doktor01
21.09.10,21:17
Jedna moja známa sa pred časom zúčastnila výberu na voľne pracovne miesto na obvodnom úrade. Totálne ju zaskočil test v ktorom mali označovať správne odpovede. Po vyhodnotení testov im oznámili, že ho údajne nik neurobil. Tak začala zisťovať, kde urobila v teste chyby. Dočkala sa odpovede, že na 1 otázku moli byť aj viaceré správne odpovede (TJ jedna, dve, tri alebo žiadna) a tam zrejme pochybila. Nedalo jej to a požiadala v zmysle zákona 211/2000 o sprístupnenie informácii (konkrétneho testu a správne odpovede len z toho výberu). Odpoveď ju totálne vytočila.:mad:
Odmietli sprístupniť test „v zmysle ustanovenia § 11 ods. 1 písm. c/ zákona č. 211/2000 Z. z. o slobodnom prístupe k informáciám a o zmene a doplnení niektorých zákonov (zákon o slobode informácií), keďže sprístupnením týchto informácií by mohlo dôjsť k porušeniu ochrany duševného vlastníctva ustanovenej osobitným predpisom, kde platia analogicky ustanovenia § 5 ods. 4 a § 77 zákona č. 618/2003 Z. z. o autorskom práve a právach súvisiacich s autorským právom pojednávajúce o databáze a ustanovenia § 50 autorského zákona týkajúce sa zamestnaneckého diela. Z uvedeného vyplýva, že sprístupnením požadovaných informácií by bola porušená ochrana duševného vlastníctva a tým by došlo k porušeniu príslušných ustanovení autorského zákona zo strany úradu. Z týchto dôvodov ako aj z dôvodu predchádzania možnostiam zneužitia v prípade sprístupnenia týchto otázok, bolo rozhodnuté tak, ako je uvedené vo výroku rozhodnutia.“:confused:
Nuž, stretol sa už niekto s takouto argumentáciou na úrade?
Ja to považujem prinajmenšom za kuriózne. Odvolávať sa na autorsky zákon a obávať sa zneužitia testu, ktorý minimálne všetci účastníci výberu poznajú mi príde totálne uletené. Je nepochopiteľné, čo je v tom teste také dôležité že ho nechcú zverejniť.
day
21.09.10,19:53
... konkurz vyhrala ina znama, ineho znameho :)