sajka18
22.09.10,17:03
vedel by mi niekto poradiť?
Podľa Rozhodnutia soc. poisť. som pre dlhodoby nepriaznivý zdravotný stav stratila natrvalo schopnosť vykonávať doterajšiu prácu. Bola som preradená na ľahšiu prácu, ktorú som zvládala a stíhala, trvalo to cca 8 rokov. Zákazník zvýšil objednávky, vo výrobe nestíhali vyrábať, preto ma môj nadriadený určil že musím chodiť denne pomáhať do výroby na 3 hod. ja som poslúchla a do výroby som chodila pomáhať. Toto ma však po necelých dvoch týždňoch veľmi vyčerpalo a stresovalo, pretože svoju prácu som nestíhala urobiť za čo ma karhal, vyhrážal sa mi že mi pošle normovača, až náš dialóg v ktorom som sa snažila brániť a vysvetliť mu že nestíham skončil tým,že ma odviezla RZp. Som PN. Dá sa toto považovať za pracovný úraz?
Ako mám ďalej postupovať voči nadriadenému, ktorého som viackrát upozornila na svoj zdravotný stav a aby ma nepreťažoval v práci.
Začala som mať pocit že ma šikanuje.
Ďakujem za každý názor a hlavne fundovanú radu.
erzet
22.09.10,18:21
Pracovný úraz podľa je podľa zákona č. 461/2003 Z. z. o sociálnom poistení v platnom znení (ďalej len „zákon“) poškodenie zdravia alebo smrť fyzickej osoby spôsobené nezávisle od jej vôle krátkodobým, náhlym a násilným pôsobením vonkajších vplyvov, ktoré zamestnanec utrpel pri plnení pracovných alebo služobných úloh alebo v priamej súvislosti s nimi, ďalej pre ich plnenie, ako aj pri odvracaní škody hroziacej zamestnávateľovi.

Nie je to pracovný úraz.