indiga
21.09.10,16:56
Dobrý deň, chcela by so sa poradiť. Dnes mal syn rodičovské združenie. Je druhák na štátnej škole a chodí do triedy pre mimoriadne nadané deti. Na začiatku združenia sa do triedy "dovalili" dve panie, povedali že sú z Občianskeho združenia ktoré sa založilo kvôli deťom zo synovej školy, ktoré chodia do nadaných tried a začali rozprávať o tom, čo všetko navyše pre tieto deti ich občianske združenie zabezpečuje- tabule, projektor, notebook pani učiteľke, učebnice....A že máme zaplatiť nie malú sumu peňazí na ich účet a po otázke či je to povinné bolo povedané, že áno. A nezabudnúť zaplatiť spatne aj za prvý ročník. Tak sa chcem spýtať na Váš názor, či má niekto s týmto skúsenosti a či je suma príspevku dobrovolná, povinná alebo kto nechce nemusí zaplatiť nič. Ďakujem Indiga
hanelie
21.09.10,15:05
občianské združenia nemajú takú právomoc, aby nanútili odber niečoho, čo si rodič neobjednal, ak poskytujú rôzne pomôcky, musí to byť zazmluvnené medzi o.z. a odberateľom /
btw - toto rozhodne nie je štandartný postup konania o.z.
o.z. získavajú na základe projektov granty resp dotácie od sponzorov, aby potom naplnili literu svojich stanov
indiga
23.09.10,03:35
Má ešte aj niekto iný skúsenosť? Ďakujem
zanetth
23.09.10,05:41
Zrejme sa jedná o tzv. príspevok do ZRPŠ. Popri takmer každej škole funguje občianske združenie, ktoré spolupracuje so školou a funguje z týchto príspevkov. Otázna je výška príspevku - ten by mala schváliť rada rodičov. Občianske združenie nemôže nikoho nútiť, aby tento príspevok zaplatil, členstvo v združení je dobrovoľné. Ja by som si vyžiadala stanovy občianskeho združenia, v ktorých musia byť uvedené podmienky členstva, a na základe toho je možné vyjadriť svoje výhrady voči plateniu resp. neplateniu uvedeného príspevku alebo voči jeho výške.
indiga
25.09.10,05:08
Ahoj, ja platím aj ZRPŠ zvlášť, toto občianske združenie a ich príspevky je len pre triedy s nadanými žiakmi.
zanetth
25.09.10,15:04
Ahoj, ja platím aj ZRPŠ zvlášť, toto občianske združenie a ich príspevky je len pre triedy s nadanými žiakmi.

Tak to by som si tie stanovy rozhodne prečítala. A inak súhlasím s hanelie.