judasik
22.09.10,11:53
Dobrý deň.
Som študent na strednej škole, mám 19 rokov a kvôli zlému zaobchádzaniu matky s mojou osobou (psychické týranie a vydieranie) som sa rozhodol osamostatniť. Trvalý pobyt mám od 13.8.2010 u starkej, ale prechodný pobyt som si nechal doma. Vlastním 1/3 toho bytu bytu, kde momentálne býva moja matka s mladším bratom. Keď som si včera išiel po nejaké veci, zistil som, že vymenila zámku na dverách. Vopred som jej oznámil, že prídem. Má na to právo? Čo mám robiť ?
JAJA11
22.09.10,10:18
Dobrý deň.
Som študent na strednej škole, mám 19 rokov a kvôli zlému zaobchádzaniu matky s mojou osobou (psychické týranie a vydieranie) som sa rozhodol osamostatniť. Trvalý pobyt mám od 13.8.2010 u starkej, ale prechodný pobyt som si nechal doma. Vlastním 1/3 toho bytu bytu, kde momentálne býva moja matka s mladším bratom. Keď som si včera išiel po nejaké veci, zistil som, že vymenila zámku na dverách. Vopred som jej oznámil, že prídem. Má na to právo? Čo mám robiť ?

No treba prísť domov, keď je mama doma.
Neviem prečo je ten vzťah medzi Tebou a mamou taký zlý, ale nikdy nie je na vine len jedna strana. A nechce sa mi veriť, že by Ťa mama nemala rada. Problém bude asi len v tom, že máte rozdielny názor na život. A ty nechceš prijať mamine názory a ona neprijíma Tvoje. :mee: A keď spolu komunikujete, tak sa hádate a nedokážete si sadnúť a tichým a nerozčúleným hlasom sa pobaviť.
Ty mamu už nemáš rád?
Chobot
22.09.10,10:20
Dobrý deň.
Som študent na strednej škole, mám 19 rokov a kvôli zlému zaobchádzaniu matky s mojou osobou (psychické týranie a vydieranie) som sa rozhodol osamostatniť. Trvalý pobyt mám od 13.8.2010 u starkej, ale prechodný pobyt som si nechal doma. Vlastním 1/3 toho bytu bytu, kde momentálne býva moja matka s mladším bratom. Keď som si včera išiel po nejaké veci, zistil som, že vymenila zámku na dverách. Vopred som jej oznámil, že prídem. Má na to právo? Čo mám robiť ?

AK si spoluvlastníkom (hoci aj len 1/3-novým), máš právo prístupu do bytu, máš právo užívať byt v rozsahu spoluvlastníckeho podielu a máš právo mať v tom byte trvalý pobyt.
katarina.j
22.09.10,10:50
Budem reagovať nielen na tvoj príspevok, ale aj na 2 a3 príspevok. Súhlasím s Jajou, určite máš nejaké puto s mamou vybudované, to sa nedá vymazať, aj ked máš pocit, že ti ubližuje, určite ťa má rada. Aj s Chobotom súhlasím, aj ked je to niekedy ťažšie v realnom živote, ale ako píše, máš právo kedykolvek vojsť do bytu ako spoluvlastník. Ak sa neviete dohodnuť s mamou, že dojdeš nech je doma ona alebo brat, tak budeš musieť to riešiť žiaľ cez políciu-že ti bol zabránený prístup aj do tvojho majetku...
veronikasad
22.09.10,10:55
AK si spoluvlastníkom (hoci aj len 1/3-novým), máš právo prístupu do bytu, máš právo užívať byt v rozsahu spoluvlastníckeho podielu a máš právo mať v tom byte trvalý pobyt.
Na základe čoho je syn 1/3 vlastníkom bytu ? Nevyznám sa v tejto problematike, ale zdá sa mi to prinajmenšom čudné (ak si dieťa myslí, že pri 3 členoch domácnosti je 1/3 automaticky jeho).

Týmto neriešim dôvod, pre ktorý matka vymenila zámok .
Petra Nová
22.09.10,11:22
Na základe čoho je syn 1/3 vlastníkom bytu ? Nevyznám sa v tejto problematike, ale zdá sa mi to prinajmenšom čudné (ak si dieťa myslí, že pri 3 členoch domácnosti je 1/3 automaticky jeho).

Týmto neriešim dôvod, pre ktorý matka vymenila zámok .

Je tú táto téma , ktorá objasňuje rodinné vzťahy a nadobudnutie 1/3 bytu. http://www.porada.sk/t145058-zrusenie-darovacej-zmluvy.html

Ak sú tie vzťahy s matkou tak vyhrotené, ako píšeš, tak by si mal možno uvažovať o zrušení a vysporiadaní podielového spoluvlastníctva k bytu. Pri tom spore Ti asi bude potrebný právnik, súdiac podľa predchádzajúcej témy, ktorú pridala Tvoja stará mama.
veronikasad
22.09.10,11:27
Peťka, predbehla si ma, práve som ten príspevok našla a chcela som ho na objasnenie priložiť ...
Petra Nová
22.09.10,11:34
:)
Chobot
22.09.10,12:19
Na základe čoho je syn 1/3 vlastníkom bytu ? Nevyznám sa v tejto problematike, ale zdá sa mi to prinajmenšom čudné (ak si dieťa myslí, že pri 3 členoch domácnosti je 1/3 automaticky jeho).



On si to nemyslí, :rolleyes: on je tretinovým spoluvlastníkom...;)

judasik, prečítaj si celú tému, ktorú založila asi tvoja babka.
judasik
22.09.10,13:24
Ďakujem za všetky rady. Chobot uhádol si . Som to ja nie vnuk, ale jeho stará mama a aj túto tému som písala v mene môjho vnuka. Došlo to až tak ďaleko , že môj vnuk má teraz u mňa trvalý pobyt a doma u matky má prechodný pobyt. Neplatnosť darovacej zmluvy už riešime súdnou cestou. Matka dokonca nielen že ho nemá rada, ale ešte využila disponibilitu so synovým účtom a previedla na svoj účet 200,- €, ktoré mu dala na stužkovú z jeho vlastných peňazí, ktoré si zarobil na brigáde v kauflande cez rok. Ešte, navyše, keď môj vnuk ešte nebol plnoletý v marci 2009 vybrala z jeho účtu 1500,- €, zo zdedených peňazí po otcovi a požičala ich svojmu "priateľovi" na kúpu auta a viac ich na účet nevrátila. Je to dobrá matka, ktorá okráda svoje deti. Práve, že môj vnuk si ju vážil a má ju stále rád. Ja ho aj k tomu vediem. Všetko by bolo bývalo dobre, keby nebola taká chamtivá. A nakoniec viním aj seba, lebo som jej vždy držala stranu a pomáhala som jej do konca, až kým som sa všetko o týchto problémoch dozvedela. Ešte by som mohla veľa hovoriť. Napísala som jej aj list, aby sa dalo všetko do poriadku riadnou cestou. Tak isto jej písal aj syn, aj bol za ňou. Ale ona mu povedala len toľko, že ešte s ním neskončila. Myslím, že by v televízii mali vyhlásiť súťaž o najhoršiu matku roka. Určite by vyhrala prvú cenu. Prepáčte, že som si otvorila srdce.
veronikasad
22.09.10,13:29
Stará mama, píšeš o svojej dcére alebo neveste ?
Chýba mi tu vyjadrenie druhej strany, prečo dvere bytu zostali zamknuté.

Navyše, nepáči sa mi spôsob písania prvého príspevku - skrývať sa za vnuka. Buď to mal napísať sám, alebo ty si mala vystupovať vo svojom mene a popísať situáciu ...
Petra Nová
22.09.10,13:34
A naviac, bolo by zaujímavé poznať názor vnuka na toto všetko. Zatiaľ je to o ňom, bez neho.
judasik
22.09.10,14:46
Píšem o svoje ex neveste, ale to na veci nič nemení. Neviem z akého dôvodu dala vymeniť zámok. Asi preto, lebo mu povedala, že ešte s nim neskončila, tak nevieme, čo ešte od nej môžeme čakať. Všetky tieto príspevky, ktoré som doteraz písala, môj vnuk čítal, aj teraz číta čo píšem. Veď on vie najlepšie, ako som mala rada jeho mamu, čo všetko som jej už odpustila. Keby ste chceli vedieť vyjadrenie druhej strany - teda nevesty- na to čo som tu napísala , ja by som vám to napísala, ale asi by sme sa všetci museli červenať už len pritom, ako by ste to čítali. Radšej nie. Ja tie výrazy v mojom slovníku nepoužívam. Ona ale s nimi tituluje svoje deti . A to hovorí za všetko. Je to aj názor môjho vnuka
judasik
24.09.10,17:08
On si to nemyslí, :rolleyes: on je tretinovým spoluvlastníkom...;)

judasik, prečítaj si celú tému, ktorú založila asi tvoja babka.
Si super. Vidieť z tvojich reakcií na jednotlivé témy, že všetko si najprv dôkladne prečítaš a potom správne reaguješ a niekedy už čítač aj medzi riadkami. Si proste super poraďák. Tým samozrejme nepoceňujem ostatných poraďákov. Z každej rady si vždy niečo vyberieme. Chcem ti však povedať, že problém so zámkom dnes môj vnuk vyriešil, mama mu musela dať kľúč od bytu, samozrejme len za prítomnosti polície. Prajem príjemný večer.