13:38
Niektoré skladové softvéry napojené na ERP umožňujú súčasne vystaviť riadnu faktúru s rozpisom ceny za tovar a DPH a súčasne pri zaplatení do ERP vytlačia "doklad o zaplatení faktúry", na ktorom je len odkaz na číslo fa, teda DPH tam už nie je uvedená. Teda DPH je len raz v evidencii. V niektorých softoch sa to dá aj dodatočne nastaviť, treba kontaktovať autora - odporúčam.