Rebecka
22.09.10,18:06
Dobrý deň,
prosím o odpoveď:
Môžem viesť záujmový krúžok v CVČ v sobotu alebo v nedeľu? Minulý škols. rok som robila krúžok 1 krát /mesiac v sobotu (nedeľu) a odpracovala som 60 hodín. Pracovala som ako externý zamestnanec v CVČ s riadne uzatvorenou pracovnou zmluvou. V tomto škols. roku nie je vraj možné prevádzať túto činnosť počas víkendov, pretože krúžková činnosť musí byť pravidelná. Činnosť prevádzaná raz za mesiac teda nie je pravidelná?
Ďakujem za odpoveď.
Sabadka
22.09.10,16:41
Dobrý deň,
prosím o odpoveď:
Môžem viesť záujmový krúžok v CVČ v sobotu alebo v nedeľu? Minulý škols. rok som robila krúžok 1 krát /mesiac v sobotu (nedeľu) a odpracovala som 60 hodín. Pracovala som ako externý zamestnanec v CVČ s riadne uzatvorenou pracovnou zmluvou. V tomto škols. roku nie je vraj možné prevádzať túto činnosť počas víkendov, pretože krúžková činnosť musí byť pravidelná. Činnosť prevádzaná raz za mesiac teda nie je pravidelná?
Ďakujem za odpoveď.

Pravidelná činnosť záujmového krúžku minimálne je 2 hodiny týždenne.
Rebecka
22.09.10,17:09
Je to turistický krúžok, to znamená, že ráno (8,00 hod) ideme na túru a vraciame sa poobede okolo 15 - tej hodiny. Nemôžem ho teda robiť po 2 hodinách. Takže nemôžem ho viesť v sobotu alebo v nedeľu?
pe.pe
22.09.10,17:49
Dobrý deň,
prosím o odpoveď:
Môžem viesť záujmový krúžok v CVČ v sobotu alebo v nedeľu? Minulý škols. rok som robila krúžok 1 krát /mesiac v sobotu (nedeľu) a odpracovala som 60 hodín. Pracovala som ako externý zamestnanec v CVČ s riadne uzatvorenou pracovnou zmluvou. V tomto škols. roku nie je vraj možné prevádzať túto činnosť počas víkendov, pretože krúžková činnosť musí byť pravidelná. Činnosť prevádzaná raz za mesiac teda nie je pravidelná?
Ďakujem za odpoveď.

Ahoj,

je síce pravda, že väčšina krúžkovej činnosti sa realizuje pravidelne, 2 hodiny týždenne, ale nariadenie vlády 630/2008 v §9 ods.2 hovorí:


Záujmové vzdelávanie poskytované školami a školskými zariadeniami podľa odseku 1 je pravidelná záujmová činnosť organizovaná pre žiakov škôl, v ktorých sa vzdelávanie považuje za sústavnú prípravu na povolanie, v rozsahu najmenej 60 hodín v školskom roku evidovaná v predpísanej pedagogickej dokumentácii školy alebo školského zariadenia.

Takže je tu uvedený len minimálny sumár hodín ročne, žiadna iná podmienka. Pokiaľ viem, na mnohých školách práve turistické krúžky fungujú tak, ako píšeš. U nás tak funguje kultúrny krúžok, zameraný na divadelné umenie.
1gabika1
19.10.12,09:38
dobrý deň, ja by som sa chcela opýtať či hodina krúžku má byť 60 minútová alebo ako vyučovacia 45 minútová
GabiZ
19.10.12,10:05
Nariadenie vlády 422/2009 Z.z. ktorým sa ustanovuje rozsah priamej vyučovacej činnosti a priamej výchovnej činnosti pedagogických zamestnancov v § 2 definuje že
(1) Hodina priamej vyučovacej činnosti a priamej výchovnej činnosti trvá 45 minút.
(2) Hodina priamej vyučovacej činnosti na praktickom vyučovaní, ktoré sa uskutočňuje u
iných právnických osôb alebo fyzických osôb, okrem cvičení v zdravotníckych zariadeniach, a
hodina priamej vyučovacej činnosti v odbornom výcviku trvá 60 minút.
(3) Hodina priamej vyučovacej činnosti v materskej škole trvá 60 minút. Hodina priamej výchovnej činnosti v školskom klube detí, školskom stredisku záujmovej činnosti, školskom internáte, centre voľného času, škole v prírode alebo v špeciálnych výchovných zariadeniach trvá 60 minút.

Nie je nikde bližšie špecifikovaný rozsah hodiny v krúžku. Preto krúžky prebiehajú spravidla buď v 45 min. intervaloch po dve vyučovacie hodiny, alebo ak sa krúžok vedie častejšie počas týždňa, ale po hodinách, vtedy spravidla trvá 60 min. Ak by sme to brali z pohľadu vzdelávacích poukazov, tam sa berie do úvahy celkovo splnených 60 hodín záujmového vzdelávania počas školského roka. Nezáleží, či krúžok prebieha 60 min. dva razy za týždeň, alebo 3 hodiny raz za týždeň. Záleží od krúžku a potreby vedúceho krúžku, aký čas potrebuje na to aby splnil plán, ktorý si na konkrétnu činnosť zadal.
pavlinka
19.10.12,10:30
krúžková činnosť je 60 minutová
GabiZ
19.10.12,11:27
...spravidla, nie je to však stanovené.