palacinkaa
22.09.10,21:42
asi každý už asi vie, že v marci vláda zrušila mýtny systém pre vozidlá skupiny B a jazdné supravy nad 3,5 tony. Rozprávalo sa o tom, že od júna tohto roku sa začnú predávať nové nálepky pre túto kategóriu vozidiel. Zatial nikde o takejto nálepke nevedeli. Dočasne sa smelo jazdiť na nálepku pre vozidlá do 3,5 tony. Neviete aká je aktuálna situácia? Stále platia pre jazdné súpravy zložené z vozidla skupiny B, nad 3,5 tony nálepky do3,5 tony?
misoft
23.09.10,15:25
Neviem, kde si to nabral, že je zrušené mýto. Zatiaľ platia uvedené kategórie, ktoré podliehajú mýtu:
http://www.telecom.gov.sk/index/index.php?ids=36301&prm2=71651

Preštuduj. Nad 3,5T sa mýto platí v každom prípade!

2. Kategórie vozidiel N (príloha č. 1, časť B, bod 3 zákona č. 725/2004 Z. z. ) - motorové vozidlá s najmenej štyrmi kolesami projektované a konštruované na prepravu tovaru (vozidlá kategórie N teda predstavujú nákladné vozidlá, alebo vozidlá určené na prepravu tovaru podľa zákona č. 25/2007 Z. z. o elektronickom výbere mýta) sa členia na:
a) kategória N1 - vozidlá projektované a konštruované na prepravu tovaru s najväčšou prípustnou celkovou hmotnosťou neprevyšujúcou 3 500 kg,
b) kategória N2 - vozidlá projektované a konštruované na prepravu tovaru s najväčšou prípustnou celkovou hmotnosťou vyššou ako 3 500 kg, ale neprevyšujúcou 12 000 kg,
c) kategória N3 - vozidlá projektované a konštruované na prepravu tovaru s najväčšou prípustnou celkovou hmotnosťou vyššou ako 12 000 kg.

a


Jazdné súpravy nad 3,5 t tvorené vozidlom N1 a prípojným vozidlom podliehajú spoplatneniu, pretože ide o jazdné súpravy určené na prepravu tovaru podľa zákona č. 25/2007 Z.z. o elektronickom výbere mýta, čo vyplýva z kategorizácie vozidla N1 ako vozidla projektovaného a konštruovaného na prepravu tovaru, teda nákladného vozidla.

Neplatí sa, pokiaľ by si ťahal za svojim SUV ešte karaván:

Vozidlá kategórie M1, ani keď majú hmotnosť nad 3,5 tony (napr. obytné prívesy) v súčasnosti nepodliehajú spoplatneniu.

BTW: podal si dosť zle svoju otázku.

pre vozidlá skupiny B a jazdné supravy nad 3,5 tony.
Pre ktorú skupinu si sa vlastne pýtal? Pre vozidlá B a z nich vytvorené súpravy, alebo súpravy zo skupiny N?
palacinkaa
24.09.10,18:44
Ano suhlasim, otazku som polozil dost nepresne. Upresnim teda kategoriu vozidiel, ktorych by sa zrusenie myta malo tykat. Takze mna zaujima kategoria vozidiel N1 s pripojnym vozidlom, tvoriac jazdnu supravu prevysujucu celkovu hmotnost viac ako 3,5 tony.
Vychadzam z toho ze zhruba po dvoch mesiacoch od registracie v mytnom systeme, ma vyzvali k vrateniu jednotky, odvolavajuc sa na zmenu zakona ktora sa tykala prave vozidiel N1+prives ako jazdnej supravy nad 3,5 tony. Neskor sa objavila informacia ze ako alternativa platenia mytneho zacnu predavat dialnicne nalepky pre tuto kategoriu vozidiel. Neviem presne ale malo by sa to tykat aj vozidiel kategorie M1+ prives = viac ako 3,5 tony.
palacinkaa
25.09.10,11:11
No tu je cast e-mailu, ktory mi poslali zo Skytoolu niekedy v aprili:
spoločnos» SkyToll, a.s., vystupujúca na základe Zmluvy o poskytovaní komplexnej sluľby elektronického výberu mýta, uzatvorenej dňa 13.01.2009 s Národnou diaµničnou spoločnos»ou, a.s., ako Správcom výberu mýta a spoločnos»ou SkyToll, a.s., ako osobou poverenou Správcom výberu mýta, Vám týmto listom oznamuje skutočnos», ľe dňa 15. apríla 2010 nadobudne účinnos» zákon č. 144/2010Z.z., ktorý upravuje kategórie motorových vozidiel podliehajúcich povinnosti úhrady mýta, a to nasledovne:
„Za uľívanie vymedzených úsekov ciest motorovými vozidlami s celkovou hmotnos»ou nad 3,5 t alebo jazdnými súpravami s celkovou hmotnos»ou nad 3,5 t, určenými na prepravu tovaru, a motorovými vozidlami umoľňujúcimi prepravu viac ako deviatich osôb vrátane vodiča s celkovou hmotnos»ou nad 3,5 t, okrem jazdných súprav tvorených motorovým vozidlom kategórie M1, N1, M1G a N1G, sa platí mýto.“
Vozidlá kategórie M1, N1, M1G, N1G aj v prípade, ak budú pouľíva» prívesný vozík a ich najväčąia prípustná hmotnos» jazdnej súpravy podµa osvedčenia o evidencii vozidla je väčąia ako 3,5 tony, nebudú odo dňa 15. apríla 2010 podlieha» povinnosti úhrady mýta.
Na základe vyąąie uvedených skutkových a právnych okolností Vám týmto ďalej oznamujeme, ľe dňa 14. apríla 2010 v popoludňająích hodinách bude spustený proces deaktivácie palubných jednotiek priradených k vozidlám, na ktoré sa odo dňa 15. apríla 2010 nebude vz»ahova» povinnos» úhrady mýta. Dôvodom tejto aktivity je minimalizovanie prípadných spoplatnení pri jazde predmetným vozidlom po vymedzených úsekoch ciest v termíne od účinnosti vyąąie uvedeného zákona.

Takze otazka znie: sú spopolatnené dialnice pre vozidla kategorie N1+prives tvoriace jazdnu supravu nad 3,5 tony? Pokial ano, aka dialnicna nalepka mi staci? Pre vozidla do 3,5 tony?

Dakujem
misoft
25.09.10,15:03
Pokiaľ prevyšuješ súpravou 3500 kg, platí sa do 12000 kg.
palacinkaa
27.09.10,17:44
Dobre, takze chcem platit, tak ako pises, ale akou formou, ked nalepky neexistuju a z mytneho systemu ma vyradili ?
palacinkaa
27.09.10,18:45
Takze uz som si to nasiel. Je to jasne. Pomylila ma neinformovanost personalu, ktori predava dialnicne nalepky. Odpoved je na stranke Nar.dialnicnej spolocnosti vvv.ndsas.sk/dialnicne-nalepky/10790s . Takze tu je to vsetko.
Dakujem vsetkym!