mareček
13.11.05,00:26
Prosím Vás o radu. Spracuvávam JÚ účtovníctvo extérne.Potrebujem poradiť v účtovaní. Priateľka je praktický lekár a otvorila si dve prevádzky. 1.občerstvenie, 2. bar. Vie mi niekto spoľahlivo poradiť ako mám podrobnejšie členiť (analitika) a účtovať: Lekár (nákup) materiálu ?? Občerstvenie (nákup) materiálu??
Bar (nákup) tovaru ?? Výdavky ako prevádzkové náklady,...atď. Sú mi úplne jasné. Nechcem sa mýliť. Veľmi pekne ďakujem.
durisovad
12.11.05,23:32
Myslim, ze pri takto rozvetvenej cinnosti by bolo vhodnejsie podvojne uctovnictvo a este by som ro robila aj vnutropodnikovymi strediskami, aby bolo prehladne, co sa kde nakupuje a predava.
mareček
12.11.05,23:56
Píšem úplne 1x.Ďakujem za radu poraďák. Ale ja podvojne účtovíctvo ovládam slabo. Nie je iné riešenie ??? Napr. Lekár si založí s.r.o. A prevádzky si budem účtovať v JÚ.
abel
13.11.05,09:22
Neviem s akým programom pracuješ, ale nemáš možnosť vytvoriť si strediská?
kedner
13.11.05,09:30
Ked si lekár založí SRO,bude musieť účtovať v podvojnom,ak sa nemýlim.

Potom si treba zdokonaliť podvojné a nie je to také hrozné ako sa zdá
Manual
13.11.05,10:06
Myslím že by mohol aj JU viesť a v JU si spraviť strediská
1.stredisko ambulancia
2.Bar
3.atď.
Pri účtovaní budeš len sledovať ktoré doklady patria do ktorého strediska. A pri tlači po strediskách budeš mať prehlad ako je na tom ktoré stredisko a samozreme aj kumulatívne za celú SZČO.
Osobne som dva roky dozadu takto robil 2 strediská pre FO a v pohode.
Pekný nedelný deň prajem...
lenkak
13.11.05,10:15
Pokiaľ si spravíš strediská vieš viesť prehľadne účto aj pre viac odvetcí, aj v JU. Len nesmieš byť sro.