TLAKER
23.09.10,10:39
Hi, presuvam web a mam problem pri importe databazy:
#1044 - Access denied for user 'NEW_DB'@'localhost' to database 'OLD_DB'

Problem je v tom ze do starej databazy nema pristup novy uzivatel. Vie mi niekto poradit ako to vyriesit? Ako v starej DB vytvorim noveho usera a pridelim mu prava? Mam pristup do phpMyAdmin.

THANKS.
sthruska
23.09.10,11:03
Ak chceš odpoveď, tak prezraď akú DB používaš.
TLAKER
23.09.10,11:09
Ak chceš odpoveď, tak prezraď akú DB používaš.

My sql databazu presuvam z jednoho hostingu na druhy a pri importe mi vypise ze nemam pristupove prava, tak potrebujem navod ako vytvorit noveho usera, pridelit mu prava aby som mohol databazu exportovat a importovat na novy hosting.

Som v tom novacik tak prosim postupne krok za krokom lebo v hlavnom menu phphmyadmin nemam nic take ako vytvorit usera alebo zmenit privilegia.
salvosko
23.09.10,12:18
A co keby si tu povodnu databazu vyskriptoval aj s obsahom do suboru (create table a insert commandy, vie to urobit komplet phpmyadmin) a potom naimportoval do novej. Je to sice brutforce riesenie ale mne vela krat pomohlo aj pri restore databazy. Teda ak nema giga dat.
A neriesis access.
Lebo niektory hosting ti nedovoli vytvorit dalsieho uzivatela, to moze len admin servra a to mozno nie si z bezpecnostnych dovodov, si iba user tej jednej co ti tam vytvorili.
TLAKER
23.09.10,12:24
Ved na nete je jednoduchy navod ze staci exportovat DB zo stareho hostingu na novy a pojde to a ten import nejde? WTF?
DB ma asi 7-10 MB tak mi daj navod ako to vyskriptovat.
salvosko
23.09.10,12:41
Nemam tu po ruke heslo ... ale v phpmyadmin to niekde urcite je, je to klikacka. Myslim ze niekde kde je backup DB.
TomasHC
23.09.10,15:21
V starom si daj export, nastav GZIP kompresiu, uloz na disk a v novom phpMyAdmin daj import. Velmi jednoduche a funkcne, robil som to tak milion krat.
TLAKER
23.09.10,16:04
Problem vyrieseny postupnym importom wp tabuliek