marek_b
22.09.10,11:11
Dobrý deň,
Prosím Vás o radu:
Mama zdedila 1/5 bytu a 1/20 pozemku patriaceho k nehnuteľnosti napísaných na 2 samostatných LV. Byt sa nachádza v malej bytovke so 4 bytmi. Mama a jeden so spoluvlastníkov nemajú žiadne exekúcie ani dlžoby na danú nehnuteľnosť. Zvyšné 3/5 bytu ako ja 3/20 pozemku sú založené 5 exekučnými záložnými právami. Všetci 5 vlastníci sa dohodli že by danú nehnuteľnosť predali ale problém nastáva ako to urobiť. Osloviť najskôr exekútorov alebo požiadať o vysporiadanie spoluvlastnícky práv súd? Treba najskôr vyplatiť exekútorov ale je možný aj spoločný postup pri predaji nehnuteľnosti, t.j. predaj a následné rozdelenie finančnej čiastky? Na byt je aj kupec, majiteľ susedného bytu. Prosím o radu neviem ako sa s tým vysporiadať...
Mária27
22.09.10,16:01
Exekúcia nie je na všetky podiely, takže zvyšné podiely by sa mohli predať. Ale to im nikto nekúpi (možno nejakí bezdomovci).
Najlepšie by bolo vyplatiť dlhy a potom byt s pozemkom predať. Ak by exekútor predával zaťažené podiely, treba využiť predkupné právo spoluvlastníkov a odkúpiť to.
marek_b
23.09.10,10:46
dnes som kontaktoval jednoho exekutora a poradil presne rovnako...
ďakujem za odpoved
Mária27
23.09.10,12:51
dnes som kontaktoval jednoho exekutora a poradil presne rovnako...
ďakujem za odpoved
Aspoň vieš, že na Porade nie sú žiadne béčka ...
Rado sa stalo.