ynna
21.09.10,17:27
Dobry den,
prosim predstavte si situaciu ze k vam do firmy pride faktura za formu + k nej fa za dopravu tejto formy a tiez clo. Forma ale vasa nie je, bude sa dobropisovat. Ostatne naklady sa ale dobropisovat nebudu. Co s nimi? Su danove alebo nedanove? Ja tvrdim ze nedanove. Majitel tvrdi ze danove, lebo vraj hoci forma nasa nie je, realne na nej vyrabame pre zakaznika a teda je pouzita na nasu podnikatelsku cinnost. Aky nazor na to mate vy? velmi dakujem za kazdy nazor a radu.
Tweety
21.09.10,15:29
Dobry den,
prosim predstavte si situaciu ze k vam do firmy pride faktura za formu + k nej fa za dopravu tejto formy a tiez clo. Forma ale vasa nie je, bude sa dobropisovat. Ostatne naklady sa ale dobropisovat nebudu. Co s nimi? Su danove alebo nedanove? Ja tvrdim ze nedanove. Majitel tvrdi ze danove, lebo vraj hoci forma nasa nie je, realne na nej vyrabame pre zakaznika a teda je pouzita na nasu podnikatelsku cinnost. Aky nazor na to mate vy? velmi dakujem za kazdy nazor a radu.
Nedaňové, pretože to sú náklady spojené s kúpou formy, ktorá nie je vaša.
KEJKA
21.09.10,15:29
ak si vieš obhájiť tie náklady ako daňové - sú zakalkulované do predajnej ceny výrobkov, tak sú daňové. treba pozrieť zmluvu s partnerom = podmienky spolupráce.
ynna
21.09.10,16:09
hmmm Kejka.... teraz si mi dala chrobaka do hlavy....
kazdopadne dakujem obom
Zoltán Kovács
21.09.10,16:29
Mne to celé pripadá, že formu firma dostala gratis od partnera. Faktúra sa vystavila len kvôli precleniu. A potom sa dobropisuje.
KEJKA
21.09.10,18:00
ja som sa zasa stretla s tým, že formu platí partner, ktorému sa potom predávajú výrobky. Firma formu nemá v majetku, nevlastní ju ani neodpisuje. Eviduje na podsúvahových účtoćh.
Výrobu formy reálne zaplatí odberateľ, resp. partnerská firma v zahraničí.
ynna
22.09.10,05:33
Presne tak Kajka. Toto je aj nas pripad.
Dakujem vam.