madam3082007
23.09.10,00:41
Ahoj, chcem sa opytat. Moze sa formou hlasovania urcovat naco sa pouzije soc.fond?Uctovnicka nam dala papier v praci , aby sme rozhodli naco pouzijeme peniaze zo soc.fondu.7 ludi chce ulavu na stravnych listkoch a 5 chceme relax pass listky.Kedze su vacsina maju byt listky.Tzn.ze nebudeme ako zamestnanci platit za listky 45%,ale35%.Muime sa prisposobit vacsine?Uctovnicka sa vyhovara,ze bude mat viacej prace s nami a tak sa rozhodne podla vacsuny.Prosim o radu,dakujem.Surne
mzdarka renca
23.09.10,03:36
Ahoj, chcem sa opytat. Moze sa formou hlasovania urcovat naco sa pouzije soc.fond?Uctovnicka nam dala papier v praci , aby sme rozhodli naco pouzijeme peniaze zo soc.fondu.7 ludi chce ulavu na stravnych listkoch a 5 chceme relax pass listky.Kedze su vacsina maju byt listky.Tzn.ze nebudeme ako zamestnanci platit za listky 45%,ale35%.Muime sa prisposobit vacsine?Uctovnicka sa vyhovara,ze bude mat viacej prace s nami a tak sa rozhodne podla vacsuny.Prosim o radu,dakujem.Surne

pre mňa je to novinka, takýto prípad, že hlasujme:D, ale už máte rozhodnuté, budete mať príspevok zo SF na SL;):):D.
madam3082007
23.09.10,04:54
Este nieje rozhodnute, ja len chcem vediet ci zo zakona sa musim prisposobit vacsine.Ja ulavu nechcem.
Llívia
23.09.10,05:10
Este nieje rozhodnute, ja len chcem vediet ci zo zakona sa musim prisposobit vacsine.Ja ulavu nechcem.
O použití sociálneho fondu rozhoduje zamestnávateľ v súlade so zákonom. Ako rozhodne, tak bude, musíš sa prispôsobiť.
pavlinka
23.09.10,05:11
keď vám prispeju na lístky tak to máte nezdanene, príspevok na relax bude zdanený,tzn.že darujete z toho relaxu aj štátu v podobe dane.
madam3082007
23.09.10,10:37
To ja vsetko viem,ale aj tak chcem relax pass.Ja len ci bude mat uctovnicka tolko roboty s tym,aby piatim ludom dala napr.raz stvrtrocne tie relax passy
Llívia
23.09.10,11:30
To ja vsetko viem,ale aj tak chcem relax pass.Ja len ci bude mat uctovnicka tolko roboty s tym,aby piatim ludom dala napr.raz stvrtrocne tie relax passy
Ako som napísala, je jedno, čo chceš ty.
Sociálny fondy by sa mal čerpať spravodlivo - t.j. všetkým rovnako (čo do účelu aj výšky použitia), aby nikto nemohol namietať diskrimináciu.
zuzkasch
27.09.10,09:00
Ja by som chcela vediet ci je stanovene maximum resp. minimum prispevku zo soc. fondu na stravne listky. Nejakych 6% z ceny listka sa mi zda malo. Dakujem za odpoved
Adiks
27.09.10,11:55
Minimum príspevku zo SF na stravný lístok je 0,- EUR, maximum príspevku zo SF na stravný lístok je 45 % hodnoty stravného lístka (55 % hodnoty stravného lístka uhrádza zamestnávateľ). Ale to by zo SF nevyšlo na veľa stravných lístkov, preto sa v praxi zo SF na stravné lístky prispieva menej, my prispievame 8 % z hodnoty stravného lístka.
madam3082007
23.11.10,20:33
Chcem sa podakovat vsetkym za odpovede. A povedat vam ,ze aj tak bude po mojom:-) zmenila som relax za univerzal pass a sefino s tym suhlasil,takze vacsina sa musela prisposobit mensine:-)
Paula
23.11.10,21:15
Chcem sa podakovat vsetkym za odpovede. A povedat vam ,ze aj tak bude po mojom :-) zmenila som relax za univerzal pass a sefino s tym suhlasil,takze vacsina sa musela prisposobit mensine:-)


Aby raz človek nezostal na tomto svete naponok sám a sám - len so sebou (hlavne, že po svojom) :).
Pozdravujem sefina :rolleyes:.
madam3082007
24.11.10,02:42
to ,,po mojom,, bolo pisane so smailom. Urcite to sefino neurobil kvoli mojim ,,modrym ociam,,. Ono ,keby clovek poznal aj pozadie vo firme,tak ..........
Ide proste o princip, neznasam lenive a pohodlne namyslene ,,ekonomky,, tak si hovoria a nevedia ani .......
Chelsea34198
09.12.10,12:42
O použití SF rozhoduje vždy zamestnávateľ. ( nemusí vôbec súhlasiť s použitím sociálneho fondu na SL) Veľké spoločnosti to majú riešené aj v kolektívnych zmluvách. Čiže čo povie on to platí. Treba sa len s ním dohodnúť. Čo sa týka výšky, treba dávať pozor na to, aby sa nevyčerpalo viac ako je tvorba.