leki
22.09.10,15:52
Dobrý deň, s manželom plánujeme bábatko. Počula som o dobrovolnom nemocenskom poistení, ktoré umožňuje zvýšiť si materskú. Nerozumiem súvislostiam. Som zamestnaná. Chcem sa dobrovolne poistiť. Chcela by som si platiť poistenie z max.VZ, len neviem ako si to vyrátam. Vo firme zarábam cca 520€ v čistom to je 868€ v hrubom. Prosím poradte mi aké číslo VZ mám doplniť do Registračného listu FO. Chcem sa dať poistiť od 1.10.2010.

Dalej by som chcela vedieť koľko by som mala materskú keby som si platila DPO z max VZ a či sa k tomu pripočíta aj materská z práce? Ak áno tak koľko to bude?
Čo v tom prípade keď by som neotehotnela a platím si DPO, aké výhody mi to bude prinášať ak tehotná nebudem?

Prípadne ako mám postupovať pri prihlásení DPO, čo si mám pripraviť.

ďakujem a prajem pekný deň
veronikasad
22.09.10,14:01
Leki, nová vláda pripravuje novelu zákona o sociálnom poistení, majú sa meniť aj podmienky dobrovolného nem. poistenia. Ak nesplňaš podmienku 270 dní nemocenského poistenia v posledných dvoch rokoch (musí ísť o ukončené nem. poistenie, napr. zo skončeného prac. pomeru), aby si príp. nemocenské mohla čerpať do konca t.r. - čo bude platiť od 1.1.2011 nevie ešte ani nový minister práce a SV,