dobsony
22.09.10,15:05
Dobrý deň ! Potrebovala by som poradiť. Moju kamarátku volajú do volebnej komisie. Ona poberá opatrovateľský príspevok. Je to možné?
Aké povinnosti má? Okrem toho že musím zapezpečiť niekoho kto bude s jej babkou kým ona nebude doma. lebo na úrade jej povedali že musia opatrovanie na ten deň prerušiť, odhlásiť zo soc.poisťovne, a potom zase prihlásiť. Nie je to dosť komplikované? Prosím poradte nám! Ďakujem
pepsikova
22.09.10,16:39
..pokiaľ má babka pri sebe niekoho, kto jej zabezpečí starostlivosť, je nutné, aby o tom vedel úrad?..
Dana 22
23.09.10,06:12
Dobrý deň ! Potrebovala by som poradiť. Moju kamarátku volajú do volebnej komisie. Ona poberá opatrovateľský ľapríspevok. Je to možné?
Aké povinnosti má? Okrem toho že musím zapezpečiť niekoho kto bude s jej babkou kým ona nebude doma. lebo na úrade jej povedali že musia opatrovanie na ten deň prerušiť, odhlásiť zo soc.poisťovne, a potom zase prihlásiť. Nie je to dosť komplikované? Prosím poradte nám! Ďakujem

Zákon č.447/2008 Z.z. o peňažných prísevkoch na kompenzáciu..., opatrovateľom umožňuje popri opatrovaní si zarobiť sumu do výšky
2 x ŽM, ak opatrovateľ v čase svojej neprítomnosti zabezpečí starostlivosť o opatrovanú osobu.
Postup, ktorý navrhovala úradníčka zákon neurčuje. Opatrovateľ má dokonca podľa zákona č.448/2008 Z.z. o sociálnych služách nárok na "odľahčovaciu službu", ktorá ho má zastúpiť počas voľna, no nemá povinnosť odhlasovať sa zo SP.
dobsony
23.09.10,08:28
Ďakujem, takže môže tam ísť kľudne, a žiadné problémy nebude mať. Asi na úrade teta nevedela čo má robiť a povedala jej že radšej nie, nech nemusí trošku rozmýšlať a niečo aj robiť, len tie každodenné .

Včera bola zase na úrade, išla k druhej tete a ona jej povedala že žiadný problém, len musí odovzdať výplatnú pásku, že koľko dostal za prácu vo volebnej komisie a ešte potvrdenie že kto bude s babkou ten deň.