stanyko
23.09.10,07:37
Rozhodujem sa v akej banke zriadim ucet pre s.r.o..

Mate niekto skuesenosti s Bankou FIO?? Viem, ze pre PO zriaduju a vedu ucet bez poplatku.

No mna by zaujimala skusenost zakaznikov, ako je to s rychlostou prevodov. Ci netreba na nieco velmi dlho cakat. Ci je dana banka flexibilna. Ci Vam vyhovuje ich internet banking (doteraz mi vyhovoval najviac IB od Tatara Banky). A pripadne nejake chyby.



Dakujem...
stanyko
23.09.10,13:13
nikto neporadi??
rickman
23.09.10,15:06
mimotemy Mne stacilo vystupenie jedneho z manazmentu fio banky v tv Z1 a mal som dost :).
profesional
23.09.10,15:16
Ja mam s nimi pozitivnu skusenost.
Martin Bulák
26.01.11,08:05
Nejaké novinky k tejto téme? Uvažujem práve ako PO o zriadení účtu.
Najbližšia ich pobočka je v žiline pre mňa tak predtým ako sa tam budem trepať by som si rád vypočul nejaké skúsenosti...
dragan.michal
26.01.11,08:19
Mám tam 2 účty a som maximálne spokojný. účet bol založený do pár minút. Ešte pred rokom nevydávali platobné karty, teraz už však majú aj platobné karty cez CSOB.
Co sa tyka uctu. Ziskavas jeden SK a jeden CR ucet. Rozdiel je len v tom, ze na ceskom ucte mas kod banky 2010 a na slovenskom 8330.
Internet banking je v pohode, da sa tam dobre navigovat a vsetko potrebne tam je.
Prevody - vacsinou do 24 hodin do inej banky. Prevody v ramci FIO na pockanie.
FIO je vyhoda hlavne pre firmy, ktore maju aj CR klientov. Nakolko mozete pouzivat ceske cislo uctu a poplatky mate do CR bez poplatkov, takze par eur usetrenych. Vedenie uctu je bez poplatku, jedine co je potrebne, je mat na ucte minimalny zostatok 10 eur.
Martin Bulák
26.01.11,08:38
Díky za radu. Pravdepodobne si tam účet zriadim. Začínam s podnikaním a uvažujem o bežnej komerčnej banke, no tam majú limity na prijaté/odchádzajúce platby 10,20,50 atd, čo ma dosť štve, aby som si ja sledoval či neprekročím limit za mesiac, ak mi niekto pošle viac platieb...a platím.
Nevieš kde by som našiel náhľad výpisov? Hlavne zahraničné, tam to niektoré banky majú dosť stručne, potreboval by som vedieť že či tam uvádzajú všetky detaily.
Ako si riešil počiatočný obnos na účte. Dá sa vložiť aj hotovosť? Lebo neviem ako to spravím s počiatočným vkladom ináč. To asi spoplatňujú predpokladám...


Mám tam 2 účty a som maximálne spokojný. účet bol založený do pár minút. Ešte pred rokom nevydávali platobné karty, teraz už však majú aj platobné karty cez CSOB.
Co sa tyka uctu. Ziskavas jeden SK a jeden CR ucet. Rozdiel je len v tom, ze na ceskom ucte mas kod banky 2010 a na slovenskom 8330.
Internet banking je v pohode, da sa tam dobre navigovat a vsetko potrebne tam je.
Prevody - vacsinou do 24 hodin do inej banky. Prevody v ramci FIO na pockanie.
FIO je vyhoda hlavne pre firmy, ktore maju aj CR klientov. Nakolko mozete pouzivat ceske cislo uctu a poplatky mate do CR bez poplatkov, takze par eur usetrenych. Vedenie uctu je bez poplatku, jedine co je potrebne, je mat na ucte minimalny zostatok 10 eur.
dragan.michal
26.01.11,08:48
Prvy vklad (t.j. ten minimalny zostatok 10 eur) ti stiahnu z prvej prichadzajucej platby co Ti pride na ucet.
Co sa tyka vypisov tak to Ti nepoviem. postove sa mi zda ani nemaju. ja si vsetko exportujem z IB. Ale zatial to bolo bez problemov.
ajka5
26.01.11,08:53
My mame tiez 2 účty vo Fio (česky a slovenský) v ramci prevodu medzi svojími účtami je to zadarmo. Ak ti budu platit cesky zakazníci pre nich je vyhodnejšie platit na ceské Fio. Štandardny poplatok ako v cechach a naopak zakaznici zo SR na slovensky. Ak by vkladali inak je tam vysoky poplatok (tak ako pri všetkych bankach - sadzobník bank ktorej kolvek banky alebo aj posty) je to od 1O-15 € ale takto je to vyhodnejsie. A inak ziadna ina banka okrem FIO ti nezriadi aj český účet. Takze mi sme s ním velmi spokojny. Vzdy mal manzel problém ked mu chcel zaplatit zakazník z ČR napr. 100 CZK a poplatok za vklad zaplatil dalsích 300 CZK. Takto je to OK.
Juras66
15.11.11,18:38
My mame tiez 2 účty vo Fio (česky a slovenský) v ramci prevodu medzi svojími účtami je to zadarmo. Ak ti budu platit cesky zakazníci pre nich je vyhodnejšie platit na ceské Fio. Štandardny poplatok ako v cechach a naopak zakaznici zo SR na slovensky. Ak by vkladali inak je tam vysoky poplatok (tak ako pri všetkych bankach - sadzobník bank ktorej kolvek banky alebo aj posty) je to od 1O-15 € ale takto je to vyhodnejsie. A inak ziadna ina banka okrem FIO ti nezriadi aj český účet. Takze mi sme s ním velmi spokojny. Vzdy mal manzel problém ked mu chcel zaplatit zakazník z ČR napr. 100 CZK a poplatok za vklad zaplatil dalsích 300 CZK. Takto je to OK.

Ahoj Ajka,
zaujímalo by ma, či stále trvá vaša spokojnosť so zmieňovanou bankou, uvažujem totiž, že si u nich zriadim účet a tak pozeram ich referencie.
Ďakujem.
ivanval
15.11.11,19:55
Mám u nich 2 účty - jeden bežný a jeden podnikateľský a nemám žiaden dôvod sa sťažovať, neľutujem toto rozhodnutie.
mr2
15.11.11,20:13
to uz dajte peniaze rovno mne.. :))) fio "banka" ..

http://www.fovsr.sk/sk/o-fonde-ochrany-vkladov/

ked TAM bude napisana, potom by som uvazoval dat tam aj realne peniaze...
ivanval
15.11.11,20:41
A skúsil si vôbec hľadať, či nie sú náhodou v systéme ochrany vkladov v inom štáte ?

http://www.fio.sk/docs/sk/Fio_banka_SK_ochrana_vkladov.pdf
mr2
16.11.11,07:58
viem ze su.. ale ked krachla SVK banka cakali sme na peniaze 7 rokov.. kolko podla teba sa bude cakat ak ta banka je dokonca mimo slovenska chranena? :)
MatoH
06.01.12,18:59
ja som stale spokojny
Ankaa7
14.11.12,19:36
Ako to potom funguje pri fakturácií?
Predpokladám, že českí klienti vám platia na česky účet FIO v CZK. Teda faktúru im vystavíte ako? V Eurách a oni si to prerátajú podľa kurzu? Alebo?
blavaciko
14.11.12,19:42
pokial mas vedeny ucet v EUR, tak oni platia v EUR, kludne aj v cechach
Dáša_
14.11.12,19:50
Ako to potom funguje pri fakturácií?
Predpokladám, že českí klienti vám platia na česky účet FIO v CZK. Teda faktúru im vystavíte ako? V Eurách a oni si to prerátajú podľa kurzu? Alebo?

ja mam vedene dva ucty naraz - v eurach aj v czk. Teda, mne neplatia. Ja platim do ciech. Tam dostanem fakturu v czk a zaplatim im presne czk na fakture.

Teda naopak, ak sa chces vyhnut roznym problemom s prepoctami kurzov, bude pre teba jednoduchsie vystavit fakturu v EUR . Problem moze byť pri inrnetovom obchode vratenie tovaru a tym aj vratenie penazi... Ale to su uz detaily
Ankaa7
14.11.12,19:52
Skôr som to myslela tak, že FIO banka ponúka v podstate jeden účet s dvoma bankovými kódmi. (2010 pre ČR, 8330 pre SR). Teda pre budúcich českých klientov je to výhoda, pretože budú platiť ako keby v rámci ČR banky a teda poplatok nie je tak vysoký, ako keby mi to hradili na SR účet. Ale ako to faktúrovať? Ak mi bude zákazník platiť na ten CZK účet, tak v českých korunách, keďže pôjde o domáci platobný styk. Alebo som to zle pochopila?
Ankaa7
14.11.12,19:54
Dáša, no lenže presne o to išlo, aby to mal český zákazník lacnejšie, aby mi platil na ten český účet a tam to bude hradiť asi vo svojej mene a nie v eurách, nie?
blavaciko
14.11.12,22:09
Skôr som to myslela tak, že FIO banka ponúka v podstate jeden účet s dvoma bankovými kódmi. (2010 pre ČR, 8330 pre SR). Teda pre budúcich českých klientov je to výhoda, pretože budú platiť ako keby v rámci ČR banky a teda poplatok nie je tak vysoký, ako keby mi to hradili na SR účet. Ale ako to faktúrovať? Ak mi bude zákazník platiť na ten CZK účet, tak v českých korunách, keďže pôjde o domáci platobný styk. Alebo som to zle pochopila?

V pripade, ak budes mat u fio vedeny ucet v eurach, tak budes mat jeden kod banky na slovensku, druhy kod banky v cesku, ale stale bude ucet v eurach, fakturuj v eurach, bude ti to lepsie, zakaznik i ked ma czk ucet, moze poslat eur (prepocitava sa kurzom zakaznikovej banky) proste povie banke, poslite u mojho uctu tolko korun, aby to bolo 10 eur

pripadne mozes mat ucet aj v czk, potom mozes kludne fakturovat v czk, ale to uz musis viest dalsie zbytocne uctovnictvo k tomu

my mame vo fio 2 ucty vedene v cechach, jeden z nich je czk, druhy z nich je eur, k obidvom mame este aj slovenske kody banky, takze navonok vystupuju ako 4. vzhladom ale na kurz fio banky je pre mna lacnejsie vybrat z CZK uctu, ist do zmenarne a vlozit na EUR ucet ( i ked platim poplatok za vklad cudzej meny) je to stale lacnejsie a hlavne lacnejsie ako v inej banke, kde sa vsetci tvaria ze slovensko a cesko je predelene aspon 4 dalsimi statmi!