Ardonaiel
21.09.10,17:46
Ahoj,

dá sa pomocou dotazu v MS ACCESS vypočítať rozdiel dvoch hodnôt času s tým že:

prvá hodnota je v stĺpci 2 riadok 1
a
druhá hodnota je v stĺpci 1 riadok 2


Vďaka.
Pidgey
21.09.10,21:51
no, narychlo ma napadlo jedno take "lacne" :) riesenie. Predpokladam, ze v tabulke je stlpec s poradovym cislom (1,2,3...), tak by som pridal vedla dalsi stlpec, kde by bolo posunute cislovanie o 1 (t.j. dva riadky pod sebou by mali rovnake cisla), a potom by som jednoducho vytvoril dotaz, kde by som spojil tabulku s tabulkou (tou istou) a urobil rozdiel riadkov ako je v prilozenom subore. No uz je dost hodin a uz ani neviem preco som tam dal taky dotaz, ako som dal (bezny rozdiel hodnot mi pocital nezmysel,ale ked som nahradil do dotazu funkciu TimeValue, tak to uz pocitalo korektne. Pri vytvarani dotazu som musel nasledne zmenit cast dotazu - prepisanim nazvu tabulky na "tabulka1_1", aby mi to pocitalo s posunom, inak to iba pocitalo rozdiel v riadku...Neviem ci ti to presne pomoze, mozno aspon ponukne iny pohlad na riesenie :)
P.S teraz som si vsimol, ze som pocital rozdiel opacne ako si pisal, cize nie 1-2,ale 2-1 ,ale princip by mal ostat rovnaky, len sa vymenia hpdnoty vo vzorci...
Ardonaiel
22.09.10,09:32
Pidgey, toto riešenie mi prišlo už tiež na um ale dúfal som, že to pôjde aj ináč vyriešiť, ostáva mi potom asi len VB.

Ale ďakujem ti za snahu. =o)
Pidgey
22.09.10,11:37
No, za malo :)
zial VB neovladam, a ine riesenie ma nenapadlo.