branuska
21.09.10,16:48
Dobry den,

chcem Vas poprosit o radu, nakolko som zufala :-(((
Zacala som uctovat pohostinstvo klientovi v PU.

Ide o pivo - zauctovanie samotneho piva a zauctovanie zalohy za sudy. Uctovat budem sposobom A.
Rovnako ma stale matie spotrebna dan z piva - to sa klienta - krcmara tyka alebo netyka??? urcite smiesna otazka ale ale chcem mat v tom jasno a neviem si rady...rovnako spotrebna dan z alkoholu a cigariet....musi podavat nejake priznanie??? ( toto asi do podvojneho ucta nepatri, no nechcela som to oddelovat)

Prosim, viete mi niekto poradit????

Dakujem velmi pekne
Excise Duty
21.09.10,14:54
Účtuješ v prípade nákupu pohonných látok tvojim klientom aj o spotrebnej dani z minerálneho oleja?
branuska
21.09.10,15:00
Nie, viem, je to blost ....
Excise Duty
21.09.10,15:23
Nie, viem, je to blost ....
Samozrejme, pohonné látky majú spotrebnú daň už zahrnutú v cene rovnako ako pivo a cigarety, spotrebná daň z nich už bola dávno zaplatená.
branuska
21.09.10,15:26
Ok, dakujem pekne, len som si to chcela utvrdit, ked moc premyslam, potom je to az moc na figu :-))) a viete mi niekto poradit aj to uctovanie piva, hlavne zalohy? Pivo dam klasicky na sklad cez skladovu kartu a zalohu zauctujem mimo skladu?
KEJKA
21.09.10,15:34
sudy sú vratné, zálohy na účet záloh 314
ale tie sudy prijať musíš aspoň evidenčne na sklad.
Odporúčam saldo na 314-ke pre vratné obaly, lebo budeš mať z toho guláš.
branuska
21.09.10,15:39
Dakujem, nejak si to neviem este technicky predstavit ako to zauctovat ale pokusim sa...uctovanie krciem je strasne....hlavne na zaciatku :-( dakujem este raz za odpovede...