grammatika
23.09.10,12:31
Ahojte,
prosím Vás, aký druh dohody by Ste odporučili v prípade,že zamestnanec=dohodár by počas roka v prípade potreby vykonal lektorskú prácu.
Ide o to, že by vykonal svoju prácu len vtedy, keby bol u ňu dopyt. T.z., že napr. v januári pár hodín, potom napr. v máji a podobne, že by to nebolo každý mesiac. Čiže by som zvolila dohodu o vykonaní práce (nepresiahol by 350 hodín/ročne).
Ale zamestnávateľ by ho chcel prihlásiť do sociálnej poisťovne v januári a až v decembri ho odhlásiť. Podávali by sa výkazy do SP aj za mesiace, v kt. by nikto nevykonával prácu - čiže nulové - dajú sa takéto výkazy podávať? Alebo treba stále prihlasovať a odhlasovať zamestnancov=dohodárov a zamestnávateľa?
Ide o zníženie stáleho prihlasovania a odhlasovania, a tak by dohodár bol stále registrovaný, i keď v niektorom mesiaci by nedostal mzdu/odmenu za vykonanú práce.
Je niečo také možné, alebo sa papierovačkám zamestnávateľ nevyhne?
Samozrejme, by sa podávali i prehľady na DU (i keď nulové)

Ďakujem :)
Zuzana B.
23.09.10,11:19
Ahojte,
prosím Vás, aký druh dohody by Ste odporučili v prípade,že zamestnanec=dohodár by počas roka v prípade potreby vykonal lektorskú prácu.
Ide o to, že by vykonal svoju prácu len vtedy, keby bol u ňu dopyt. T.z., že napr. v januári pár hodín, potom napr. v máji a podobne, že by to nebolo každý mesiac. Čiže by som zvolila dohodu o vykonaní práce (nepresiahol by 350 hodín/ročne).
Ale zamestnávateľ by ho chcel prihlásiť do sociálnej poisťovne v januári a až v decembri ho odhlásiť. Podávali by sa výkazy do SP aj za mesiace, v kt. by nikto nevykonával prácu - čiže nulové - dajú sa takéto výkazy podávať? Alebo treba stále prihlasovať a odhlasovať zamestnancov=dohodárov a zamestnávateľa?
Ide o zníženie stáleho prihlasovania a odhlasovania, a tak by dohodár bol stále registrovaný, i keď v niektorom mesiaci by nedostal mzdu/odmenu za vykonanú práce.
Je niečo také možné, alebo sa papierovačkám zamestnávateľ nevyhne?
Samozrejme, by sa podávali i prehľady na DU (i keď nulové)

Ďakujem :)
Ja mám s dohodármi uzatvorených niekoľko takýchto dohôd, kde dohoda je napr. uzatvorená na celý rok, ale dohodár má odpracované napr. len jan, feb, a december. Podľa mňa je to v poriadku, aj voči Soc. poisťovni.
jacekova
23.09.10,11:24
-je uplne v poriadku, keď dohodára prihlásite v januári a odhlásite v decembri
-vtedy, keď nevykoná žiadnu prácu, urobia sa nulové výkazy

toto platí pre DoVP aj DoPč
grammatika
23.09.10,11:34
Ďakujem veľmi pekne :)
mariapol
23.09.10,13:05
Ešte by som dodala že napriek všetkému je čistejšia DoPČ. Pri DoVP ide totižto vždy o určený výkon,prácu, za presne dohodnutú odmenu a v presne stanovenom časovom termíne. Pripomínam, že takáto činnosť by sa nemala opakovať.T.z. v január lektor, máj lektor.