fachman
21.09.10,14:58
Na poslednej strane v téme o dôchodcoch-je už uzamknutá,sa spomína že ekonomika nepotrebuje 20 % ľudí.Čítal som o Rímskom klube,a iných svetových paktoch,kde naozaj nepotrebujú veľa ľudí,len produktívnych a zdravých.No a im nejde o socijálnu opateru,dobre bolo.To je zložitá téma.
SamuelSK
21.09.10,13:52
V prvom rade nepotrebujeme ziadne vlady a staty a cokolvek podobne, na to aby ludstvo pohodlne prezilo :)
Podla mna...
Ak nebudeme mat tie, nebudeme mat dovod "nepotrebovat" dochodcov.
trisestri
22.09.10,09:42
Nakoniec tak ako som predpokladal takmer celá diskusia bolo zbytočná,lebo súčasná vlada nema gule na určitý druh reforiem,nakoniec žiadný zákaz súbehu dôchodkov sa nekoná ani konat nebude z výnimkou predčasného dôchodku,ale dokial sa to dostane do parlamentu,možno aj z toho nič nebude-táto vláda z velkým hlukom vypúšta baloniky a potom ich sama zas rýchle spľasne./oni sa zlaknú aj vlastného tieňa,verejnú mienku síce treba do určitej miery akceptovať, ale zase všetkým úplne sa vyhovieť nedá-akurat sa neboja zatial deformovat valorizaciu dôchodkov/
Danila
22.09.10,11:45
V prvom rade nepotrebujeme ziadne vlady a staty a cokolvek podobne, na to aby ludstvo pohodlne prezilo :)
Podla mna...
Ak nebudeme mat tie, nebudeme mat dovod "nepotrebovat" dochodcov.A na POHODU:) pôjdeme my dvaja, keď ich nebude? Až som sa zľakla...;)
Petra Nová
22.09.10,12:03
Na poslednej strane v téme o dôchodcoch-je už uzamknutá,sa spomína že ekonomika nepotrebuje 20 % ľudí.Čítal som o Rímskom klube,a iných svetových paktoch,kde naozaj nepotrebujú veľa ľudí,len produktívnych a zdravých.No a im nejde o socijálnu opateru,dobre bolo.To je zložitá téma.
No a čo Ty na to? Potrebuje alebo nepotrebuje? Alebo máš iný názor?
Trochu viac by si sa mal angažovať v témach, ak ich už založíš. Predpokladám, že Ťa ich problematika zaujíma a teda by si ich mal obohatiť o svoje názory.
Štatistika: Počet založených tém 86
Počet príspevkov 196
jar88
22.09.10,12:51
Na poslednej strane v téme o dôchodcoch-je už uzamknutá,sa spomína že ekonomika nepotrebuje 20 % ľudí.Čítal som o Rímskom klube,a iných svetových paktoch,kde naozaj nepotrebujú veľa ľudí,len produktívnych a zdravých.No a im nejde o socijálnu opateru,dobre bolo.To je zložitá téma.
Bol to môj príspevok.
Trochu si to skomolil, ale nevadí.
---------------------------------------------------------------------
toto je pôvodný príspevok z inej témy.
Máš úplnú pravdu.
Treba tých blbcov eliminovať. Najjednoduchšie bude, nechať ich pokapať.
Hlavne tých blbcov, čo veria na kráľovstvo božie a funkčný sociálny štát.
----------------------------------------------------------------------
Máš pravdu aj s tým, ja o koze a ty o voze.
Ja píšem o troch grošoch a ty odpovieš SaS, Matovič, Sulík a podobne.
----------------------------------------------------------------------
Čo povieš na tento výrok:
Svetová ekonomika už 20% populácie nepotrebuje.
Jednoducho s nimi už nepočíta. Vraj do dvoch rokov, bude toto číslo vďaka technickému rozvoju, viac ako 30%.
Polovica z tých 20% populácie, už dnes nemá význam ani kúpnej sily (spotrebiteľa). Do dvoch rokov, by z tej polovice malo byť 60%.

Ja som bol skôr zvedavý na názor na takéto výroky.
Sem tam na niečo také narazím a sledujem, že ľudia to žerú.
Napríklad aj tu:

- Ekonomická stagnácia sa rysuje aj doma. Americké "oživenie ekonomiky bez nových pracovných príležitostí" znamená pre milióny ľudí čiastočné zamestnanie alebo horšie platené miesta. Za posledných tridsať rokov sa medzigeneračný vzostup - ekonomicky sa deťom darí lepšie ako rodičom - znížil o dve tretiny. Paul Krugman obviňuje politickú a ekonomickú elitu štátu, že kujú plány na zvečnenie hraníc medzi sociálnymi triedami (11). Myslím si, že sociálna kritička Julia Dzwonkosková je bližšie k pravde, keď hovorí, že "nie je dosť práce, aby sa z nej dalo vyžiť." (12). Nedostatok práce straší mysle príliš mnohých ľudí. Je jednoducho viac Američanov, ako potrebuje naša ekonomika?

Napríklad aj tu:pokračovanie bludov.
http://slovakia.humanists.net/flyn.htm

Je to neskutočné, ako ľahko sa šíria hlúposti.
Americký Joe neplatí hypotéku, lebo nemá robotu (?) či peniaze (?) lebo sa lacnejšie dováža z Číny a v EU (teda aj na Slovensku) vznikne kríza (finančná). Neviem kto to prvý spomenul (nie je to dôležité) ale každý tomu verí.
fachman
22.09.10,13:03
Aj by som písal viacej k témam,aj vlastným,ale ak si máme povedať aj to orechové,čo sa tu deje vôbec,sa aj obávam.sú tu globalisti ...atď a ak sa onich povie pravda,nerád by som dostal po nose.V správach som si všimol napríklad,kto bude primátor Bratislavy,a už sa handrkujú,kupčia,dajme Vašárijovú,aj keď sa až tak vevyzná,ale chceme ju,povie si vláda,dobre,podporíme ju ale chceme zato viac kresiel,Ftáčnik aspom robí v Petržalke,a nepočul som že by to robil zle,nebolo počuť sťažnosť,nemohol by robiť primátora?Lenže unás sa rozmýšľa nie kto je dobrý,ale koho chceme,a ako to dopadne je druhá vec.Proste ako deti na piesku,keď sa hádajú.
Petra Nová
22.09.10,13:14
Bol to môj príspevok.
Trochu si to skomolil, ale nevadí.
Máš úplnú pravdu.
Treba tých blbcov eliminovať. Najjednoduchšie bude, nechať ich pokapať.
Hlavne tých blbcov, čo veria na kráľovstvo božie a funkčný sociálny štát.
----------------------------------------------------------------------

Vieš, že môžno teraz budem s tebou aj súhlasiť:confused: S tým dodatkom, že podľa mňa je blbec, ako blbec. Daj pozor, aby to najjednoduchšie riešenie nezasiahlo prvom rade tých, čo živia tieto teórie o kapaní.:rolleyes:
jar88
22.09.10,13:46
Aj by som písal viacej k témam,aj vlastným,ale ak si máme povedať aj to orechové,čo sa tu deje vôbec,sa aj obávam.sú tu globalisti ...atď a ak sa onich povie pravda,nerád by som dostal po nose.V správach som si všimol napríklad,kto bude primátor Bratislavy,a už sa handrkujú,kupčia,dajme Vašárijovú,aj keď sa až tak vevyzná,ale chceme ju,povie si vláda,dobre,podporíme ju ale chceme zato viac kresiel,Ftáčnik aspom robí v Petržalke,a nepočul som že by to robil zle,nebolo počuť sťažnosť,nemohol by robiť primátora?Lenže unás sa rozmýšľa nie kto je dobrý,ale koho chceme,a ako to dopadne je druhá vec.Proste ako deti na piesku,keď sa hádajú.
Máš pravdu.
Tiež som počul, že ten Ftáčnik je bomba chlap.
Vraj má riešenie aj na parkovanie, ale to je problém pre celú Bratislavu. Nie len pre Petržalku.
jar88
22.09.10,13:48
Vieš, že môžno teraz budem s tebou aj súhlasiť:confused: S tým dodatkom, že podľa mňa je blbec, ako blbec. Daj pozor, aby to najjednoduchšie riešenie nezasiahlo prvom rade tých, čo živia tieto teórie o kapaní.:rolleyes:
Dušička moja, veď ty reaguješ na výrok zo starej témy.
Petra Nová
22.09.10,13:59
Dušička moja, veď ty reaguješ na výrok zo starej témy.
Jarulík a ja som myslela, že reagujem na výrok z novej.:D Končím, lebo sa schyľuje k tomu, že ak budem pokračovať, dostanem po ušiach a spadne mi aj druhé ucho v avatare.:)
jar88
22.09.10,14:05
Tak dobre.
Som rád, že som pomohol.