žzužzu
21.09.10,19:37
muz od januara nedostava ani stravne listky ani inu moznost stravovat sa,teraz by chcel odist z firmy.je mozne dajako docielit nahradu za toto obdobie?
veronikasad
21.09.10,17:41
muz od januara nedostava ani stravne listky ani inu moznost stravovat sa,teraz by chcel odist z firmy.je mozne dajako docielit nahradu za toto obdobie?
Písomne nech upozorní zamestnávatela na porušovanie § 152 Zákonníka práce, s tým, že ak do stanoveného termínu nedostane chýbajúce stravné lístky, nahlási to na Inšpektorát práce (niekedy to zaberie).
day
21.09.10,18:10
Zuzu ked sa muz pytal na stravne, ved predsa od januara sa urcite na to pytal, co mu povedal zamestnavatel?
žzužzu
21.09.10,18:37
pytal,ale firma ma financne problemy,reagoval ze on vie a ked budu peniaze tak mu doplati.Ale ani vyplatu naposiela na cas alebo len na etapy.
Paula
21.09.10,18:46
pytal,ale firma ma financne problemy,reagoval ze on vie a ked budu peniaze tak mu doplati.Ale ani vyplatu naposiela na cas alebo len na etapy.


Nuž, skúsiť oboje riešiť písomnou formou, s odvolávkou na §§-y a Veronikou spomínaným upozornením na IP.
doktor01
21.09.10,19:33
Písomne nech upozorní zamestnávatela na porušovanie § 152 Zákonníka práce, s tým, že ak do stanoveného termínu nedostane chýbajúce stravné lístky, nahlási to na Inšpektorát práce (niekedy to zaberie).
Moja posledná skúsenosť z IP je, že IP aj keď preukáže porušenie zákona zamestnávateľom, uloží pokutu (aj opakovane) a vám odporučí obrátiť sa na súd, nakoľko IP nemá právomoc donútiť zamestnávateľa aby vám to vyplatil.
Tak potom pochopíte, že IP vám akosi nejako nepomohol (hlavná vec, že on získal peniaze na pokute a to, že vy z toho nič nemáte je mu ukradnuté!!!).
Paula
21.09.10,19:43
Ale nie je to pravidlo , tak prečo neskúsiť. Sú i takí zamestnávatelia, ktorí sa zľaknú...pretože im prebehne hlavou napr. i to, či nenabehne aj iná kontrola náhodou (moja skúsenosť) . A vedia, koľko čoho majú "za ušami".....neodrádzala by som hneď negatívnou skúsenosťou.
Stefan2005
22.09.10,06:30
Moja posledná skúsenosť z IP je, že IP aj keď preukáže porušenie zákona zamestnávateľom, uloží pokutu (aj opakovane) a vám odporučí obrátiť sa na súd...

... no a po preukázaní porušenia zákona IP by už nemal byť problém vyhrať ten súd :).
durisovad
22.09.10,07:00
... no a po preukázaní porušenia zákona IP by už nemal byť problém vyhrať ten súd :).
Sud mozno vyhra, ale penazi sa dozit vobec nemusi. S vymahanim pohladavky cez sud mam uz 7 rocnu skusenost, stale odvolavanie sa, nove pojednavania, zrusene terminy a nakoniec verdikt, ze dlznik je insolventny a teda mu nie je co exekvovat.
Stefan2005
22.09.10,07:25
...je mozne dajako docielit nahradu za toto obdobie?

ale v zadaní sa pýtajú, ako možno docieliť náhradu...