zavis1
22.09.10,22:05
ahoj poradaci.

chcem sa opytat.mam eshop s outlet oblecenim a knemu mi netreba registracnu pokladnu ale otazka znie keby som chcel ist predavat napr.na nejaky jarmok alebo do kulturneho domu a tam uz budem musiet mat pokladnu?alebo mi staci vytlacit tak ako pri eshope fakturu a vypisat prijmovy pokladnicny doklad alebo musim si kupit pokladnu?alebo je nejaka ina moznost?
lebo pred cca rokom som pracoval v jednom velkoobchode a tam sme mali reg.pokladnu ale potom sme ju zrusili a tlacili sme klasike faktury ako pre velkoobchodnych partnerov len v hlavicke bolo uvedene maloobchod a pisali sme k tej fakture prijmovy pokladnicny doklad na ktorom bolo meno a adresa zakaznika.nestaci to aj mne alebo sa uz od vtedy zmenilo nieco?asi blba otazka urcite sa zmenilo
poradte ked viete za vsetky odpovede dakujem
Danielle369
23.09.10,06:39
potrebuješ prenosnú reg.pokladnu na ambulantný predaj..neviem si predstaviť ako by si tlačil na jarmoku faktúry a vypisoval príjmové lístky..ved na jarmoku to musí byť šup-šup
zavis1
23.09.10,07:31
potrebuješ prenosnú reg.pokladnu na ambulantný predaj..neviem si predstaviť ako by si tlačil na jarmoku faktúry a vypisoval príjmové lístky..ved na jarmoku to musí byť šup-šup

noo na jarmoku to mas pravdu ale napr.v kulturaku by sa to dalo.je tam elektrika takze nieje problem zapojit pc a tlaciaren.otazka znie ci sa to tak moze robit
Lianka
23.09.10,13:09
Pri predaji tovaru v kazdom pripade treba ERP. Jedine, ze by si vystavoval faktury (do 31.12.2010) a to si na jarmoku neviem predstavit.
Miwoslav
23.09.10,21:51
Ide o to ako ti kupujúci platí. a)Ak zaplatí prevodom na tvoj účet nepotrebuješ pokladňu. Príklad: zoberieš na jarmok prenosný terminál na platobné karty zákazník zaplatí kartou a ty mu vystavíš faktúru to je v poriadku avšak nepraktické asi by si nestíhal tlačiť fa. b)Ak zákazník platí v hotovosti musíš mať registračnú pokladňu. c :) pre pobavenie:) ak ťa nechytia nepotrebuješ nič :) tato metóda sa aplikuje najistejšie na známych. Veľký predpoklad že ťa neudajú, že nepoužívaš metódu b)