monikago
22.09.10,08:06
ahojte, prosím vás nemáte niekto skúsenosti s programom MRP a výpočtom DPH?

ide o to, že spracovávam podklady na DPH v programe MRP jednoduché účto a zisťujem, že mi z bankových výpisov "neposiela" DPH do evidencie, ja si totižto všetko kontrolujem aj ručne a zistila som, že keď som zaúčtovala platbu nákupu cez kartu, tak mi rozpis dokladu vôbec neodošle do evidencie DPH, čo mám ako pomôcku pri výpočtoch DPHčky
viete mi poradiť, ako to opraviť resp. v programe nastaviť, aby som to mala správne?
ďakujem
Žabinka
22.09.10,07:39
Bankový výpis je len doklad o úhrade, nesúvisí s DPH.
horka
22.09.10,07:54
Ak si na nákup kartou zadala kod DPH 40 musi ist do zostavy dokladov na DPH. Robim to tak a funguje.
Kazu
22.09.10,08:05
V MRP sa evidencia robí v knihe daňových dokladov. Ak úhradu účtuješ cez peňažný denník tak sa to v knihe daňových dokladov nezaeviduje. Keď idem účtovať otvorím si peňažný denník a keď potrebujem zápis do knihy daňových dokladov len si kliknem na šípku "do prava" a otvorí sa mi kniha daňových dokladov, tam urobím zápis a automaticky sa ma opýta, či chcem úhradu zaevidovať do peňažného denníka. Ja robím všetky úhrady cez knihu daňových dokladov /okrem zahraničných - tie treba robiť vo faktúrach cez úhrady/ a okrem zápisov ktoré nemajú DPH. Ak je to len zápis do PD kliknem na Esc a som opäť v peňažnom denníku. Takto si len pravým alebo ľavým malíčkom prepínam. Ale toto platí len v MRP DOS. Ak máš WIN to neviem či takto funguje.
monikago
22.09.10,08:12
dakujem za odpovede

máme MRP WIn a už som volala priamo do ich firmy a povedali mi, že to nefunguje, že všetky bločky musím nahrávať cez ostatné záväzky a cez bankový výpis dať akože ich úhradu :(, som totálne znechutená z tohoto programu, účtujem v ňom pol roka, ale za ten čas som si stále nezvykla na spluprácu s týmto programom, a mám taký pocit, že on mi prácu neulahčuje, ale priam sťažuje a kebyže si to robím ručne ako za starých čias :D, tak to mám šikovnejšie
Tamila
22.09.10,08:14
Keď neúčtujem cez bankovú knihu, ale iba v peň. denníku, do DPH zoberie tak ako písala vyššie horka.
Žabinka
22.09.10,08:18
horka
22.09.10,08:20
dakujem za odpovede

máme MRP WIn a už som volala priamo do ich firmy a povedali mi, že to nefunguje, že všetky bločky musím nahrávať cez ostatné záväzky a cez bankový výpis dať akože ich úhradu :(, som totálne znechutená z tohoto programu, účtujem v ňom pol roka, ale za ten čas som si stále nezvykla na spluprácu s týmto programom, a mám taký pocit, že on mi prácu neulahčuje, ale priam sťažuje a kebyže si to robím ručne ako za starých čias :D, tak to mám šikovnejšie


určite to tak nefunguje. Normálne v denníku zaúčtuj platbu kartou cez banku.
Dav
22.09.10,08:24
dakujem za odpovede

máme MRP WIn a už som volala priamo do ich firmy a povedali mi, že to nefunguje, že všetky bločky musím nahrávať cez ostatné záväzky a cez bankový výpis dať akože ich úhradu :(, som totálne znechutená z tohoto programu, účtujem v ňom pol roka, ale za ten čas som si stále nezvykla na spluprácu s týmto programom, a mám taký pocit, že on mi prácu neulahčuje, ale priam sťažuje a kebyže si to robím ručne ako za starých čias :D, tak to mám šikovnejšie
Postup MRP je v súlade so zákonom. Platby kartou sa účtujú ako záväzky a z banky sa účtuje ich úhrada. Cez priebežné položky.
Preštuduj si http://www.porada.sk/t81850-platby-kartou-a-priebezne-polozky.html
monikago
22.09.10,08:51
Postup MRP je v súlade so zákonom. Platby kartou sa účtujú ako záväzky a z banky sa účtuje ich úhrada. Cez priebežné položky.
Preštuduj si http://www.porada.sk/t81850-platby-kartou-a-priebezne-polozky.html


dakujem za rady, práve som dočítala, a krútim len hlavou, jednoduchá vec ako zaúčtovanie nákupu cez platobnú kartu a spravia z toho román :(, ale no čo už, len ma to štve s tou DPH, pretože môžem robiť opravné daňové za všetky mesiace doteraz, lebo som si to bohužial všimla až dnes :(, ale už som sa poučila, že všetko v treba overovať a preverovať, takže nestrávim nad účtovaním dokladu 1 minutku ale 10
Žabinka
22.09.10,08:56
Tu je postup, aký uvádza MRP na svojej stránke:
http://upgrade.mrp.sk/faqwebpages/FaqAnswer.aspx?cislo=329
Kazu
22.09.10,09:15
Jáááj, starý dobrý DOS. V ňom môže človek robiť aj potme. Aspoň viem, že nemám urobiť rovnakú chybu ako pri mzdách a neobjednávať účto vo WIN. Rovnako nesympatické ako Mzdy WIN.:D
Tamila
22.09.10,09:27
Ja som robila voľakedy v DOSe všetko - JÚ, PÚ aj mzdy. Prešla som pred pár rokmi na WIN. Musím s tebou nesúhlasiť, WIN je oveľa, oveľa lepší a prehľadnejší.
renata_k
22.09.10,09:44
Rovnaký postup na aký odkazuje Žabinka vyššie (sorry nemôžem citovať) odporúča aj Kros vo svojom programe pre JÚ Alfa .
:)
Kazu
22.09.10,11:37
Ja som robila voľakedy v DOSe všetko - JÚ, PÚ aj mzdy. Prešla som pred pár rokmi na WIN. Musím s tebou nesúhlasiť, WIN je oveľa, oveľa lepší a prehľadnejší.

Používam DOS aj WIN a na ten WIN si stále nemôžem zvyknúť :) S tým nič nenarobím, milujem DOS a srdcu nerozkážeš :D
lenkak
22.09.10,22:11
ja som s win úplne spokojná. Dos ani vidieť.:D
Všetko je to o tom, kto ako si zvykne.