Alena Medvedzie
13.11.05,13:47
1,Spoločníčka s.r.o. prenajíme tejto s.r.o jednu izbu v byte , ktorý má v OV a má v ňom trvalý pobyt. Táto izba slúži ako sídlo uvedenej s.r.o. Môže to tak byť, keď ona si vlastne sama sebe platí prenájom? Uvedenú s.r.o. má ešte z jedným spoločníkom.

2, S.r.o. ma v majetku firmy osobné auto, PHM nakupuje , ale bločky za nákup nemá, vedie si iba knihu jázd. Auto sa používa iba na služobné účely.Ako to mám vyučtovať?
3, S.r.o. má reštauračné zariadenie, v ktorom platia zákazníci aj stravnými lístkami. Konateľ potrebuje niekedy ísť súrne kúpiť suroviny ale nemá hotovosť použije stravné lístky, ktoré mal v kase. Na bločku napr. z TESCO, kde zaplatil tými stravnými lístkami však ja zápis, že sa platilo stravnými lístkami. Môže to tak byť? Ako to zaúčtovať?

Prosím, pomôžte. Ďakujem!
abel
13.11.05,12:58
1./ Nezabudni ale tieto priestory vyčleniť ako nebytové a takto potom platiť aj daň z nehnuteľnosti - iná sadzba.
2./ Potrebuješ doklady o nákupe PHM
3./ No nevidím v tom problém, tie stravné lístky sú vlastne ceniny, ty predsa tržbu lístkami zdaňuješ, ako keby si dostala peniaze, tak potom aj výdavok považujem za taký istý, ako keby som platila peniazmi. Ale tiež ma zaujíma aj názor ostatných.
liba2
13.11.05,13:30
1./ Nezabudni ale tieto priestory vyčleniť ako nebytové a takto potom platiť aj daň z nehnuteľnosti - iná sadzba.Ja by som prosila o informáciu, ako sa vyčlení 1 miestnosť v byte do nebytového priestoru.
liba2
13.11.05,13:31
1, ....
2, S.r.o. ma v majetku firmy osobné auto, PHM nakupuje , ale bločky za nákup nemá, vedie si iba knihu jázd. Auto sa používa iba na služobné účely.Ako to mám vyučtovať?
3, S.r.o. má reštauračné zariadenie, v ktorom platia zákazníci aj stravnými lístkami. Konateľ potrebuje niekedy ísť súrne kúpiť suroviny ale nemá hotovosť použije stravné lístky, ktoré mal v kase. Na bločku napr. z TESCO, kde zaplatil tými stravnými lístkami však ja zápis, že sa platilo stravnými lístkami. Môže to tak byť? Ako to zaúčtovať?
Prosím, pomôžte. Ďakujem!Dovolím si upozorniť, že tieto otázky sú tu mimotemy